Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слатки за хороскопските знакови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од krEM4Eto, 8 јануари 2013.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Освен што се разликуваме карактерно, хороскопските знаци сакаат и различни десерти. Познато е дека патот до срцето на саканата личност најчесто води и преку стомакот, па одредени припадници на зодијакот можете да ги заведете и со секси слатки кои ќе ја разбудат страста..
  Овен

  Овните имаат многу специфичен вкус, а обожаваат разни кисели колачи од лимон, ролати од малина, но нема да одолеат ниту на чоколадна торта. Сакаат мус со слатка павлака или шлаг, но почесто се одлучуваат за десерт од свежо овошје со сливи, цреши и вишни, во егзотична комбинација со мед или јогурт.


  Бик

  Најмногу уживаат во старата традиционална чоколадна торта послужена со парче сладолед од ванила или шлаг. Можете да ги освоите и со чоколаден пудинг, ледени коцки, овошна пита. Кога сакаат да го покажат својот хедонизам во полн сјај, во ресторан нарачуваат фламбирани банани, а покрај нив слободно и вие каснете висококалоричен десерт.


  Близнаци

  Најмногу сакаат лесни десерти – чоколадни и овошни кремови прелиени со слатка павлака. Големи љубители се на минијатурни торти со шлаг, особено овошни од јагода и малина, но и на специјални сладоледи како оние со вкус на фстаци и лубеница. Авантуристи се и во животот и на масата, па сакаат да пробуваат и азиски сладоледи со ѓумбир, зелен чај или кокос.


  Рак

  Само нека има чоколадо. Сакаат тешки торти и колачи, а добитна комбинација е шварцвалд торта затоа што ана едно место има се што сакаат – овошје и крем од сирење и тон чоколадо. Не одбиваат ниту обични колачи. Кај раковите би прошле и со добро наполнет кроасан со крем.


  Лав

  Лавовите не пребираат кога се слатките во прашање. Се воодушевуваат ако им подготвите некој колач или торта со фил од карамел или прелив. Мирисна пита со ореви, цимет и јаболко им ја буди фантазијата, но подеднакво ги воодушевува и обичен сладолед од ванила прелиен со чоколадо, вишна и карамел. Во летните месеци уживаат во овошна салата со шлаг.


  Девица

  Ако на масата има чоколадо темно, млечно или бело, само Девица би го одбрала белото затоа што овој десерт е создаден за заведување на припадниците на овој воздушен знак. Немојте да им нудите тешки торти и колачи, повеќе сакаат чизкејк и овошни десерти со јогурт.


  Вага

  Нежните Ваги сакаат лесни десерти. Нека имаат додаток – вкус на рум, но може и колачи со темно чоколадо и вкус на лимон. За специјални прилики може да ги изненадите со торта на база на темно пиво. Омилени чоколадни бомбони – Гриоте!


  Скорпија

  Огнените Скорпии сакаат било каков десерт кој се комбинира со вино. Омилени колачи им се бајадерите. Сакаат и чоколадни десерти збогатени со ликери и кафе. Полнето и темно чоколадо исто така им помагаат на Скорпиите во лачење ендорфин.


  Стрелец

  Родените во знакот на Стрелец сакаат необична и егзотична храна, како пржен сладолед, пудинг во ликер од ананас, вкусни чоколадни топчиња во прелив од ванила и малина... Со сласт би се насладиле со баклава или француски специјалитети.


  Јарец

  Едноставните Јарци сакаат убава чоколадна крофна или кроасан, пита со ореви, но полнета со чоколадо или банана и прелив од сладолед. Традиционалните десерти како обични бисквити во кои има јаболка или крем, исто така ги прават среќни припадниците на овој знак. Може и банана сплит.


  Водолија

  Сакаат сладоледи, јагоди и боровници во било која слатка комбинација. Принцес крофни, чоколади, овошје со шлаг – ова за нив е десерт кој се јаде на брзина. Подгответе им торта со марципан и многу многу шлаг, на база на овошки.


  Риби

  Повеќето Риби сакаат едноставни десерти од јагода и ванила или сладолед од чоколадо. Исто така се големи љубители на пити, особено со праски. Израдувајте ги со десерт од банана или ладна торта направена од јогурт и слатка павлака. Егзотично овошје како ананас, кокос, манго и киви или традиционална кутија со чоколатца во форма на срце – слатко изненадување за припадниците на овој знак.

  8)
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  па не ми е наш се погодено... :D торта со фил од карамел не сакам повеќе сакам чоколадни торти.... :D
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Јарец 70%
   
 4. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  Повеќето Риби сакаат едноставни десерти од јагода и ванила или сладолед од чоколадо. Исто така се големи љубители на пити, особено со праски. Израдувајте ги со десерт од банана или ладна торта направена од јогурт и слатка павлака. Егзотично овошје како ананас, кокос, манго и киви или традиционална кутија со чоколатца во форма на срце – слатко изненадување за припадниците на овој знак. :D
   
 5. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Рак

  Само нека има чоколадо. Сакаат тешки торти и колачи, а добитна комбинација е шварцвалд торта затоа што ана едно место има се што сакаат – овошје и крем од сирење и тон чоколадо. Не одбиваат ниту обични колачи. Кај раковите би прошле и со добро наполнет кроасан со крем.
  100% :D :D
   
 6. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.391
   
 7. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.657
  Скорпија

  Огнените Скорпии сакаат било каков десерт кој се комбинира со вино. Омилени колачи им се бајадерите. Сакаат и чоколадни десерти збогатени со ликери и кафе. Полнето и темно чоколадо исто така им помагаат на Скорпиите во лачење ендорфин.
  Вистина леле стварно неможам без шери и има едни чоколадни внатре се полнети со кафе ммммммм ги обожавам :inlove:
   
 8. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Баш така.. :lol: И еден голем лајк за блондираното :up:
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  5.076
  Пол:
  Женски
  браво,се погодено за водолија.
  уживам во шлаг и обожавам овошни торти ^_^
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.342
  Пол:
  Женски
  Рак

  Само нека има чоколадо. Сакаат тешки торти и колачи, а добитна комбинација е шварцвалд торта затоа што на едно место има се што сакаат – овошје и крем од сирење и тон чоколадо. Не одбиваат ниту обични колачи. Кај раковите би прошле и со добро наполнет кроасан со крем.

  Шварцвалд торта не сакам. Другото се е точно. :D
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Не баш :?:
   
 12. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Близнаци

  Најмногу сакаат лесни десерти – чоколадни и овошни кремови прелиени со слатка павлака. Големи љубители се на минијатурни торти со шлаг, особено овошни од јагода и малина, но и на специјални сладоледи како оние со вкус на фстаци и лубеница. Авантуристи се и во животот и на масата, па сакаат да пробуваат и азиски сладоледи со ѓумбир, зелен чај или кокос.
   
 13. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  ... :clap: :clap: :clap: ...
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.755
  Пол:
  Женски
  има несто сто е :)
   
 16. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  144
  се е точно за рак :D
   
 17. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  60% tocno :)
   
 18. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Офф.. леле... како ми се пријаде сега. :D
   
 19. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Лав

  Лавовите не пребираат кога се слатките во прашање. Се воодушевуваат ако им подготвите некој колач или торта со фил од карамел или прелив. Мирисна пита со ореви, цимет и јаболко им ја буди фантазијата, но подеднакво ги воодушевува и обичен сладолед од ванила прелиен со чоколадо, вишна и карамел. Во летните месеци уживаат во овошна салата со шлаг.
  Мене освен сладоледот со ванила и чоколадо ништо друго не ми е погодено.
   
 20. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица

  Ако на масата има чоколадо темно, млечно или бело, само Девица би го одбрала белото затоа што овој десерт е создаден за заведување на припадниците на овој воздушен знак. Немојте да им нудите тешки торти и колачи, повеќе сакаат чизкејк и овошни десерти со јогурт.

  Па, и не е се точно. :D