1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слатки мали лажливки (Сара Шепард)

Дискусија во 'Книги' започната од Lady-in-white, 14 мај 2012.

 1. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Девојки многу сум заинтересирана за романите "Слатки мали малжливки". Дали некоја од вас ги има читано? Дали ги препорачувате? Има и серија но јас сакам најпрво романите да ги прочитам. :)
  Доколку има друга таква тема слободно клуч.
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 2. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Не ти препорачувам да ги читаш книгите. Серијата е илјада пати подобра. :)
  Дејствијата во книгите се неинтересни и малце надвор од реалноста, мене воопшто не ми се допаднаа.
  Плус, ликовите во серијата се многу подобро прикажани. :)
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  164
  Едно прашување....
  Ги има кај нас по книжари да се купат? (оти очите ми истекоја пред компјутер :/)
   
 4. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Ја има во просветно дело по 290 денари се .Инаку јас го добив првиот дел како награда од списанието наш свет.И многу му благодарам :!:
   
  На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
 5. HelloKitty4

  HelloKitty4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Ако има некој што е опседнат со Слатки мали лажливки, тоа сум јас. Серијата ја обожавам и одвај чекам да дојде 11ти Јуни. И книгите многу ми се допагаат. :rofl:
   
 6. lookatme

  lookatme Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Ја има ли некој прочитано "Изгубената ќерка " :)
   
 7. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Ја гледам и серијата а и книгите ги имам прочитано сите :inlove: :inlove: :inlove: прекрасни се
  едвај чекам да излезе новата епизода ама има уште многу да чекам :(
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 8. butterfly4

  butterfly4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  528
  Книгата Слатки мали лажливки во сите делови е прекрасна,многу ми се допаѓа,само да ве прашам каде можам да го најдам филмот? ;)
   
 9. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Колку што знам, тоа е серија а не филм. Инаку серијата ја има на многу страни на интернет.
   
 10. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Ги имам прочитано, интересни ми беа ама има многу голема разлика со серијата :)
   
 11. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  И јас ги имам сите 4 книги прочитано,а серијата ја имам гледано негде до 2ра сезона и се разликуваат.
   
 12. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Јас ги имам прочитано четирите книги но на интернет видов дека има уште многу :lol:
  Серијата не ја следам, така сум изгледала некои епизоди и можам да кажам дека се разликува од книгите.. првите 2-3 епизоди ги следат настаните, а потоа се оддалечува! Како и да е не сум голем фан на книгите, сите ме нервираа освен Спенсер прекрасен лик ми беше и иако никој не ја оправдуваше јас сепак мислам дека имаше право, зборувам за книгите не за серијата.
  Вреди да се прочитаат но ништо посебно.
   
 13. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  64
  Па вака, јас ни ја имам гледано серијата, ни ги имам читано книгите. Јас моментално ги гледам вампирски дневници и си мислев вака да правам, да ги читам книгите, па да ја гледам серијата, но ја почнав првата книга и првата сезона од серијата и почнав да си ја гледам серијата, но се многу поразлични книгата и серијата. Ама на македонски, колку што знам се преведени само 4, а мислам дека има повеќе, незнам. ТИ препорачувам да се одлучиш, или сријата или книгите, оти можи и тие да се хаос. :)
   
  На TheQueenE му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mariaamarija

  mariaamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Дали некој е заинтересиран за да ги купи книгите?