Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слатко или солено?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од MilaKunis, 10 февруари 2012.

 1. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Основните вкусови на храната се слаткиот и солениот.Доколку би морале да се одлучите за еден од овие кој би го избрале?Што е подобро по ваш вкус ,вкусна чоколадна торта или можеби добро парче пица? :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.412
  Пол:
  Женски
  Секогаш солено.
  На повеќето можеби им е чудно,но солено преферирам oтколку благо.
  Имам некоја чудна навика некогаш после благо ми се јаде многу солено.
  Чоколадото го обожавам и ми е незаменливо, но мене благо неможе да ме најаде.
  Со благо се дојадувам :lol: да се облажам малку.
  Чудно да но сум приметила дека е така.
  На благо имам повеќе мерка, бидејќи ако изедам многу ќе ми се сложи, но солени не, можам да јадам до пукнување :D
  Имам слабост на мајонез ама избегувам бидејќи дебелее и не здраво
  Ќечапот ми е љубов, не се ставам ќечап :D
  Неможам да си замислам убав оброк без добро парче печено месо, барем 2-3 пати неделно.
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Солено дефинитивно :)
   
  На ocila и MilaKunis им се допаѓа ова.
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  И солено и благо.Зависи од моментот.Ама ако мора ај нека биде благо.Инаку меѓу торта и пица дефинитивно пица :D
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.725
  Почнувам со солено, се најадувам добро и за на крај еден добар десерт. Без благо јадењето не ми е комплетно. :lol:
  Значи преферирам солено, но дефинитивно многу сакам и благо. Не одат едно без друго. :)
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 6. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Дефинитивно благо.
  Без солено можам ама никако без благичко :tmi: :D
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 7. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Jaс најпрвин би одбрала парче пица, а потоа и чоколадна торта :D
  Не можам да се одлучам меѓу овие две мајке ми. Ги обожавам и двете.
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Greenny

  Greenny Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  39
  Кога би морала да бирам меѓу пица и чоколадна торта не знам што би избрала, најверојатно и двете :lol: а инаку повеќе сум по благото.
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  ^ Солено и само солено! Можам и чипс и пица и сончоглед се’ наеднаш... Благо само еднаш месечно ;) :P
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 10. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  И солено и благо.Зависи од моментот,ама ако мора да одберам дефинитивно ке одберам благо
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.557
  Солено.Не сум голем благар,има некои моменти кога ќе ми се пријаде благо и тоа ненормално многу но повеќе сакам да јадам солено.А и благото ме заситува многу брзо,со едно мало чоколатце се заблажувам а ако изедам повеќе ми се слошува.Додека чипсови,грицки можам да јадам во неумерени количини.Така да дефинитивно солено.
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.630
  Допаѓања:
  95.567
  Пол:
  Женски
  Слатко. Можам по цел ден да јадам благо :$
   
  На anastasceto и MilaKunis им се допаѓа ова.
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  СОЛЕНО !!! Кога би требало да одберам едно од тие два вкуса јас би одбрала солено.Вака..да се разбереме.Солено повеќе јадам ама не дека ќе одбијам и некој десерт. :D
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  2.306
  Солено :)

  Неможам да јадам само благо, ми се лоши!
  Иако некогаш знае ненормално многу да ми се пријаде :D
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.554
  Пол:
  Женски
  Слатко, бидејќи несакам многу сол да јадам :)
   
  На anastasceto и MilaKunis им се допаѓа ова.
 16. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Дефинитивно солено.
  Не сум зависник од благо. Можам и со денови да не пробам ништо благо. Дури и кафето го пијам без шеќер. Не јадам чоколади, освен црно, по коцка-две. Викаат здраво е. Е сега роденденска торта, колаче по некој повод или слично, не одбивам.
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Солено! Без благо можам многу долго да издржам, а кога ќе ми дојде нагонот тоа е најчесто за чоколадо. Ако има бело, уште поубаво... :mm:
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 18. anastasceto

  anastasceto Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  6
  lele da ne zboruvam za slatko i soleno mnogu go sakam slatkoto.... soleno pomalku jadam ..
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  6.951
  Пол:
  Женски
  И раце и нозе кревам за благо! :D

  Поомилено ми е, далеку повеќе и го конзумирам. Зависна сум ептен, ептен..
   
  На anastasceto и MilaKunis им се допаѓа ова.
 20. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Благо-чоколадирано :)