Слатко или солено?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од MilaKunis, 10 февруари 2012.

 1. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  благооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо :$
   
 2. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.758
  koga treba da dobijam,jadam mn blago..inaku obozavam i takvi i takvi rab
   
 3. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.119
  Допаѓања:
  38.376
  Солено на врвот!

  Повеќе сум за солени работи, дури и кога ќе каснам благо, веднаш потоа имам потреба да грицнам нешто соленко.
  Јадам слатко, но во умерени количини, а само пред ПМС се нафрлам на чизкејкс, сникерс и слични чудесии.
   
 4. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.065
  Соленоо
   
 5. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Ааа нема да можам да се одлучам, ќе може од двете по пола? :P
   
 6. Mecheto1

  Mecheto1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  52
  Дефинитивно слатко :D
   
 7. Okica

  Okica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  224
  солено па благо .неможам да се одлучам двете ми се омилени :lol:
   
 8. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.481
  Допаѓања:
  33.950
  Пол:
  Женски
  Слатко :$
   
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Солено. :D
   
 10. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  583
  Многу солено. Понекогаш дури имам желба и обична сол да земам и да лижам. Дали ми фали некој минерал, не знам ама премногу сол ми треба. Ако спремам салата за ручек, обавезно ми нагласуваат да не ставам сол во целата и да си извадам за мене посебно, зашто иначе не се јаде од што е солено |(
  А благо доста ретко, пред добивање и кога ќе почнат да ми се тресат рацете, ако ми падне шеќерот.
   
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.190
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  Хаха и двете,бидејќи соленото ми е како главна храна,а благото ми е десерт. :inlove: :lol:
   
 12. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  37
  Поише сум на благоо :angel:
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Еееее сеа шо да изберам :D море бе рекла и двете ама ајде ако мора 1 би избрала тортата :D јадам и солено и кисело и мешам ама благо си е благо :*
   
 14. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Слатко дефинтитивно :D
   
 15. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Неможам да се одличам, и двете ги јадам и ми се вкусни подеднакво. Вообичаено после секое солено јадење јадам благо и ги јадам подеднакво. Не ги делам :)
   
 16. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  хаха и двете...ама слатко не сум јадела неколку месеци (само кога сум на роденден парче торта јадам и толку),инаку и двете ми се слатки :)
   
 17. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.979
  и двете многу ги сакам прво соленко па после десертче да си ја облажам душичката мх мх царски убавини.А диетата со ќе речи на ова :$ :lol:
   
 18. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  Е ова не е фер сакам пица секако но чоколадна торта леле ми се пријаде и сега искрено неможам да се одлучам ги сакам и двете и тоа баш во овој момент :lol:
   
 19. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Солено ( јас и така не јадам благо торти,слатки такви работи не да држам диета едноставно неможам да јадам благо :| )
   
 20. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  И јас повеќе преферирам солено. :)