Слатко или солено?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од MilaKunis, 10 февруари 2012.

 1. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  2.485
  Пол:
  Женски
  Слатко!! Дури и на варено јајце "штедам" на сол, од што не сакам солена храна :D
   
 2. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Слатко!!!...
   
 3. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  1.957
  слатко, сите пари ги трошам на тоа
   
 4. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  690
  Пол:
  Женски
  дефинитивно солено...обожавам смоки,разни грицки,сончоглед и семки,зачинети салати и супи.Благо јадам ептен ретко,така ако ми се науми некогаш купувам чоколада,апнувам 2-3 коцки.Знам дека солта е штетна за организмот,но едноставно не можам без неа!
   
 5. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Кога го јадам едното,го сакам другото и обратно.И двете приближно исто ги сакам,ама сепак ќе кажам солено.
   
 6. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Слатко !!
   
 7. Miss.Baller

  Miss.Baller Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  55
 8. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Солено !!
  Смоки, чипс, пуканки ммм.
  Било која храна ја посолувам, на лепче си ставам сол, на се се се :D
   
 9. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.415
  Допаѓања:
  6.228
  Солено, чипс...
   
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Благо, дефинитивно.
  Без солено можам, не ми е проблем да се одречам од било што, ама од благо нема шанси!
  Да можам цел живот на благо, на благо би била. :D :D
  Дури и диета кога држев, многу солени јaдења не јaдев, ама денот без блачко не ми поминуваше. :D
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 11. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Cолено,солено и пресолено :nod:
   
 13. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Слабост.... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 14. srcula

  srcula Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  30
  слатко дефинитивно... единствено нешто без кое денот не ми минува :D :D
   
 15. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
 16. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Голем гурман сум по природа,но ако треба да бирам веке со драго срце би се одлучила за едно парче торта.
   
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  14.579
  Пол:
  Женски
  солено,од шо сакам солено некогаш дури лижам сол :D
   
 18. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.145
  Допаѓања:
  8.103
  Пол:
  Женски
  И солено и слатко си јадам јас ама повеќе сакам слатко :D
   
 19. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Солено....
  Грицки грицки грицки...ма мора да има нешто солено...занимација :$
  И благо не се одбива :$
   
 20. Valenteen

  Valenteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  65