Слатко или солено?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од MilaKunis, 10 февруари 2012.

 1. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  БЛАГООО и само благо :$ :inlove:
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  26.466
  Пол:
  Женски
  Слатко не сакам.. :shake:

  Солено обожавам.. (исто и кисело).. Значи грицки обожавам, и од оние солените чипсови.. Значи не јадам многу чоколаца, преферирам смоки, солени стапчиња, сончоглед.. итд.
  :inlove:
   
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.872
  Допаѓања:
  161.700
  Пол:
  Женски
  Благо секако....обожавам :inlove: :inlove: :inlove:
   
 4. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Ја би рекла обете. :lol:
   
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.784
  Допаѓања:
  4.359
  Пол:
  Женски
  еве го делам истото мислење :inlove:
   
 6. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Паа, повеќе преферирам слатко. Сакам и солено, но кога веќе треба да се бира помеѓу овие две нешта, тогаш слатко.
   
 7. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  И тоа и тоа.
  Секогаш прво ќе јадам нешто солено па после и благо.
  Кај мене и двете во пакет одат. 8)
   
 8. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Такоџе :D
   
 9. Betty.Boop

  Betty.Boop Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  СОЛЕНО И САМО СОЛЕНОООО И ПАК СОЛЕНО :D :D :D
   
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Солено без размислување!
  Не сум љубител на слаткото, освен кога ме дрма ПМС. За разлика од тоа, солено би можела да мелам без престан, секако во рамките на нормалата :D
  Единствено би се двоумела што да изберам во случај слаткото да е со кокос.
   
 12. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Слаткоооооо....можам и за доручек и за ручек и за вечера ! Можам да јадам слатко 24/7 и да не се заситам, а што се однесува до соленото и него многу го сакам! Абе обожавам да јадам ! Ама :!: на слаткото му давам предност :inlove:
   
 13. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  кога веќе треба да бирам ,би избрала солено.
   
 14. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  и од двете,малку повеке сум по соленото
   
 15. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.104
  Допаѓања:
  4.268
  Пол:
  Женски
  И двете, ако бидат едно по друго конзумирани, во спротивно ниедно, бидејќи не сум ни претерано по солено, ниту претерано по благо.
   
 16. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Слатко :inlove:
   
 17. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Повеќе сум по слатката храна како чоколада,колачи и се останато од благи работи.
   
 18. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Солено и само солено,не сум по благото многу.
   
 19. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  Солено :D
   
 20. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  солено