Слепа точка (Blindspot)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Marossa, 6 октомври 2015.

 1. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.862
  Пол:
  Женски
  За сеќавањата можеби во право си, во тој случај јас не се сеќавам :D
  А за другово,не сме се разбрале.
  Џејн воопшто не е поврзана со бебето од последниот случај.Според мене,Џејн е поврзана со Тејлор на ист начин како бебето со брат му и родителите.Нели рекоа бебето дека е генетски создадено за да може да донира органи.
  Епа јас мислам дека пред 20 години,некоја организација киднапирала деца како Тејлор,вклучувајќи ја и неа,земале генетски примероци од нив и создавале нови деца(Џејн) кои потоа ги тренирале да бидат супер војници.
  Бидејќи голема е веројатноста вистинската Тејлор да е мртва,според последните зборови на татко му на Велер.
   
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.862
  Пол:
  Женски
  Очигледно грешка бев и тоа многу :D
  Едно погодив,не е Тејлор,не е ни толку комплицирано,само ги замениле резултатите.
  Не требаше да го убијат Оскар,тоа е сосема погрешна одлука на продуцентите,освен ако не оживее магично следната сезона.Тој беше единствената шанса да се дознае за Џејн,вака немаат никаква поврзаност со групата.
  Мејфер очигледно знаела многу работи,сигурно од УСБто ќе тргнат,па ќе видиме.
  Не беше лошо финалето,ама некако не ме задоволи комплетно.
   
 3. Jovana Di

  Jovana Di Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Кога излегува втората сезона знае ли некој?
   
 4. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.482
  Допаѓања:
  4.311
  Пол:
  Женски
  значи се опседнав со серијава вкрајј .. ја гледав на реклама баш кога починаше и одма се заинтересирав почнав да ја гледам , уште е во снимање мислам дека сега е само првата сезона со 23та епизода последно што ја објавија иначе од торент си ги спуштам убо во ХаДе се за 10 мин спуштена ми е една епизода
  Џејн ми е woman crush wednesday except everyday Курт срце па и очиња какви има леле :inlove: знам дека ќе бидат заедно моментално на епизода 7 ( спора су со гледање знам) ама одвај се чека тука еден бакнеж да се деси еее
   
 5. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.482
  Допаѓања:
  4.311
  Пол:
  Женски
  епизода 17 завршив денеска , ништо мислев од 10та епизода конечно нешто ќе има меѓу Курт и Џејн ама оваа Али расипаа се, и она ми беше малку глупо кога и се причинуваше на Петерсон дека Дејвид е до неа и демек тој и кажува што треба да направи за тетоважата од Бикот и цело време го гледаме Дејвид каде што комуницира со неа, ептен unreal беше направено. Ама гледав интервју на јутуб со актериве и кажаа дека сезона 2 се снима Јули оваа година така да што и да се деси пак изгледа ја влечат приказнава и настаниве за да направат појќе сезони што вејќе е очигледно. А може да има повеќе од 2
   
 6. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.330
  Допаѓања:
  99.856
  Никој не продолжи да ја гледа сезоната?
  Мм ме убедуваше дека е многу јака серијата, и ок, на почетокот да. Ама некако ептен се развлече, што знам добра е, ама ми фали нешто за да биде комплетна.
  Сеуште Blacklist ми е подобра.
  Барам серија слична на таа, ама добра.
   
  На macka91 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.268
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам и се согласувам со тебе, некако ми недостасува нешто за да биде уште појака. Некако првата сезона ми беше поинтересна ако немаат идеја што да се случува понатаму подобро да завршат со втора сезона отколку да ја влечат.
  Blacklist ја гледам и многу ми е добра.
  Quantico ако не си ја гледала почни гледај ја интересна е.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Ме зарази серијава. За 3 дена изгледав 30 епизоди :$. Не сум по сериите, али оваа и Луцифер ми се предобри. Некој предлог за добра серија слична на оваа, освен Prison Break? Сакам некој јаки дешавки што нема да ме остават да не ја догледам серијата :) Предлози? :)
   
 9. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.268
  Пол:
  Женски
  Quantico i The Blacklist
   
 10. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  некој да чека 4та сезона?
   
 11. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.015
  Пол:
  Женски
  Се заразив со серијава. Едно време го затупеа ама секој крај на сезона ми е возбудлив. У принцип филмовите ги гледам 1-2 години откако ќе завршат зошто не можам да чекам да излезе нова епизода. Таман си помислив и прошол возов на серијава кога ете ти у 2019 треба уште 4 нови епизоди да искочат а ја сеа ја почнувам 4та сезона.
  Ја гледа серијава некој? :D Btw Патерсон има име? :D не ми кажувајте:tmi: