1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слепа точка (Blindspot)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Marossa, 6 октомври 2015.

  1. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    За сеќавањата можеби во право си, во тој случај јас не се сеќавам :D
    А за другово,не сме се разбрале.
    Џејн воопшто не е поврзана со бебето од последниот случај.Според мене,Џејн е поврзана со Тејлор на ист начин како бебето со брат му и родителите.Нели рекоа бебето дека е генетски создадено за да може да донира органи.
    Епа јас мислам дека пред 20 години,некоја организација киднапирала деца како Тејлор,вклучувајќи ја и неа,земале генетски примероци од нив и создавале нови деца(Џејн) кои потоа ги тренирале да бидат супер војници.
    Бидејќи голема е веројатноста вистинската Тејлор да е мртва,според последните зборови на татко му на Велер.
     
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Очигледно грешка бев и тоа многу :D
    Едно погодив,не е Тејлор,не е ни толку комплицирано,само ги замениле резултатите.
    Не требаше да го убијат Оскар,тоа е сосема погрешна одлука на продуцентите,освен ако не оживее магично следната сезона.Тој беше единствената шанса да се дознае за Џејн,вака немаат никаква поврзаност со групата.
    Мејфер очигледно знаела многу работи,сигурно од УСБто ќе тргнат,па ќе видиме.
    Не беше лошо финалето,ама некако не ме задоволи комплетно.
     
  3. Jovana Di

    Jovana Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Кога излегува втората сезона знае ли некој?
     
  4. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    значи се опседнав со серијава вкрајј .. ја гледав на реклама баш кога починаше и одма се заинтересирав почнав да ја гледам , уште е во снимање мислам дека сега е само првата сезона со 23та епизода последно што ја објавија иначе од торент си ги спуштам убо во ХаДе се за 10 мин спуштена ми е една епизода
    Џејн ми е woman crush wednesday except everyday Курт срце па и очиња какви има леле :inlove: знам дека ќе бидат заедно моментално на епизода 7 ( спора су со гледање знам) ама одвај се чека тука еден бакнеж да се деси еее
     
  5. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    епизода 17 завршив денеска , ништо мислев од 10та епизода конечно нешто ќе има меѓу Курт и Џејн ама оваа Али расипаа се, и она ми беше малку глупо кога и се причинуваше на Петерсон дека Дејвид е до неа и демек тој и кажува што треба да направи за тетоважата од Бикот и цело време го гледаме Дејвид каде што комуницира со неа, ептен unreal беше направено. Ама гледав интервју на јутуб со актериве и кажаа дека сезона 2 се снима Јули оваа година така да што и да се деси пак изгледа ја влечат приказнава и настаниве за да направат појќе сезони што вејќе е очигледно. А може да има повеќе од 2
     
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.199
    Допаѓања:
    235.317
    Никој не продолжи да ја гледа сезоната?
    Мм ме убедуваше дека е многу јака серијата, и ок, на почетокот да. Ама некако ептен се развлече, што знам добра е, ама ми фали нешто за да биде комплетна.
    Сеуште Blacklist ми е подобра.
    Барам серија слична на таа, ама добра.
     
    На macka91 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.726
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам и се согласувам со тебе, некако ми недостасува нешто за да биде уште појака. Некако првата сезона ми беше поинтересна ако немаат идеја што да се случува понатаму подобро да завршат со втора сезона отколку да ја влечат.
    Blacklist ја гледам и многу ми е добра.
    Quantico ако не си ја гледала почни гледај ја интересна е.
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Ме зарази серијава. За 3 дена изгледав 30 епизоди :$. Не сум по сериите, али оваа и Луцифер ми се предобри. Некој предлог за добра серија слична на оваа, освен Prison Break? Сакам некој јаки дешавки што нема да ме остават да не ја догледам серијата :) Предлози? :)
     
  9. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.726
    Пол:
    Женски
    Quantico i The Blacklist
     
  10. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.294
    Допаѓања:
    4.459
    Пол:
    Женски
    некој да чека 4та сезона?
     
  11. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Се заразив со серијава. Едно време го затупеа ама секој крај на сезона ми е возбудлив. У принцип филмовите ги гледам 1-2 години откако ќе завршат зошто не можам да чекам да излезе нова епизода. Таман си помислив и прошол возов на серијава кога ете ти у 2019 треба уште 4 нови епизоди да искочат а ја сеа ја почнувам 4та сезона.
    Ја гледа серијава некој? :D Btw Патерсон има име? :D не ми кажувајте:tmi:
     
  12. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Има ли некој што се уште ја гледа?
     
  13. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам, уште снимаат 5 сезона, чекам нова епизода :)

    Во меѓувреме ја гледав и Strike Back и сега дај предложете некоја слична.
     
    На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Јас почнав да ја гледам Blacklist, ама некако не можам да се поврзам со серијата, мојата замисла за ФБИ тим се овие лудавиве од Blindspot, не е лоша погледни ја ако не си ја гледала додека чекаме епизоди.
     
  15. coolgirl123

    coolgirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    The Blacklist членката над мене што пиша , таа е слична и пре добра ,дури и подобра приказна има од Blindspot . Ако гледаш такви крими серии Breaking bad , Prison Break..