1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сликарство

Дискусија во 'Канта' започната од Nefertitii, 4 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nefertitii

  Nefertitii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  239
  Како што гледам нема ваква тема ,а верувам дека има многу вљубеници во уметноста ,но нема тема за сликарството .
  Во темава е дозволено се ,од објавување слики кои вас ви се допаѓаат без разлика на техники,
  (масло,пастел,темпера,фрески ,акварел и така натака)
  до коментирање на ( како странски ,така и македонски )сликари, од сите правци
  импресионизам ,постмодернизам ,реализам ,надреализам итн.
  ...
  Јас лично немам талент за сликање но ценам добра слика ,сите правци подеднакво ми се допаѓаат можеби надреализмот малку повеќе .

  Па повелете ...


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Надреализам
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  :)
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.