1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сликите во вашиот паричник

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Umbrella22, 23 март 2013.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Зе надевам дека темава ќе има подолг век, дека Реин нема да ја закопа веднаш :wasntme:
  и да си признаам темава ја "украдов" од друг форум :tmi:
  Чија слика носите вие во вашиот паричник?
  Јас имам многу слики
  од Брат ми, Мајка ми, Татко ми, Другарките, имам слика од Него.
   
 2. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.402
  Инаку во мoјот новчаник стои сликата на мм кога ќе ме налути ја вадам и ја баталувам сега некое време само од ричи и хепи(кученцето и мачорчето) :rofl:
   
 3. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.857
  Пол:
  Женски
  не носам слики во новчаникот :)
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.335
  Допаѓања:
  80.194
  Пол:
  Женски
  Немам новчаник. :D
  Инаку, секогаш сум си носела сликичка од мене, за нели во случај да го изгубам, можеби некој би ме препознал и би ми го вратил.
  Само ти сонувај, М. :?:
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  главна ми е од дечкоми, кога ќе го отворам новчаникот само таа се гледа, а инаку имам од први братучеди, другарки, школски од средно :)
   
 6. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  Од сестра ми. Од неа имам и една карта од библиотека. Ништо лично немам во него, како нејзин да е паричникот. :D
   
 7. bubibubibubi

  bubibubibubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Од дечкото,сестрами,братучетками,колешката
   
 8. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  327
  Од мајка ми и од татко ми во убавите години и сега.Од брат ми ,сегашни школски и другарки и поранешни школски и другарки. :) И од мене ..
   
 9. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Од мене, од дечкото, од брат ми, брачеда ми, и добри и блиски пријатели.
  А и да, се наоѓа по некоја слика од школските, од матурата.
   
 10. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Јас и најубавиот :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 11. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Имам две страни на новчаникот, од предната сме ја и он, а од задна пак он и слики од другарки на купче само не знам која е прва да се гледа, сеедно ми е и ги мењам :)
   
 12. Anne.B

  Anne.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Не носам слики во паричник.
   
 13. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.699
  Допаѓања:
  9.918
  Пол:
  Женски
  Од сите имам слики :D
  сите мали сликички што сум ги добила ги носам во новчаник, заедно со ливче на кое ми ја пишува адресата и: ве молам вратете ми ги сликите ако ми го најдете новчаникот (парите задржете си ги ;) )
  имам изгубено новчаник порано, па вака да се надевам дека сликите нема да ги изгубам :wasntme:
   
 14. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Имам само моја слика :D
   
 15. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  123
  Имам слика од помалите ми брат и сестра, моја сликичка кога сум била малечка, од дечко ми и од неколку другарки и другари :)
   
 16. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Слика од мене,од мајка ми,татко ми,сестра ми и така некои блиски луѓе. :)
   
 17. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  немам слики ...
   
 18. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Од Братми.. :)
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  86
  Јас и дечко ми :inlove:
   
 20. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  7.982
  Пол:
  Женски
  Секогаш во новчаник ми се сликите од мајка ми, татко ми, брат ми и дечко ми :)