1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сликички од животинско царство

Дискусија во 'Слободно време' започната од dowe, 9 декември 2009.

 1. dowe

  dowe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Majki dali vasite deca sobiraat slikicki od ziv.carstvo.Ako uzivate vo slatkite zadovolstva i gi sobirate slikicki,ajde da se menuvame.
  Mene mi falat uste 24,29 i 158.A za smena imam 100tina.
  Na kogo mu trebaat neka mi pise.
   
  На vesna-marko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  :D :D :D Една моја другарка има синче и они демек ги собираат од животинско царство ( и ноби или ноди, незнам точно :) ) ама таман им останаа уште неколку сликички излезе нов албум. Уствари повеќе ги собира она отколку синчето :D :D :D
   
  На dora3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  ZA ZAL DOWE gi nemam dupli tie sto ti falat..imam mnogu drugi ,ama ti egi nemam...kazi ako ti treba drugo.....
  MENE MI FALAT : 9; 13; 14; 19; 23; 30;36; 39; 52; 53; 65; 66; 69; 86; 87; 89; 95; 97; 98; 99; 109; 113; 134; 139; 155; 164; 175; 184; 209; 216; 218; 224; 225; 236; 244
  Ako gi imate ovie ili nekoi od niva ,a vi treba za smena ,pisete koi i ke vi kazam dali gi imam ...
  Ako imate vie ,pisete da se dogovorime za smena!Pozdrav
   
  На dora3 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. leptirce

  leptirce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  55
  e bas ubavo ova so slikickite od zivotinska carstvo inace imam mnogu dupli i treba da proveram dali gi imam tie sto ti falat . ke proveram i ke ti pisam, pa ako gi imam zosto da ne se menuvame :P pozzz
   
 5. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  LEPTIRCE pisi koi od ovie sto mi falat gi imas ,a isto taka pisi koi tebe ti falat ,a jas ek ti kazam dali gi imam i koi gi imam pa ke se smenime..
  Od koj grad si ?Jas sum od BT ,ama nema vrska ke ti pustam po posta!
  Poz.i pisi obavezno!
   
 6. leptirce

  leptirce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  55
  Babyketi go imam samo 39 , inaku sum od kumanovo, treba da gi najdam kaj mi se uste slikicki zs sinceto gi ima staveno nekade. ke gi najdam i mozebi ke imam uste nekoe da ti dadam :P pozzz
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  LEPTIRCE VIDI CUDOOOO OD KUmanovo si bila.Pa kako e u Kumanovo kako se snavadjate!Kako e zivot tamo???
  Za slikicinja ic nema problem,k`d ke gi najdes pisi mi na forum koi gi imas ,pa ke se menjamo!
  Pisi mi i tebe koi ti faliv pa ja ke ti gi dadu!
  Inace Kumanovo e ed`n od moi omiljeni gradovi u Makedoniju!
  pa da pogadjas...Ja sam od Kumanovo-odadena u Bitola! :lol: :lol: :lol:
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Ajde be zenski..zarem nikoj ne sobira zivotinsko carstvo...kazete da se isposmenime!!!
   
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Ajde zarem nikoj ne dava zivotinsko...????
  Ajde majki pisete!
   
 10. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Jas sobiram slikicki, aj da zirnam sto imam duplo i dali vas vi treba i ke vi pisam. Ako na nekoj mu treba taa bubasvabata kazujte ja nosam do doma bilo kade na moj trosok (deka ja imam 15 pati i nemozam da ja gledam) samo da se ottarasam od nea :lol: :lol:
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  671
  Peperutka ,ajde vidi koi ti falat PISI i koi gi imas dupli pa ke se smenime....
  Pisi nemoj da zaboravis.
  Poz.
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  5.322
  koj sobira slikicki zivotinsko carstvo bi mu ja preporacal stranata www.slikicki.com mozeda se registrirate i da pocnete razmene so lugeto bilo koj album nie so decko mi sobiravme zivotinsko carstvo i go sobravme i samo sto si go zemavme paketceto i si go jademe :) pozdravce i site sto sobiraat neka si go soberat
   
 13. madambaterflaj

  madambaterflaj Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas sobiram ,mi fali samo 241 a za smena imam polno.Pozz
   
 14. barbie1511

  barbie1511 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  6
  Ние само што почнавме со собирање инаку за замена ги имам 135,200,45.
   
 15. teodora2010

  teodora2010 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  zdravo madambaterflaj sakam da te izvestamed ka go imam duplo tvoevo brojce.Ako sakas mozem dae se zamenime.
   
 16. teodora2010

  teodora2010 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site ,eve i jas da se prkliucam na forumov.Sobirame slikiciki nekoe vreme i gi sobravme poveketo.Ni nedostigaat uste:1,19,47,49,50,56,59,77,79,86,88,101,104,106,113,114,127,161,169,183,197,201,217 i 222.Imame dosta dupli za smaenuvanje, ako sakate da se zamenime pisete.Pozz.
   
 17. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Хах, брат ми ги собира тие сликички, кога бев мала и мене ми беа интересни... инаку му фалат уште многу, на почеток е :D
   
 18. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.462
  Сум ги собирала и уште ги собирам, но не со ист интензитет. Не сум купила оддамна. :D
  Иначе мислам дека никогаш нема да излезат од мода.
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Порано собиравме со сестрами, собравме еден албум цел, а со вториот не знам што направивме дали го дособравме или ни остана непотполнет за неколку сликички не се сеќавам.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Еее порано што се не собирав, едни од нив беше и животинско царство.
  Верувамдека утре кога ќе имам свое дете,заедно со него ќе си собирам :)