Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Сликички од животинско царство

Дискусија во 'Слободно време' започната од dowe, 9 декември 2009.

 1. diduf4e

  diduf4e Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  dali ima nekoj zainteresiran za razmena na slikicki od zivotinsko carstvo...??
   
  На КикиМаус и Nataska-brasnar им се допаѓа ова.
 2. diduf4e

  diduf4e Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  dodkolku nekoj saka da se razmeni so slikicki od zivotinsko carstvo neka piseeee...
   
 3. Nataska-brasnar

  Nataska-brasnar Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  12
  имам двојни сликички
  9, 30, 59, 79, 127, 192, 242, 243
  сега за сега тие ми се
   
 4. elenaile

  elenaile Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, eve ja nasata sostojba na slikicki...Koj e za da se menuvame neka pisi poraka
  Dupli: 24,24,31,32,38,40,58,81,88,123,128,171,183(samo maloto brojce),186,186,194,208,215,228,233,234,
  Ni falat:1,4,5,7,9,17,18,20,25,26,27,28,29,30,34,35,36,37,39,41,43,44,45,46,47,48,49,50,51,55,56,57,
  59,60,61,63,64,65,66,67,68,69,70,72,74,75,76,79,83,84,86,87,91,93,95,97,99,100,102,103,
  104,106,107,108,109,110,111,112,113,114,116,118,119,120,124,125,129,130,132,135,137,138,
  143,145,146,147,148,149,150,151,153,160,161,162,163,164,165,166,169,172,173,174,176,178,180,185,187,
  189,190,192,193,195,196,197,198,199,200,201,203,204,206,209,211,212,216,220,221,223,224,225,
  226,227,230,235,236,237,238,239,240,241,242,245,247,248,249,250.
   
 5. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Zdravo

  Nas ni falat slikickite: 43, 68, 70, 71, 79, 92, 97, 100, 102, 124,
  130, 142, 150, 152, 157, 162, 166, 168, 175, 185, 196, 197, 200, 205, 239, 247.

  Duplikati: 3, 5, 6, 11, 13, 18, 26, 31, 32, 34, 38, 40, 48, 61,
  63, 66, 88, 94, 105, 111, 113, 115, 116, 128, 134, 136, 144, 149,
  161, 173, 176, 179, 188, 194, 209, 211, 213, 234, 244, 248.

  Pozdrav
   
 6. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Falat: 42, 43, 52, 58, 60, 64, 69, 70, 92, 97, 100, 127, 130, 142,
  150, 152, 157, 162, 168, 175, 196, 200, 218, 226, 239, 247.

  Dupli: 3, 5, 6, 11, 13, 15, 16, 18, 26, 28, 31, 32, 34, 35, 38, 40,
  45, 46, 61, 63, 66, 76, 88, 94, 105, 106, 111, 113, 115, 116,
  128, 134, 135, 136, 144, 146, 149, 161, 165, 166, 173, 176, 179,
  188, 194, 195, 209, 211, 213, 216, 225, 234, 244, 248.

  Pozdrav :hai:
   
 7. elenaile

  elenaile Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, dali nekoj gi ima slikickite: 67,87,104,107,129,160,163,195,196,200,223,230 i 245.
  Dupli imam: 1,3,9,11,12,28,32,36,61,78,86,111,128,133,161,172,183,186,188,194,203,211,233 i 236.
  Ako saka nekoj razmena neka pise.
   
 8. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Falat: 42, 43, 52, 58, 60, 64, 70, 92, 97, 100, 127, 130, 142,
  150, 157, 162, 175, 196, 200, 218, 226, 247.

  Dupli: 3, 5, 11, 13, 15, 16, 18, 26, 28, 31, 32, 34, 35, 38, 40,
  45, 46, 61, 63, 66, 76, 88, 94, 105, 111, 113, 115, 116,
  128, 134, 135, 136, 144, 146, 149, 161, 165, 166, 173, 176, 179,
  188, 194, 195, 209, 211, 213, 216, 225, 234, 244, 248.
   
 9. elenaile

  elenaile Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Pomosss...
  Falat: 67,147,160,163,225,245.
  Dupli imame polnooooo...
   
 10. Nataska-brasnar

  Nataska-brasnar Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  12
  дупли:
  39, 59, 81, 89, 131, 139, 161, 181, 188, 193, 204, 211, 243
   
 11. RozeSk

  RozeSk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  25
  dupli: 38,88,124,138,194,213
  falat: 41,73,92,102,129,145,158,179,182,189,209,226 i 241.

  pisete pp da se dogovorime
   
 12. tesaka

  tesaka Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  mene mi falat uste 44-45-50-78-84-106-126-130-159-160-173-190-248
  za edniot album a za drugiot uste 47-57-88-147-205-233
   
 13. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  174
  ко детенце си збирав сликички,ама ништо....не го дособрав цел албум :)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Малиот јаде чоколадца ЖЦ така да од албумот ни фалат уште некои си 7-8 сликички.
  А пустинска авантура за зеленото ранче собравме, сега чекам за размена да ми стигне плико со кое би било пополнето и второто картонче со што ќе имаме и за розевото ранче (може Никола ќе има сестричка:angel:) па да си имаме и розово ранче.

  А собирам и кодови уште 26 ми фалат, ама ќе чекам до последен момент за да видам дали ќе го добијат лавот повторно на залиха, ако не во краен случај може и пандата.
   
 15. Kiko1212

  Kiko1212 Нов член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Jas gi imam od ovie sto ti trebaat: 39, 95,175,184,244. Mene mi trebaa: 14, 45, 53, 79, 81, 85, 99, 102, 105, 106, 110, 111, 133, 174, 186, 187, 203, 216, 248.
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Ни фалат уште 13 кода, дали некој може доколку не ги собирате, да ми ги пратите во inbox?
  Ви благодариме однапред!
   
  На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bond 007

  Bond 007 Нов член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите. Дали некој од вас собира Бимилк сликички. Ако има таков нека ми пиши во коментар :).
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Фалат уште 44,180,181,187,217...да не ги има некој?
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Фалат уште 44,180,181,187...да не ги има некој?
   
 20. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  17.572
  Собирам сликички и си ги лепам во албумот и пред месец дена го сменија албумот и сега џабе сум ги собирала тие (facepalm)
  Сега јово на ново во новиот албум лепам
  Секако се тоа за внучко :inlove:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.