1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики од вашата домашна (сѐ уште можеби скромна) библиотека

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од blonde_supergirl, 12 август 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.122
  Пол:
  Женски
  Еве неколку од мене... IMG_20170812_112131.jpg IMG_20170812_112151.jpg IMG_20170812_112156.jpg IMG_20170812_112203.jpg
  Инаку, не ги ставив сите. Имам горе врз шифоњер намаени околу триесетина, во многу жална состојба се и не ги ставам да личат.
   

  Прикачени фајлови:

  На Mayyya, Ketchup, Lux и 10 други им се допаѓа ова.
 2. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  2.248
  Пол:
  Женски
  books.jpg

  Љубам да душкам низ (туѓи) рафтови полни книги.
  Едно од најраните сеќавања ми е поврзано токму со домашната библиотека на моите. Години подоцна кога ги осознав црвените дебели корици на полиците, ми се уврти во глава идејата за моја библиотека.
  Библиотеката започнав да ја полнам и уредувам пред неколку години и потпишувам со две раце дека ми е најпаметна инвестиција. Што знам, колку и да звучи клише, и последниот денар би го дала за книга. Особено ако е класик.
  Дечки, ајде да ја активираме темата. 8-|
   
  На minne992, Mayyya, SV1911 и 23 други им се допаѓа ова.
 3. Novecento

  Novecento Популарен член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  2.371
  Пол:
  Машки
  „Веома врло“ добра колекција! Посебно за класиците од тврд повез и Дијалог.
  Еве една неапдејтирана слика од дел од мојата библиотека.
  1477901_10153768806849266_3104396609292760711_n.jpg
   
  На КикиМаус, Mayyya, SV1911 и 19 други им се допаѓа ова.
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  5.623
  Допаѓања:
  39.399
  Пол:
  Женски
  IMG_0185.JPG IMG_0186.JPG
   
  На minne992, КикиМаус, Mayyya и 14 други им се допаѓа ова.
 5. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.122
  Пол:
  Женски
  IMG_20170909_150040.jpg
  Ќе заборавев Виктор Иго да го сликнам.
   
  На minne992, Mayyya, teteks и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  6.313
  Пол:
  Женски
  bib.jpg
   
  На minne992, КикиМаус, Mayyya и 16 други им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.229
  Пол:
  Женски
 8. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.122
  Пол:
  Женски
  IMG_20170910_142250.jpg IMG_20170910_142244.jpg
  Ги поднаредив малку.
   
  На minne992, КикиМаус, teteks и 9 други им се допаѓа ова.
 9. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  7.215
  21414912_1429527363767987_4187468565017213633_o.jpg 21458055_1429526790434711_4931986523328339971_o.jpg
   
  На Mayyya, Sar-Ste, SunnyGirl2 и 10 други им се допаѓа ова.
 10. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  61.342
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ketchup, Novecento, Mishela и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.986
  Допаѓања:
  27.301
  Пол:
  Женски
  20171008_194856.jpg
   
  На minne992, КикиМаус, Mayyya и 8 други им се допаѓа ова.
 12. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  [​IMG]
   
  На blonde_supergirl и Sar-Ste им се допаѓа ова.
 13. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  :D:D
   

  Прикачени фајлови:

  На elimkd и macka91 им се допаѓа ова.