1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики од вашата новогодишна елка

Дискусија во 'Дом' започната од Quuen, 8 декември 2016.

 1. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.601
  Пол:
  Женски
  Време е за празници,нова година китење на елката :inlove:
  За неколку дена или веќе ја накитивте елката и украсивте низ домот?
  Овој период ми омилен од годината зошто се ближат празници,се кити низ домот одсекогаш се восхитував на оние накитени тераси,дворчиња со сијалички,снешковци,дедо мразовци :inlove::inlove:
  Темава ја отворив за да видиме како вие накитивте,па можеби ќе добиеме и некоја идеа :inlove:
   
  На Jas!, fallenangel, Crna Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.555
  Одлична тема
  Ние традиционално ја китиме на св Никола, а ја откитуаме за св Јован
   
  На Jas!, fallenangel и Quuen им се допаѓа ова.
 3. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  2.086
  Допаѓања:
  31.961
  Nie vikendot ke ja kitime, se uste se mislam kade ke ja krieme :rofl::rofl:

  Sinko e mal pa celo vreme ke se vrti okolu nea, dodeka da ja raskiti de :rofl:
  Ocigledno kako i minatata godina ke ja kreneme na visoko, vrz komoda!
  Elkata e prilicno mala, ja kupivme za sin mi i dodeka da potporasne ke si ja kitime taa pa potoa nekoja pogolema.
  Sijalicki ke ima obavezno ;)
   
  На Jas!, fallenangel, Quuen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  7.144
  Пол:
  Женски
  IMG_20161208_175547.jpg
  Да го скршам мразот, прва ставам слика :D
   
  На Hortenzija, CameliaMiller, Jas! и 23 други им се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.310
  Пол:
  Машки
 6. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  21.839
  Пол:
  Женски
  15571183_1892784054282873_621427930_n.jpg
   
  На Hortenzija, Jas!, emkaemka и 12 други им се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.023
  Допаѓања:
  97.772
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ја украсивме денес елката (главен помошник ми беше ќерка ми :rofl:)
   
  На Hortenzija, CameliaMiller, Feminka192 и 32 други им се допаѓа ова.
 8. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  54.278
  Пол:
  Женски
  Нели е малку рано :?:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.023
  Допаѓања:
  97.772
  Пол:
  Женски
  Кај нас во Грција овде украсуваат скоро сите некаде средина-крај на ноември ;)
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.325
  Допаѓања:
  64.163
  Пол:
  Женски
  20171121_220309.jpg 20171121_220335.jpg
   
  На Hortenzija, manako1, Neda997 и 61 други им се допаѓа ова.
 11. augustd

  augustd Популарен член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  11.287
  Пол:
  Женски
  IMG_201712343_044153.jpg
   
  На Hortenzija, CameliaMiller, Jas! и 31 други им се допаѓа ова.
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.850
  Допаѓања:
  306.475
  Пол:
  Женски
  53ED3F8B-B4AC-411F-A63A-B0813214A27D.jpeg
   
  На Hortenzija, manako1, CameliaMiller и 56 други им се допаѓа ова.
 13. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.240
  Допаѓања:
  45.040
  Пол:
  Женски
  IMG_20171211_092353_142.jpg
   
  На Hortenzija, manako1, Neda997 и 51 други им се допаѓа ова.
 14. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  12.211
  Пол:
  Женски
 15. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  21.839
  Пол:
  Женски
  IMG_20171212_201541.png
   
  На Hortenzija, emkaemka, cresa-jagoda и 24 други им се допаѓа ова.
 16. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.995
  Пол:
  Женски
 17. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.883
  Допаѓања:
  150.507
  Пол:
  Женски
  upload_2017-12-16_16-47-30.png
  upload_2017-12-16_16-47-45.png
   
  На Hortenzija, CameliaMiller, Jas! и 20 други им се допаѓа ова.
 18. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.274
  Допаѓања:
  20.627
  Пол:
  Женски
  20171217_143605.jpg 20171217_143447.jpg 20171217_143406.jpg

  Стандард :D
   
  На Hortenzija, manako1, CameliaMiller и 30 други им се допаѓа ова.
 19. Sanja1105

  Sanja1105 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  10.483
  Пол:
  Женски
  IMG_20171210_164652.jpg
   
  На Hortenzija, manako1, emkaemka и 24 други им се допаѓа ова.
 20. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.792
  Допаѓања:
  216.645
  Пол:
  Женски
  IMG-90c1ff07ec6932cacfd50a5841aa295c-V.jpg img1513702446371.jpg img1513690121239.jpg
   
  На Hortenzija, manako1, Neda997 и 32 други им се допаѓа ова.