Слики од вашите миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од Offspring, 20 септември 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Еве го и моето маченце :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На kikkki, Buttterfly, Strumfeta93 и 10 други им се допаѓа ова.
 2. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  Да ве запознаам со мојата мачка (рис, лисица) Жаде.
  Немојте да ми се смеете и вие на името што и го дадив, но незнам зошто, кога ја земав одма ми текна тоа име, и реков готово, а ако нема ни Ж од Жаде, ама ај.
  Многу диво мачорче, кое незнае да се гале, освен кога му се спие и искажува емоции на коњски начин :lol: Но, затоа почесто си го добива по гз, па шо ако, гајле и е, не бре, кој те шиша, одма пак ќе ти скокне, и ќе те јаде, гребе...
  Сите и го имаат стравот, и исто како некое куче да чуваме, сите прашуваат, мачето пуштено ви е тука? :?:

  [​IMG]
   
  На kikkki, gothchick, Buttterfly и 15 други им се допаѓа ова.
 3. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Домашни миленичиња

  Еве ми го милото Крофниче. :inlove: Го обожавам пуфлево.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00049.jpg
   DSC00049.jpg
   Големина на фајлот:
   165,6 KB
   Прегледи:
   929
  • DSC00051.jpg
   DSC00051.jpg
   Големина на фајлот:
   149,6 KB
   Прегледи:
   929
  На kikkki, Buttterfly, Strumfeta93 и 10 други им се допаѓа ова.
 4. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.675
  Пол:
  Женски
  еве го мојот рогчо :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 100_7327.jpg
   100_7327.jpg
   Големина на фајлот:
   287 KB
   Прегледи:
   926
  На kikkki, Lovy1, Buttterfly и 7 други им се допаѓа ова.
 5. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.675
  Пол:
  Женски
  Во Бугарија имав желка - Џорч
  Мачката ми Мрфи
  И другата ми мачка (белата) Нифертити-Фифи
  И кучето ми Џина
  Сите живееа во исто време дома, беше многу забавно
   

  Прикачени фајлови:

  • Изображение031.jpg
   Изображение031.jpg
   Големина на фајлот:
   195,3 KB
   Прегледи:
   903
  • DSCF0341.JPG
   DSCF0341.JPG
   Големина на фајлот:
   310,4 KB
   Прегледи:
   904
  • DSCF0270.JPG
   DSCF0270.JPG
   Големина на фајлот:
   235,2 KB
   Прегледи:
   904
  • DSCF0271.JPG
   DSCF0271.JPG
   Големина на фајлот:
   231,3 KB
   Прегледи:
   905
  • DSCF0267.JPG
   DSCF0267.JPG
   Големина на фајлот:
   358,3 KB
   Прегледи:
   903
  На kikkki, Buttterfly, Simonna7 и 13 други им се допаѓа ова.
 6. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Дали очите на белата мачка не и се во ред или пак така е сликната - подзамижана... :?:
   
 7. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.675
  Пол:
  Женски
  Подзамижана е, беше многу надмена. Кога дојдов во Македонија, мајка ја подари на едни другари.
   
 8. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  12.335
  Пол:
  Женски
  Еве го моето најубаво маче на цел свет :rofl: не ми замерувајте ама за мене е најубаво :lol: има 6 месеци, ангорче, ко пуфче е само за гушкање :hug:
   

  Прикачени фајлови:

  • Maca.jpg
   Maca.jpg
   Големина на фајлот:
   703,2 KB
   Прегледи:
   759
  На kikkki, Buttterfly, Karamella и 19 други им се допаѓа ова.
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.646
  Допаѓања:
  49.481
  Пол:
  Женски
  Еве го моево мачорче и помило нема. Многу е мирен и културен. :!:
  Сликиве се од лето, кога крзното му е смалено, сега почнува да се прави како пуфче.
  На овие слики татко ми го храни, мачево секогаш внимава да не гребне, да не касне, ептен е внимателен и никогаш не пушта нокти.


  Кога спие ништо не го интересира, што сакаш прави му. :D


  А сега кога почнаа дождовите и ладното, само чека пред врата за да отвориме и да се мушне внатре, има едни папучки што му се омилени и директно над нив легнува, ама така стуткан за ни едно влакно да не му е на земја. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN06931.jpg
   DSCN06931.jpg
   Големина на фајлот:
   147 KB
   Прегледи:
   701
  • DSCN06951.jpg
   DSCN06951.jpg
   Големина на фајлот:
   229,6 KB
   Прегледи:
   700
  • IMG_16321.jpg
   IMG_16321.jpg
   Големина на фајлот:
   499,2 KB
   Прегледи:
   700
  • DSCN07111.jpg
   DSCN07111.jpg
   Големина на фајлот:
   494,9 KB
   Прегледи:
   700
  На kikkki, Buttterfly, Lolipop23 и 29 други им се допаѓа ова.
 10. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  LivingGlam и јас имам исто мачорче како твоето, истите бои ги има и ги поседува сите навики како твоето, каква коинциденција :lol: :*
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  118
  моето мало шарпланинче лола :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0026.jpg
   Photo0026.jpg
   Големина на фајлот:
   224,6 KB
   Прегледи:
   868
  • Photo0029.jpg
   Photo0029.jpg
   Големина на фајлот:
   282,4 KB
   Прегледи:
   867
  На kikkki, Buttterfly, antonina и 26 други им се допаѓа ова.
 12. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  Ливинг, ова ли е мојот селски мачор ? xD
  Хуху, исти се тотално. Дури и ја прашав мајка ми дали е дома, или си ми го зела :P...
  Кога ќе можам ќе поставам слики

  Слики на мачорот немам во овај пц, но затоа ги имам овие...
  Најубав момент ми беше кога пристигнав и ја побарав, а мајка ми ми рече да ја следам, отидовме и ја најдов вака, сама го нашла пакетот и тука ги донела на свет овие маченца :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC09297.JPG
   DSC09297.JPG
   Големина на фајлот:
   174,3 KB
   Прегледи:
   838
  • DSC09298.JPG
   DSC09298.JPG
   Големина на фајлот:
   145,9 KB
   Прегледи:
   838
  На kikkki, gothchick, Buttterfly и 19 други им се допаѓа ова.
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  Еве денешни слики од Жаде моја :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kikkki, gothchick, Buttterfly и 14 други им се допаѓа ова.
 14. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  16.526
  Пол:
  Женски
  Не можев да одолеам на темава, какви се сите прекрасни :inlove:
  Јас имам француска пудлица Мики, имам само една слика од него од проста причина што не сака да се слика,имам и две мачки едната голема и дебела, а другата е малечка и мрзлива, имам и златна рипка но немам слика од нејзе :)
   

  Прикачени фајлови:

  • mace.PNG
   mace.PNG
   Големина на фајлот:
   888,4 KB
   Прегледи:
   772
  • zuica.PNG
   zuica.PNG
   Големина на фајлот:
   567,3 KB
   Прегледи:
   772
  • mikica.PNG
   mikica.PNG
   Големина на фајлот:
   756,1 KB
   Прегледи:
   773
  На kikkki, Buttterfly, antonina и 15 други им се допаѓа ова.
 15. unbreakable

  unbreakable Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  леле срциња убавки,да ви ги ручкам :*

  starfish маченцето ти е препрепреубаво и околу 5 мин се ѕверев во него.
  што раса е [ако е раса де xD]
   
 16. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  На првата слика е Кики, моето прво папагалче. За жал не е веќе со нас. ;(
  На втората е Буби. Во пар е со Венди, ама од неа немам моментално слика во компјутеров. Инаку е светло сина, многу убава, јака женска :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN2364.JPG
   DSCN2364.JPG
   Големина на фајлот:
   103,3 KB
   Прегледи:
   685
  • DSCN0011.JPG
   DSCN0011.JPG
   Големина на фајлот:
   103,7 KB
   Прегледи:
   685
  На kikkki, Buttterfly, RedHeart и 23 други им се допаѓа ова.
 17. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  [​IMG]
   
  На kikkki, Buttterfly, shushu и 16 други им се допаѓа ова.
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Нема раса :)
  Стандард маче од стандардна домашна мачка. Само послатко од браќата и сестричките. :wasntme:
  Еве уште една сликичка од мрцината мала. Многу брзо расте.
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0566.jpg
   Photo0566.jpg
   Големина на фајлот:
   19,8 KB
   Прегледи:
   633
  • Photo0520.jpg
   Photo0520.jpg
   Големина на фајлот:
   28,8 KB
   Прегледи:
   631
  На Anja98, gothchick, Buttterfly и 20 други им се допаѓа ова.
 19. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Дулсе, плавава тигрица ти е машко,не е женско. :) На машките носот им е син, а на женските розев. Јас го гледам син носов, ама може не се познава на слика убаво,или јас сум троа ќора. :)
   
 20. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Мачкава ја имам уште кога имав 5-6 години. НА село се наога и многу си ја сакам, порано беше малку лошка не даваше многу да се гали а сега можеш цел ден да ја галиш сигурно што ретко ме видува. :D Од лани се сликиве.

  Meet Jina
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC05086.JPG
   DSC05086.JPG
   Големина на фајлот:
   657,7 KB
   Прегледи:
   490
  • DSC05096.JPG
   DSC05096.JPG
   Големина на фајлот:
   477,4 KB
   Прегледи:
   490
  На kikkki, Buttterfly, Beauchamp и 10 други им се допаѓа ова.