Слики од вашите миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од Offspring, 20 септември 2011.

 1. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  Ова е моето куче Макси има 9 месеци и многу си го сакам :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 100_1768.JPG
   100_1768.JPG
   Големина на фајлот:
   261,4 KB
   Прегледи:
   678
  На kikkki, Buttterfly, Karamella и 20 други им се допаѓа ова.
 2. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.565
  Домашни миленичиња

  Малечкото на Лејла.
  [​IMG]
   
  На kikkki, Buttterfly, calliope и 24 други им се допаѓа ова.
 3. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  7.128
  Ова е фокси, има 1 години и 3 месеци. Многу си го сакам
   

  Прикачени фајлови:

  На kikkki, Buttterfly, Lolipop23 и 27 други им се допаѓа ова.
 4. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  зошто има толку малку влакна?
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Папагалче оди да видиш самојед во Русија кој никогаш не се митари. Вланиште долго огромно и кратко плус за да го штити од студ, абе лепота, неспоредлив е со македонските самоједи. Ете пример Белучи се едни од најпознатите во Македонија и регионов по самоједи, кога им дојдоа на натпревар руски самоједи нигде ги снема нашиве. Кај нас се митарат поради големи промени на годишните времиња.
  И денес многу самоједи се парени или со браќа/сестри или со други кучиња и причината зошто имаат дел кратки влакна и многу од нив се ниски, не личат на вистински голем самојед.

  Инаку Папагалче приметив го облекуваш Макси а и сонце има на сликата. Самоједот има влакно кое го топли нема потреба и дополнителна блуза за мода да му ставаш. Јас мислам дека им пречи. Ај куче со кратко влакно кое чуствува студ и настинува да носи облека, ама куче кое е сибирско нема потреба.

  И дајте бе некоја женка за Рики мој :D
   
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.313
  Домашни миленичиња

  Мене ми го зедоа Ајшето ;(
  Колку го сакав ,душиченцето мое најубаво ,сега којзнае како ќе го гледаат тие човечиштата ;(
  Дај Боже да му биди убави како кога беше мое ;(
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 003.jpg
   Picture 003.jpg
   Големина на фајлот:
   171,4 KB
   Прегледи:
   455
  На kikkki, Buttterfly, BoaVista и 8 други им се допаѓа ова.
 7. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Домашни миленичиња

  Како мислиш ти го зедоа? Ти го украдоа мачето или пак ти го подари со тешко срце?? :?:
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Ова е Пупи и е многу стара :lol: Ама ја сакам пак :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 30092011257.jpg
   30092011257.jpg
   Големина на фајлот:
   208 KB
   Прегледи:
   503
  • 25092011256.jpg
   25092011256.jpg
   Големина на фајлот:
   192,6 KB
   Прегледи:
   503
  На kikkki, Buttterfly, SexyLady и 13 други им се допаѓа ова.
 9. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  Еве неколку слики од мачорот :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC09404.JPG
   DSC09404.JPG
   Големина на фајлот:
   318 KB
   Прегледи:
   473
  • DSC09423.JPG
   DSC09423.JPG
   Големина на фајлот:
   309,2 KB
   Прегледи:
   473
  • DSC09412.JPG
   DSC09412.JPG
   Големина на фајлот:
   211,7 KB
   Прегледи:
   473
  • DSC09424.JPG
   DSC09424.JPG
   Големина на фајлот:
   239,3 KB
   Прегледи:
   473
  • DSC09406.JPG
   DSC09406.JPG
   Големина на фајлот:
   170,3 KB
   Прегледи:
   473
  На kikkki, Buttterfly, SexyLady и 12 други им се допаѓа ова.
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.313
  Морав да го дадам бидејќи ова мајкиштево мое смета дека мајка му ни била повеќе од доволна и дека сме немале место кај да го чуваме.
  Ами не мора дома ,двор огромен имаме ,да му се невиди!
  Колку сум изживцирана!
  Ми остана уште мајка му и Ханифе ,сестричето на Ајше. И неа ќе ја дадеме некаде ,тоа сигурно... ;(
  Веќе нервите ми се скратени со овие разделби ,не можам повеќе да поднесам! ;(
   
 11. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Многу ми е жал, исто и јас не сакам разделби, воопшто! Ти ја разбирам ситуацијата со твоите, кај мене е слично...ете скоро исто, ама цврсто си стојам на фактот дека ќе чувам животни додека сум жива, па колку сака нека се. Да можев ќе отворев стационар т.е. огромен двор и мачки и кучиња би имала и сите би се дружеле и би биле слободни, би трчале колку сакаат :), а не во кафези да седат и да не видат бел ден :@ Многу добра замисла имам ама толку пари немам за жал :(
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  461
  Ова е мојот Макс најмногу си го сакам (моментално му бараме женка за парење па пишете ако знаете некоја :D )
   

  Прикачени фајлови:

  • maksiiiii.jpg
   maksiiiii.jpg
   Големина на фајлот:
   85,4 KB
   Прегледи:
   720
  На girl2, LaraSolare, kikkki и 16 други им се допаѓа ова.
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Господинот Рикардо за време на снежните денови неможе да се изнајаде снегче :)
  [​IMG]

  Спанко се прозева :D
  [​IMG]

  Со другарчето Тини :lol:
  [​IMG]
   
  На kikkki, Buttterfly, Lolipop23 и 31 други им се допаѓа ова.
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.970
  Пол:
  Женски
  Јас се изнауживав додека ја разгледував темава, и ги изгледав сите слики од прва до последна. Преубави миленичиња имате, ме разнежнивте! Мислам дека ќе почнам да ги сакам мачките, а никогаш не сум им била љубител. :wasntme: Ама затоа пак обожавам кучиња и еве неколку фотки од мојата четири ипол годишна пуфла :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   147,2 KB
   Прегледи:
   621
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   166 KB
   Прегледи:
   621
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   140,7 KB
   Прегледи:
   620
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   150,4 KB
   Прегледи:
   620
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   88,9 KB
   Прегледи:
   622
  На LaraSolare, kikkki, Buttterfly и 18 други им се допаѓа ова.
 15. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  Немам многу слики на компјутеров од мојата Уна, ама ајде нека биде почеток сликичево.
  Иначе под кревет, нејзиното летно дувло, се лади на паркет :) На зима се качува на кревети, т.е практично ги освојува, се бута под ќебиња и мррррррррррчи кога ќе ја преместиш за да си легнеш :)

  [​IMG]
   
  На kikkki, Buttterfly, BoaVista и 16 други им се допаѓа ова.
 16. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Еве го новото мачуле што пред некоја вечер го најдов пред врата целото стутулено и смрзнато па го прибрав, стоплив, најадов и исчистив. :) Душа... си го сакам. :inlove: Го крстив Џони. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00081.jpg
   DSC00081.jpg
   Големина на фајлот:
   174,5 KB
   Прегледи:
   542
  • DSC00083.jpg
   DSC00083.jpg
   Големина на фајлот:
   232 KB
   Прегледи:
   541
  • DSC00084.jpg
   DSC00084.jpg
   Големина на фајлот:
   237,5 KB
   Прегледи:
   541
  • DSC00088.jpg
   DSC00088.jpg
   Големина на фајлот:
   176,3 KB
   Прегледи:
   542
  На girl2, LaraSolare, kikkki и 29 други им се допаѓа ова.
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Леле, Џони, бомбонче :inlove:
  Изгледа е иста возраст со Џорџ мој, околу 2 месеца.
  Однеси го на ветеринар, да го вакцинираат.


  Знам дека замарам, ама еве уште неколку слики од дембелиот, како спие. Тогаш го сакам најмногу, најсладок е и мирен е. :D
  И многу интересни пози зафаќа.


  И да, ова розевото е мојата перница.
  Упорно сака на неа да спие, или евентуално на глава во коса да ми заспие.
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0594.jpg
   Photo0594.jpg
   Големина на фајлот:
   22,1 KB
   Прегледи:
   515
  • Photo0595.jpg
   Photo0595.jpg
   Големина на фајлот:
   23,2 KB
   Прегледи:
   516
  • Photo0597.jpg
   Photo0597.jpg
   Големина на фајлот:
   23,3 KB
   Прегледи:
   515
  • Photo0598.jpg
   Photo0598.jpg
   Големина на фајлот:
   21,6 KB
   Прегледи:
   515
  На kikkki, gothchick, Buttterfly и 17 други им се допаѓа ова.
 18. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  еееееееееееее,и јас имам маче,малецко,рунтавко,сивкооооо
  ај ке го сликам деновиве и ке ви го покажам :inlove:
   
 19. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  Гледам спанковци сите си имаме :lol:
  Еве ја Жадка моја или спие или позира, срцка на дада.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kikkki, Buttterfly, BoaVista и 11 други им се допаѓа ова.
 20. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  1.754
  Ами ѕирнете го ова уплашено душичее кое цел вечер скиташе низ скалите од зградава моја и мјаукаше и на никој од станарите не му текна да му даде парче леб за да престане да ги вознемирува...и така јас поспана во 7 и 30 наутро и излегувам комотно си го земам мачето го опнав на балкун кај мене му дадов да јаде тоа мешето му се напрај како гајда :D и го слегов пред зграда ( таму си го ,,чуваат,, децата од зградата ) ...ама па многу е слатко :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  На girl2, kikkki, Buttterfly и 12 други им се допаѓа ова.