Слики од вашите миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од Offspring, 20 септември 2011.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Значи сите се мои и си ги обожавам... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На kikkki, gothchick, Buttterfly и 18 други им се допаѓа ова.
 2. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Еве и уште некоја слика... :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На kikkki, Buttterfly, BoaVista и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  5.270
  Пол:
  Женски
  моето папагалче :( почивај во мир,малецко мое.Го чував иначе долги 10год.што е прилично чудно за вакви папагалчиња. :) Кики се викаше ;) имам и мачиња некои што ги чувам кај баба/дедо,ќе ставам некој ден и од нив :)
   

  Прикачени фајлови:

  • bhb1.jpg
   bhb1.jpg
   Големина на фајлот:
   76,1 KB
   Прегледи:
   675
  • rfg2.jpg
   rfg2.jpg
   Големина на фајлот:
   53,3 KB
   Прегледи:
   676
  На kikkki, Buttterfly, firequeenn и 23 други им се допаѓа ова.
 4. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  7.128
  Еве го фокси пак. Оваа е вчерашна слика
   

  Прикачени фајлови:

  На kikkki, Buttterfly, mileystar и 19 други им се допаѓа ова.
 5. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Убаво маченце. Очигледно децата кое го чуваат не му обрнуваат многу внимание, а и не го хранат доволно чим викаш дека било многу гладно и слабо поради тоа, затоа сметам дека треба ти да го чуваш доколку имаш можности и услови, би било супер и за тебе и за тоа сонце :)
   
  На vaga95 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Melody13

  Melody13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  215
  Eве неколку слики од моите сонциња.. И од тие што ми останаа и од тие што се во други домчиња.

  Oва ми е единствена слика од мојата единствена Ронда ;( Овде маченцава имаа одвај две недели, а сликава е сликана само неколку дена пред Ронда да не напушти.. Никако не можев да ја тргнам за да ги сликам маченцава.. Толку што ги штитење.. Сонце мое.. :worried:

  Tука душињава имаат три-четири недели.. :inlove:

  И последнава слика е од мојов сештојадец Мише :* Колку го сакам, паметничок мој :inlove:

  И сега си ги имам само Мише и Кукица моја, првото лепотиче на сликава подоле, само што сега е многу поголема :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN0643j.jpg
   DSCN0643j.jpg
   Големина на фајлот:
   408,6 KB
   Прегледи:
   512
  • DSCN0772.JPG
   DSCN0772.JPG
   Големина на фајлот:
   275,8 KB
   Прегледи:
   511
  • DSCN0981.JPG
   DSCN0981.JPG
   Големина на фајлот:
   348,3 KB
   Прегледи:
   512
  • DSCN0990 - Copy.JPG
   DSCN0990 - Copy.JPG
   Големина на фајлот:
   290,1 KB
   Прегледи:
   512
  • DSCN0984.JPG
   DSCN0984.JPG
   Големина на фајлот:
   225,2 KB
   Прегледи:
   512
  На kikkki, gothchick, Buttterfly и 19 други им се допаѓа ова.
 7. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  еве ја мојата адичка дадичка што си ја сакам најмногу
   

  Прикачени фајлови:

  • adicka.jpg
   adicka.jpg
   Големина на фајлот:
   34,1 KB
   Прегледи:
   447
  На kikkki, Buttterfly, BoaVista и 15 други им се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.869
  Допаѓања:
  46.196
  Домашни миленичиња

  Тада да да да дам :rofl: Ви го представувам Буцко.Да, да Буцко. Зошто Буцко, затоа што наводно било како прасенце. Кученцето е уште малечко, ама мајка му умре. Одвај чекам да си идам дома да си оиграм со ова крзнено топче :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0462.jpg
   Photo0462.jpg
   Големина на фајлот:
   45,8 KB
   Прегледи:
   321
  • Photo0460.jpg
   Photo0460.jpg
   Големина на фајлот:
   42,2 KB
   Прегледи:
   320
  • Photo0454.jpg
   Photo0454.jpg
   Големина на фајлот:
   56,1 KB
   Прегледи:
   322
  • Photo0456.jpg
   Photo0456.jpg
   Големина на фајлот:
   62,9 KB
   Прегледи:
   321
  На kikkki, Buttterfly, antonina и 5 други им се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.189
  Допаѓања:
  40.715
  тоа белко со сиво е најновото, ама девојче е, баш ми е гајле, срцка е :D
  лошо е излезена само, лоша ми е камерата |( а и ептен прета
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0212.jpg
   Photo0212.jpg
   Големина на фајлот:
   283,8 KB
   Прегледи:
   418
  • Photo0169.jpg
   Photo0169.jpg
   Големина на фајлот:
   308,2 KB
   Прегледи:
   417
  • Photo0272.jpg
   Photo0272.jpg
   Големина на фајлот:
   301,4 KB
   Прегледи:
   418
  • Photo0292.jpg
   Photo0292.jpg
   Големина на фајлот:
   244,4 KB
   Прегледи:
   418
  На kikkki, Buttterfly, BoaVista и 12 други им се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.189
  Допаѓања:
  40.715
  Tоа кутето што нана, и тоа матето црно со протокалово не се мои, ама ги сликнав кога бев на факс-кучето и на кафе-мачето :)
  морав пост врз пост сориии :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0248.jpg
   Photo0248.jpg
   Големина на фајлот:
   171,8 KB
   Прегледи:
   384
  • Photo0236.jpg
   Photo0236.jpg
   Големина на фајлот:
   307 KB
   Прегледи:
   385
  • Photo0265.jpg
   Photo0265.jpg
   Големина на фајлот:
   181,9 KB
   Прегледи:
   384
  • Photo0213.jpg
   Photo0213.jpg
   Големина на фајлот:
   356,4 KB
   Прегледи:
   384
  На Buttterfly, BoaVista, Neytiri и 6 други им се допаѓа ова.
 11. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  Нова фотосесија!
  Буце на дада, колку е здебеленкооо :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Тука како зајче е :lol:
  [​IMG]

  А тука шмизла 8)
  [​IMG]
   
  На kikkki, Buttterfly, papagal4e и 9 други им се допаѓа ова.
 12. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На kikkki, Buttterfly, BoaVista и 11 други им се допаѓа ова.
 13. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  1.745
  Пол:
  Женски
  Сите се (беа) мои. :inlove:

  Занзибар.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Флека (Митче).

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И конечно Џесика.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kikkki, elinela, BoaVista и 14 други им се допаѓа ова.
 14. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Ова кученце што ќе го видите подолу, во малку чудна поза се вика Луна. Стара е околу 7-8 недели. Не ја знаеме расата, бидејќи ја најдовме покрај една плажа.
  Порано кога беше помала сакаше да се мази, а сега само каса, неможам ни храна да и дадам без да дојде да ме касне. :^)
   
  На kikkki, Buttterfly, antonina и 18 други им се допаѓа ова.
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Лена сите сме го имаме тој проблем :)
  Во овој период запчиња му раснат сака да каса. Ко мало дете кога гриза се и свашта еден период така и кучето си има таков касачки период :)
  Ќе му помине, но за тоа време ти сепак карај го и не му дозволувај да каса, за да знае во иднина дека така не треба да прави. Сеа внимавај дома на мебел :P
  И да купи му играчки за грицкање потврди во пет шоп или во Џамбо и ќе си ги грицка тие.

  Инаку еве го моево кога имаше 1 месец :wasntme:
  [​IMG]

  Една слика ланска со другарчето на Рики кое за жал го удри кола ;(
  [​IMG]

  И тие што сакаат да чуваат самоједи или кучиња со долги влакна нека го видат Рикица за време на митарење :D
  Лани се митареше долг период, а годинава од едно бањање и чешлање еве што остана. :D
  Инаку во светот има одгледувачници на самојади кои ги преработуваат влакната и прават волна од нив исто како овчички се :P
  [​IMG]

  Сега пак има големо крзно секоја есен си има нови влакна еве вчерашна слика. То е то ;)
  [​IMG]
   
  На Buttterfly, Lolipop23, papagal4e и 29 други им се допаѓа ова.
 16. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  Мацолот Марк! :inlove: :inlove: Иначе сега е 2 пати поголем и подебел од колку на сликава.. :!:
   

  Прикачени фајлови:

  • markkkk.jpg
   markkkk.jpg
   Големина на фајлот:
   182,9 KB
   Прегледи:
   550
  На gothchick, Buttterfly, BoaVista и 17 други им се допаѓа ова.
 17. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  Еве го моето чварче, како малце помало, во цутот на младоста, кога тазе почнавме да вршиме нужда во тоалетот.
   
  На Buttterfly, BoaVista, Theodora и 8 други им се допаѓа ова.
 18. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Ова е моето мало душиче.Морско прасенце.Го обожавам.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0006.jpg
   IMG_0006.jpg
   Големина на фајлот:
   275,8 KB
   Прегледи:
   515
  На Buttterfly, Bubachka, BoaVista и 10 други им се допаѓа ова.
 19. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  сликите се прет 1 година правени
  многу си го сакам :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • macence.jpg
   macence.jpg
   Големина на фајлот:
   341 KB
   Прегледи:
   491
  • DSC00070.JPG
   DSC00070.JPG
   Големина на фајлот:
   320,6 KB
   Прегледи:
   491
  На gothchick, Buttterfly, BoaVista и 10 други им се допаѓа ова.
 20. slagana07

  slagana07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  22
  И јас си чував порано многу животинчиња мачиња, морско прасе, пилиња, папаглчина, а сега си чувам кутренце сибирски самојед женска се вика лана и има само 3 ипол месеци.
   

  Прикачени фајлови:

  • nnnn.jpg
   nnnn.jpg
   Големина на фајлот:
   32,6 KB
   Прегледи:
   430
  • lana.jpg
   lana.jpg
   Големина на фајлот:
   49,3 KB
   Прегледи:
   430
  • DSC00047.jpg
   DSC00047.jpg
   Големина на фајлот:
   266 KB
   Прегледи:
   433
  • DSC00019.jpg
   DSC00019.jpg
   Големина на фајлот:
   259,5 KB
   Прегледи:
   432
  • DSC00022.jpg
   DSC00022.jpg
   Големина на фајлот:
   223,4 KB
   Прегледи:
   430
  На Buttterfly, julie77, antonina и 13 други им се допаѓа ова.