1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики од вашите тетоважи

Дискусија во 'Тело' започната од LanaSGirl, 3 ноември 2016.

 1. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Оваа тема ја отварам зашо сум инспирирана од комшиите кои ги гледам како одприлика на секои 3-4месеци ставаат по некоја тетоважа. :lol: :D Би сакала ние што ги обожаваме тетоважите да ги споделиме едни со други да се инспирираме со тој Арт.. Јас за 2 дена ја правам мојата втора тетоважа па ќе ги постирам тука.
  Барав и не најдов ваква тема ако случајно има, веднаш во канта нека оди оваа.Видов само дека има тема со идеи за тетоважи..
   
 2. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.681
 3. Adele86

  Adele86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  dali e so vozrasta koja ja imam ili so stavot ali tatoo nikogas ne bi stavila, ziveam vo stranstvo podolgo creme i nema tuka da se vidi normalen covek od recimo 20-70 god da nema tetovaza, nezavisno na koj del od teloto e, moderno e da ama razmislil nekoj kako ke izgleda toa na starost koga kozata ke ja izgubi svojata elasticnost..za temava mozam da pisuvam so utre...moderno e ime na raka da se tetocira, za na starost koga ke imam alzhajmer da znam decata kako mi se vikaat ili sto??
   

  Прикачени фајлови:

  На elimkd и Orthophill им се допаѓа ова.
 4. angel25

  angel25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  170
  13892256_10153647029781356_8378976088566390559_n.jpg
   
  На crimson, Роберт 7, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
 5. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Честа е појава на алцхајмер у последно време :D
   
  На elimkd и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 6. Adele86

  Adele86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  ne znam sto e poloso alzhajmer ili parite za lasiranje na tetovaza koga ke se pokae..t.e sekoj sto saka neka si pravi svoe telo, svoja koza, a za alzhajmerov ne mi ja svati poentava...:)...
   
 7. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Mislam deka ti ja sfativ i ti vrativ so shega zatoa sto ne e poentata na tetovazite deka ke zaboravis nesto pa kao da se potsetis,tuku da ovekovecis nesto sto mnogu ti znaci.
   
  На crimson и Adele86 им се допаѓа ова.
 8. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.322
  Допаѓања:
  11.336
  Пол:
  Машки
  Божја порака, моите два ангела, животната сопатничка, итн, итн...незнам зошто некогаш би се покајал да ги избришам овие тетоважи од моето тело..се гордеам со нив, никој неможе да ги види на мене освен летно време на плажа, скриени и шифрирани за сите затоа што ги направив за мене и за оние на кого се посветени..
   
  На elimkd, Rabbit, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Adele86

  Adele86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  vo red:) koj kako saka , za vkusovite ne se rasprava:) :)
   
  На izmislena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hecate

  Hecate Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2022
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  946
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1651049047266.jpg
  Мојата омилена тетоважа.