1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики од венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Овде можете да поставите венчаници кои ви се допаѓаат , еве јас ке поставам неколку слики

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На macence4 и sweet.woman им се допаѓа ова.
 2. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Неколку и од мене :roll:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На zorica1993 и oven91 им се допаѓа ова.
 3. Jovanka27

  Jovanka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  kolku ubavi vencanici......wow!
   
 4. marijasweet

  marijasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  prekrasni se vencanicive super se pozz
   
 5. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На maria.jackson, Fintinny, bibi.25 и 3 други им се допаѓа ова.
 6.  

  Прикачени фајлови:

  • 59-5178Style B'.jpg
   59-5178Style B'.jpg
   Големина на фајлот:
   79,6 KB
   Прегледи:
   27.272
  • eurowd001.jpg
   eurowd001.jpg
   Големина на фајлот:
   23,3 KB
   Прегледи:
   27.269
  • eurowd068.jpg
   eurowd068.jpg
   Големина на фајлот:
   25,3 KB
   Прегледи:
   27.271
  • eurowd082.jpg
   Големина на фајлот:
   160,3 KB
   Прегледи:
   27.264
  • J1099.jpg
   J1099.jpg
   Големина на фајлот:
   83,7 KB
   Прегледи:
   27.270
 7. ana58

  ana58 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На КикиМаус, techno-house и buce82 им се допаѓа ова.
 8. torko

  torko Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  vencaniciiiiiiii......plsssss

  na prag e mojata vencavka i imam golem problem okolu vencanicata...sakam taa da e ednostavna no ne i obicna...dolniot del da e mnooooguuu sirok no ne i dolg...a korsetot da bide svetkav i okolu vrat.....se nadevam na pomooooomooooooossss
   
  На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Иако не планирам да се мажам во скоро време (сепак никогаш не се знае), се дивам на невестинските фустани...
  Јас кога ке се мажам сакам долг и широк фустан, или нешто припиени и секси никако нешто средно и обично...
  Имам и уште една желба да биде бел без никакви примеси (зошто гледам дека лугето почнаа да бегаат от традицијата)...
  И еве сега за вас прашање ако сеуште не сте мажени каков фустан би избрале, или пак ако сте каков сте избрале???
  Јас ке ставам некои модели што мене ми се допаѓаат, па ставете и вие!
   

  Прикачени фајлови:

  На Overdose, maria.jackson и srn4e им се допаѓа ова.
 10. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки

  ...mene mi se dopagja...ova... belata...


  [​IMG]
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Имам прашање до Марли, ако е женат дали му беше сеедно, а ако не е женат дали би му било сеедно каква венчаница носела/ќе носи неговата невеста? :D
  Иначе се изнасмеав за неговиов пост :lol: :lol:
  А за да не избегнувам од темава, и јас да си кажам (пошо барав, ама не можев да најдам баш таква венчаница) би сакала мојата да биде мноооооооогу долга од позади, а напред да биде минич :lol: :lol:
  Сега така размислувам, ама којзнае. :lol:
   
 12. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Машки
  SDK ne se izdavam vekje denes...Hipica...seedno nikako...
  iskluchivo bela venchanica...a zenami i onaka e crna...:D...vidi...

  [​IMG]

  ne e mnogu ubava...ama ubavo i stoi... :D :D
  i jas ne deka sum neshto ubav...crn sum ko banera-s
  ama za nea sum lepotan... 8)
   
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Кога би бирала венчаница,е ваква сакам,мнооооогу ми се допаѓа...уф....многу...
   

  Прикачени фајлови:

  На Overdose му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Overdose и xxAngelxx им се допаѓа ова.
 15. erka

  erka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
 16. erka

  erka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
  Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
   
 17. FeMiNiCkA

  FeMiNiCkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  На zaljubena93 и Minnie.Mouse им се допаѓа ова.
 18. FeMiNiCkA

  FeMiNiCkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
  Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Something from me... ;)
  И бај д веј ми се допаѓа првиот од Braveheart
   

  Прикачени фајлови:

 20. eelena

  eelena Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  мене искрено ова многу ми се допаѓа :D http://www.facebook.com/photo.php?pid=2929073&idhttp://www.facebook.com/photo.php?pid=2990198&id=168006452010=168006452010http://www.facebook.com/photo.php?pid=3098531&id=168006452010
   
  На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.