Слики од венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На elimkd, Cinderfakinrella и kuc им се допаѓа ова.
 2. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.148
  Пол:
  Женски
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
 4. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.569
  Допаѓања:
  13.348
  Пол:
  Женски
 5. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Многу ми е убав :inlove:
  13220933_601115860065920_6046483227582050149_n.jpg
   
  На cresa-jagoda, maca cvet, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.569
  Допаѓања:
  13.348
  Пол:
  Женски
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mango1

  mango1 Нов член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  22
  [​IMG] [​IMG]
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 10. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, Iva.T, piglet1 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  4.137
  Пол:
  Женски
  34.jpg 33.jpg
   
  На Marmarin, elimkd, Iva.T и 5 други им се допаѓа ова.
 12. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.586
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 13. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.148
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 14. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Женски
 15. babyusa

  babyusa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  За скоро 5 месеци правам свадба, може ли некој да ми препорача доколку има искуство или има слушнато некој добри шивачки но и да не бидат мн скапи... сакам да шијам фустан уз тело со чипка... па тоа е малце деликатен процес..
   
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.569
  Допаѓања:
  13.348
  Пол:
  Женски
 17. vanna

  vanna Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Женски
 20. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20171215-123149.png
   
  На Ники. му/ѝ се допаѓа ова.