Слики од венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  23.141
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zara

  zara Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  28
  здраво феминки!
  Венчаницата ми се свига многу. Дали некој ја видел некаде во некое ателје или слично и знае од каде е купена/шиена? Фала многу! 21231010_10209869300585435_7972914428587862349_n.jpg
   
  На edna_malecka и ADOKI им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.984
  Допаѓања:
  97.767
  Пол:
  Женски
  25.jpg 26.jpg
   
  На eliesaab, AngIv, Elisabeth и 6 други им се допаѓа ова.
 4. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.625
  Допаѓања:
  6.708
  27658378_10214025630302115_1070763565_n.png 19621576_10155123872547479_1581615494_n.jpg
   
  На edna_malecka, Elisabeth и SummerGirl им се допаѓа ова.
 5. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Neznam Kade e kupena ama vo butik europeja koj se naoga vo carsija mozat da ti ja sosijat preubavo sie zenata.
   
  На zara му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zara

  zara Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  28
  Zdravo! Barav na fb butika europeja ama ne mozev da najdam. Kade se naoga vo carsija ako mozes orientaciono da mi kazes. FALA MNOGU!!
   
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Ti objasniv vo lp
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  23.141
  Пол:
  Женски
 9. Keri*Keri

  Keri*Keri Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Девојки дали некоја од вас знае аде би можела да продадам венчаница? Дали постои некаде да се откупуваат?
   
 10. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.891
  Допаѓања:
  51.761
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190302-184900_Instagram.jpg
  Јас би вакво нешто.

  Или уште поубаво : :inlove:

  Screenshot_20190302-185714_Instagram.jpg
   
  На buba4e89, AngIv и Animali им се допаѓа ова.
 11. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  4.279
  Пол:
  Женски
  ACUARIO_B.jpg
  AGARA-D.jpg Loraina.jpg
   
  На AngIv и Animali им се допаѓа ова.
 12. Bokka

  Bokka Нов член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190408-021220.png
  Се заљубив :inlove:
   
  На buba4e89, mal.ecka и SofiMar_ им се допаѓа ова.
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  14.350
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  За себе знам дека на сопствената венчавка ќе носам бели пантолани- звонарки, и бела кошула со бели салонки. Ако некогаш се омажам.
   
  На edna_malecka, tofi-tedy.sweet19, AngIv и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  797
 15. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  853
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
  [​IMG]
  wed19.jpg
   
  На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.