1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики од венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    и јас сакам ваков сличен како што пишала Ана :D
    само со шлиц од страна и тоа шлицот така од колкот надоле :lol:
    никако со тулови и обрачи и корсети
    ај ако најдам слика ќе ставам :$
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    Леле ќути, какви обрачи и корсети, па да не спомнувам и тулови... еден фустан кога пробував, ќе паднев со се него... г'з преку глава ќе отидев :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: жива срамота.
    И не ми е јасно, сеуште, како ги носат, како успеваат да издржат цел ден или цела вечер...
     
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    еве најдов некоја по мој вкус....се разбира кога ќе дојде време јас да шијам со одредени модификации ќе биде....ама слично на ова :D :D :D
    [​IMG]
     
    На SweetCandy, ivushh и Pink.Princess им се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски


    Имаш голем лајк од мене за ова ;) ... навистина е супер, и јас сакав ваква... ама кога пробав ваков фустан, сфатив дека не ми прилега... нискичко сум си :(
     
  5. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    абе па и јас не сум висока....ама ќе ставиме штикла 10 цм. и малце трикови за визуелно издолжување и ќе средам работа....туку прво младоженец да си најдам :lol: :lol: :lol:
    иначе Ана едвај чекам да видам каква невеста ќе бидеш....Охридско девојче мора да биде најубаво ;)
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа и овој модел, само не толку украсен горе... горе може да биде од истиот материјал како и долу, со малку кристали и ништо повеќе...
    [​IMG]
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски


    Ќе си најдеш младоженец без гајле ;) таква убавица сама не останува ;) 8)

    А за мене... ене кај е септември... ама прво треба фустан да најдам, т.е да шијам... а за 10 цм... па не знам дали ќе биде толку, сакам да играм :D :D

    упс... забегавме од темава... ај ќе најдам уште некој фустан да не сме оф-топик
    еве...и ваков може, ама да не бидам премногу секси :P
    [​IMG]
     
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    не сме забегале со темата бе....само дискутораме какви венчаници ни прилегаат :lol:
    јас можам и на 10 цм. да играм цела вечер не е проблем :$
    туку убави се фустаниве што си ги одбрала....особено тој првиот ако можат цел од ист матријал да го направат стварно е интересен + со детали некои така примамливи за око и штосни како камчича или циркончиња....имаше еден што видов под градите почнуваа цирконите погусто и надоле се разретчуваа, многу гламурозно изгледаше.....мене такви не ми стојат со деколте...немам баш како да ги пополнам :$ :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • w d.jpg
      w d.jpg
      Големина на фајлот:
      29,5 KB
      Прегледи:
      663
  9. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    еве и од мене неколку слики :)
    - омилена
     

    Прикачени фајлови:

  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    А бе јас имам со што да го пополнам деколтето, дури и вишок може да има :$ :lol:
    а за 10 цм... не можам да издржам цело време, пошто не сум баш по штиклите - ептен само ако морам да ги носам, за свадби и за излегување... затоа мислам за свадбата да си купам некои интересни сандалки, не многу високи, се разбира ако најдам, сакам да бидат виолетови, како што ќе ми биде единствениот детал на фустанот :)
    А инаку, и овој многу ми се бендисува... и ми стојат вакви...
    [​IMG]

    И дури не пробаш, стварно не знаеш што ти стои...
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    фино, фино... само што и јас сум си нискичка :worried: горе долу :D
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG]
    ^ А зошто да не и црвена?
     
  14. male4ka-oh

    male4ka-oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    би носела некоја комбинација од овие зошто трите ги обожавам
     

    Прикачени фајлови:

    На zaljubena93 и Rubiii им се допаѓа ова.
  15. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    ееее девојки девојки,како што гледам сите во оние тесните венчаници а,сега модерните. :lol: Па зарем кога бевте мали (не знам сега колку сте) не се замислувавте во долга широка венчаница. Иначе да ви кажам еден пример со невеста која имаше таков тесен фустан,долу малце само беше широк, девојката беше манекенка така тенка висока,али луѓе после ми кажуваше дека и е многу криво што таков фустан имаше. Нити можеш нормално да седиш,нити да играш добро.
    А некаде во постовите видов ако имаш краток фустан од напред,назад долг ке треба уште една венчаница за во црква???? Зошто??? Баш таква беше мојата,и од многу слушање старински муабети, го прашавме пред тоа попот и вика што ли се нема да измислат луѓево. :x
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    Па не знам Катка-слатка, јас никогаш не сум се замислувала во таков, балски фустан. Ниту како малечка. Можеби затоа што бев по малку машкуданка како мала и фустани носев само за сликање во школо. Смрт ми беше кога ќе требаше фустан да облечам. А сега не е дека не сакам фустани, ги носам, ама само во лето, и ако има некоја свадба. А тој фустан што го сакам не е долг и тесен по цела должина (т.н. сирена стил), мојот ќе има А линија, значи тесен до колковите (спуштен струк). Барем таква ми е идејата. А да има триста слоеви материјал, и плус обрачи... е тоа не можам да го носам, не сум тоа јас. А сакам фустанот да ме одразува мене, она што сум, она што претставувам. Зошто на тој ден да бидам поразлична од она што сум секојдневно? Ќе рече некој, баш затоа што е посебен ден - е не се сложувам. Баш тогаш треба да го потенцираме она што навистина сме, да го извлечеме најдоброто од нас, и да блеснеме. А не да бидеме некои други. Затоа јас ни шминката ни фризурата нема да ги правам којзнае колку екстравагантни. Ќе бидат нешто што ме одразува мене, а не маска која ќе направи да се чувствувам непријатно.
    Не би сакала да ме сфатиш погрешно, јас ова најдобронамерно го кажав, колку да имаш претстава за моите размислувања.

    Ај сега уште некој фустан ;)
    [​IMG]
    Овој ми е убав, без тоа проѕирното горе :)

    [​IMG]
    Веројатно ваков модел ќе ми биде фустанот, само не толку долг и не со толку детали :)

    [​IMG]
    Овој ми се бендисува заради појасот :)
     
    На Chiwawa1208 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    Значи јас грешка потенцирав,не сите туку повеќето слики што ги видов се такви.Не дека јас ги критикувам тие што имат такви фустани :) далеку од тоа,само кажав пример... Инаку секој си има свое мислење и право да си се облече на својата свадба како сака... Поздрав до идните невести :*
     
  18. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.122
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Chiwawa1208 и IvanaIvanchica им се допаѓа ова.
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]Oleg Kassini
    [​IMG]