Слики од венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.176
 3. magnolia

  magnolia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] oва ми е супер !
  [​IMG]
   
  На mode-kristina и BoaVista им се допаѓа ова.
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.176
 5. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  оваа е мој стил мн ми се свиѓа
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  :inlove:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-Ланвин 2008
  [​IMG]
  ^ крем
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа тој фустанот што го постирав,девојката со венчаницата на плажа,многу е убав фустанот :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 9. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Јас би сакал да носм венчаница во ваков стил:
   

  Прикачени фајлови:

 10. Tikve

  Tikve Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Секоја невеста како невеста е убава на својата свадба со се фустан фризура и с л детали, се се работи до вкусот на луѓето. Лично мене ако некоја креација ми одзема здив то е оваа... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 11. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.176
 12. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-Ланвин
   
 14. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  Знам дека не е местово во овој сектор ама тој во кој треба да бидам од декември не е апдејтуван. Со среќа нека им е на оние кои стигнале до оваа фаза и одбирањето на венчаници ама јас за 1 година уште ќе почекам.

  Имам еден ПРОБЛЕМ и би сакала да слушнам ваш совет. Имено, додека бевме на одмор дечкото со кој сум ептен долги години во врска ме побара за жена. Јас тоа го претпоставував но тој немаше прстен бидејќи 1 недела пред да тргнеме на одмор не ни имавме намера да одиме ниту пак знаевме дека има слободно место толку рано. Како и да е мене ми беше битно чинот а не прстенот. Се вративме од одмор и дента чичко му починал и беа на погреб. По 2 недели го купи прстенот и ми го даде, јас мислев дека ќе дојде со неговите да си дадеме дума ама требало да поминат 40 дена. ОК за чекањето ама тој вели да го носам прстенот кога излегувам а јас му велам кога ти не сакаш да кажеш на пријателите, колегите и роднините дека на некој начин си се верил зошто јас да го носам и себеси да се ставам во незгодна ситуација пред луѓето кои ќе ме прашааат дали има ново? Едноставно не знам дали да го носам или не ? Може ли да ми кажете што би правеле вие?
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
 16. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  МАГИЧНО
   
 17. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  69
  Fala vi na sovetot
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  132.553
  Пол:
  Женски

  Не сфаќам зошто да не сака да каже? Кога веќе те побарал за жена, зошто да молчите? Не е тоа нешто што треба да се крие, без оглед на тоа што во семејството се случил немил настан. Животот продолжува, а вие сте млади и треба да се радувате на тоа што го имате. Малку ми е глупаво да бара од тебе да го носиш прстенот, а да крие дека сте свршени, кога и без да праша некој, само штом ќе го види, ќе му стане јасно што е работата. Јас би го носела и не би криела дека сум верена. Пак поразговарај со него, и прашај го за причината за криењето - без разлика што се уште не било официјално нема потреба од таинственост. А и кај вас е очекуван чекор во врската, не сте деца од 15 години.
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352