Слики со пораки

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од raww, 4 јуни 2014.

 1. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  2.257
  Во оваа тема ке можете да ставате слики на кој има напишано некоја порака нема веза дали е на македонски или на некој друг јазик.
  Еве ви пример:
   

  Прикачени фајлови:

  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.193
  Допаѓања:
  31.106
  Пол:
  Женски
  Пораки

  .
   

  Прикачени фајлови:

  • asdadfd.jpg
   asdadfd.jpg
   Големина на фајлот:
   59,7 KB
   Прегледи:
   1.245
  • dagdadga.jpg
   dagdadga.jpg
   Големина на фајлот:
   20,7 KB
   Прегледи:
   1.240
  • dahhsgh.png
   dahhsgh.png
   Големина на фајлот:
   575,8 KB
   Прегледи:
   1.239
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Пораки

  [​IMG]
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  14.643
  Пол:
  Женски
  Пораки

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Еве и оваа :

  [​IMG]
   
 5. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  2.257
  Пораки

  [​IMG]
   
  На jasbejasmac му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aleksandra-Kukla

  Aleksandra-Kukla Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Пораки

  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Soncka :) му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Пораки

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  :)
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Пораки

  Капната сум.. |-) |-)
  [​IMG]
   
 9. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  2.257
  Пораки
   

  Прикачени фајлови:

 10. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.888
  Пол:
  Женски
  Пораки

  Мојата омилена :)

  [​IMG]
   
  На Arthur, meganbaby, melnicanecot и 4 други им се допаѓа ова.
 11. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Пораки

  [​IMG]
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  14.643
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Tetka Biberce му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  14.643
  Пол:
  Женски
  Колку се само вистинити ...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.662
  Допаѓања:
  25.109
  Пол:
  Женски
  И се’ уште не можам да сфатам зошто оваа тема стои во насмевка.
   
  На Someonespecial и SlAtKi4ka.SlAtKi4ka им се допаѓа ова.
 16. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  [​IMG]
   
  На buba4e89 и Anne15 им се допаѓа ова.
 17. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
 18. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  :) :| :)
   

  Прикачени фајлови:

  • large (8).jpg
   large (8).jpg
   Големина на фајлот:
   55,3 KB
   Прегледи:
   308
  • large (6).jpg
   large (6).jpg
   Големина на фајлот:
   189,9 KB
   Прегледи:
   308
  На Luciano му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :D
   
  На Tetka Biberce и Arthur им се допаѓа ова.
 20. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • da.jpg
   da.jpg
   Големина на фајлот:
   25,8 KB
   Прегледи:
   227
  • to4nooo.png
   to4nooo.png
   Големина на фајлот:
   212,6 KB
   Прегледи:
   226
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   24,9 KB
   Прегледи:
   223
  • 4uesh li ma ku4ee.jpg
   4uesh li ma ku4ee.jpg
   Големина на фајлот:
   44,6 KB
   Прегледи:
   224
  • fuck for the road.jpg
   fuck for the road.jpg
   Големина на фајлот:
   57 KB
   Прегледи:
   227
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.