1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Канта' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Daddy.princess

  Daddy.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  здр. ме интересира дали некој има користено од SlimLine производите и какви се резултатите .. бидејќи јас сакам да почнам да ги користам па дај споделете некое искуство :)
   
 2. Olenka

  Olenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  15
  SlimLine

  И јас го сакам истото. Планирам од петок да почнам. Ве молам да споделете ваши искуства :*
   
 3. Bise

  Bise Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  11
  SlimLine

  Јас ги пијам веќе 9 дена. Е сеа за резултати не знам, уште се немам измерено на вага, ама чуствувувам дека малку сум ослабена, валјда 1 или 2 кг, пошто да се повеќе ќе се познава повеќе. Меѓутоа, воопшто не сум гладна, доручувам овошје, ручек нормален со едно парче леб, а не вечерам ништо и воопшто не сум гладна. Е сеа, устата ми се суши и цело време пијам вода, но сите знаеме дека добро е да се пие повеќе вода, зошто му помага на телото побрзо да слабее. Исто така не чувствувам никаква слабост или вртоглавица, а два дена ми се случи дури и да не ручам нормално, значи бев на една јаболка и на едно пакетче бејк ролс за ручек цел ден и одлично се чувствував. Но иако ви го намалува апетитот дури и премногу, немојте ништо да не јадете. И на нивната веб страница го пишува ова
   
 4. Olenka

  Olenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  15
  SlimLine

  Дали ти се осеќаш подобро? Некако полесно? Викат дека неможе наеднаш да се ослабне, може да почне да ти се познава по 15от ден или незнам како, може после 10от , зависи до организмот. Некако ич не ме фаќа верба, али ќе пробам, тоа ми е прв пат да пијам капсули за слабеење, немам време за диети и спортувања, ретко сум дома. Гледам дека, бајаги има ослабнато, ама од кај да знам, може е фотошоп тие фотографиите таму, може е вистина, ич, ич не ме фаќа верба. :doh: :^)
   
 5. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  SlimLine

  јас иамм слушнато за капсулите декаа имале сванроо добар ефект јас ги порачав и планирам да почнам а ги пиам па ке видиме :)
   
  На VESELA.T му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  SlimLine

  Ги пијат пола жени што ги познавам (хит ми е кај комшивките :D )и кај сите има различен резултат, што е разбирливо различен организам, различно прифаќа и различно реагира на супстанците.
  Koмшивката што прво ги проба за 3 месеци над 15 килограми ослабе, по 5 месечно. Нејзината снаа за 2 месеци ослабе 3-4 килограми, ама третиот месец нагло ослабна повеќе од 5 килограми. И сите не чуствуваа глад.
  А на мои колешки им ги препорачав и двете претходно имаа намалено со исхраната и јадеа здрава храна и кога почнаа да ги пијат потешко идеа во тоалет што е чудно и за месец ипол ослабнаа преееемалку и не сакаа да продолжат зашто и повторно чуствуваа глад. Може да продолжеа ќе имаше ефекти, ама они се разочараа зашто сепак чуствуваа доста глад, а помал апетит е еден од главните ефекти што треба да се појави при пиење на апчињава.
  Сепак и не се ефтини, 2700-2800 мислам дека и планирајте си неколку дози за добри резултати.
   
 7. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  SlimLine

  леле не се толку јас платив околу 900 денари за пола кутија, мислам дека се 1850 точно за цели :o :o :o
   
 8. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  SlimLine

  толку се 1800 ... ке пробаме па ке видиме :))
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  SlimLine

  Леле да 1800 беа. Смешав :rofl:
  Се извинувам :$
   
 10. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  SlimLine

  Ааааа ок тогаш јас мислев да не ги опљачкале девојчињава ;)
  поздрав
   
 11. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  SlimLine

  :?: Ај ве молам дајте ми информации каде ги порачувате апчињата? Од каде ги зимате?
   
  На elpida26 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.122
  SlimLine

  Можам да ви дадам ако сакате телефонски број од моја другарка, таа ги пиеше SlimLine и самата ослабе многу! Преку нејзе знам дека и други набавувале, кој сака ќе му дадам број на пп.
   
 13. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  SlimLine

  Да прашам јас за слим кафето мислам дека на истата компанија е дали е ефикасно како што ја мислев чај да зимам ама погрешка земав кафе :) 130 ден 4 кесички а у дента се пиат 2-3 така да скапичко е али.. некој дали знае има ли резултати дали да пордолжам или не..??
   
 14. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  SlimLine

  А и плус на кесичката пише да се растворе во 50мл вода а тоа е пола филџанче нели е тоа малку??
   
 15. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  SlimLine

  ААА и да пеашам за апчињата колку се пијат на ден и како ??
   
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  SlimLine

  Едно на ден пред или по доручек.
  Најбитно е да се конзумира доручек за енергија и најчесто апчето го пијат по доручекот.
   
 17. Negreva

  Negreva Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  SlimLine

  Фалааа ми рекоа утре ке ми ги донесат па ке почнам да ги пиам и ке видиме што ке биде :)
   
 18. Pavlin4e

  Pavlin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  SlimLine

  Негрева, ги купи ли ти, до каде стигна, како е, имаат ли ефект, како се чувствуваш, има ли некој несакан ефект.....???????
   
 19. Olenka

  Olenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  15
  SlimLine

  Јас ќе ти одговорам кај мене како е. Ги пијам веќе 26 дена и имам ослабено 8 кг. Несакан ефект.. хмм.. па често се чувствувам дека имам непријатен здив, ми горчи устата, само тоа. А и понекогаш кога сум помалку активна во текот на денот ми се случува да имам тахикардија, на пример за викенди кога повеќе се излежавам отколку што се движам. Инаку ептен сум задоволна и продолжувам се додека не ја постигнам зацртаната цел. Поздрав :*
   
 20. pocetna

  pocetna Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  138
  SlimLine

  не бе,пред појадок имаат подобар ефект ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.