1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Канта' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. T.I.P

    T.I.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    NE ,gi nema i imaat nekoi sostojki koi ne se dovolno ispitani ,moja drugarka dobi vosplaenie i pluskavci na ustata ,zma luge koi nemozele oko da zatvorat od niv ,a majkami gi probala dodeka ja ne sum bila doma i pocnala zenata da s etrese,ako bea se ok (a ne made in china) ke gi imase nasekade pa i vo aptekite kako so gi ima na primer herba fast ,btw,ako gi izmislile kinezite neznaci deka i tuka ke deluvaat imame razlicna ishrana razlicno pdonebje sme druga klima ,ama kako i da e podobro da se pomacis i da jades pocesto a po pomalku odkolku mrzlivo da si go upropastuvame organizamot ,pozzzz
     
  2. ambasadorka

    ambasadorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    5
    Од мое лично искуство можам да кажам дека многу ми помогнаа да ослабам и ми беше се ок ги пиев три месеци и направив пауза од 1 месец сега повторно ги започнав и сум задоволна од нив искрено но сепак зависи и од организнот секој организам не е ист :| зашто моја пријателка ги пиеше и воопштто не беше задоволна од нив
     
  3. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски

    Акаде да ги симнам овие книги и има ли превод на македонски...
     
  4. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    Knigite na Paul Mckenna gi vidov jas vo bugarija :D
    tuka kade mozham da najdam
    a na net prevedeni li se ili ?
     
  5. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.237
    Пол:
    Женски
    А во што може да сме згрешиле???? Ај те молам просветли не, зашто овде на форумов 90% се жалат на апчињата па да видиме.
     
  6. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    и јас почнав да ги пијам Слим лајн, ама само се плашам да не ми влијаат на циклусот, бидејќи сум на терапија за регулирање на нив, а овие таблети може да влијаат на хормоните...е стварно не знам, ама ќе видиме како ќе биде резултатот!
     
  7. florena

    florena Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    mislam deka tabletive voopsto ne deluvaat hormonski. Kaj sekoj covek razlicni efekti ima ,sto znaci deka zavisi od organizam do organizam
     
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.237
    Пол:
    Женски
    мене ми го пореметија циклусот. Одвај се доведов во ред.
     
  9. Racka

    Racka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Вчера ги купив Слимлине апчињата, незнаев дека се волку штетни цела ноќ не спиев имав тахикардија тресење на телото, трнење на мускулите, боцкање во градите, грозница....ужас уште вечерва ги фрлам во ѓубре.....има ли закон во оваа наша држава, никој за ништо не е казнет....срамота да се печали врз здравјето на човекот...........
     
  10. 696969

    696969 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Zdravo :) jas sum nova na forumov ama bidejki (slucajno) naletav na vasiov muabet,barav druga tema, eve isto i jas ke spodelam iskustvo,se razbira licno vo vrska so SLIM LINE apcinjata. jas sum zena od 30 god.so 2 deca i nikogas aba bukvalno nikogas sum nemala visok kg,duri i vo bremenost bev zdebelena 8kg.,megutoa imav(veke nemam) problem so stomakot,odnosno sekogas mi bese poduen i smesen,ne mozev da oblecam tesna maicka:) stalno luge me prasuvaa dali sum povtorno trudna .......itn.da ne dolzam,moja komsika poznata javna licnost,mi dade 6 apcinja od nejzinoto paketce cisto da probam za efekt. Mozam da se zakolnam deka uste so vtoroto apce mojot stomak se izramni i se osekav mnogu energicno i pozitivno :)))) pred toa se TRUUUUUUEEEEEVVVV so caevi i bilki za odenje vo wc (mislev deka toa e problem jer ne odam sekojdnevno ). od nisto nemase efekt a trpev bolki i grcevi od site tie preparati :( od koga gi probav Slim line jas sum preporodena. isto odam vo wc,isto jadam i apsolutno nikogas nikakov problem ne custvuvam a plus so kapsulite si go naracuvam i kafeto nivno ! gi pijam u kombinacija zaedno. Zatoa izvinete sto ke vi zabelezam ama toa so simptomite nesakani vi se ziva glupost i veruvam deka ne se vasi iskustva tuku od rekla kazala muabeti,ili pak vie imate drugi zdravstveni problemi kaj koi ne e dozvoleno tretiranje na bilo kakvi apcinja za slabeenje. Po struka sum opst lekar i sum pretpazliva ama ovie proizvodi nemaat nisto od vasite gorenavedeni simptomi so garancija. Kaj mene odma bi se pojavile site nus pojavi jer jas i nemam masno tkivo visok,pa apcinjata direktno vlijaele na mojot muskulen sistem (Srceto). a groznica :)))) stvarno neznam kako se dobiva od tableti (bilo koi)osven ako imas alergija na nekoja sostojka od apcinjata. Eve da i potenciram na Renata76 deka ona NE SMEE da pie apsolutno nisto od bilo koj preparat za slabeenje,jer na sekoj ciklus mu se potrebni izvesni masnotii koi gi crpi od teloto za da se regulira,nagloto blokiranje na masnotii,go zbunuva organizmot i ne proizveduva dovolno hormoni. (ova vazi za onie koi imaat disbalans vo hormonite i zlezdite) vprocem i ima upatstvo vo sekoj proizvod za slabeenje koj smee a koj ne da gi pie neli ?
    [mod-kirilica:12c2hucl][/mod-kirilica:12c2hucl]
     
  11. melanie27

    melanie27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    255

    значи не ми се верува што прочитав :rofl: :rofl: :rofl:
    се најде некоја паметна "докторка" што голема група на луѓе ги нарекува лажговци(од кои една сум и јас) ...цццццццц :clap:
    хахахахахха .....докторката наша се труела со разни билки и чаеви хахахаха.....а апчињава на каква база се демек??? природна или чиста хемија ????
    значи хемијата е здрава и добра за нашиот организам, ни го зачувува здравјето....е па хајде да се дрогирамо :D

    се надевам имаш пациенти што ги лечиш, (ако воопшто си докторка, а и ако си , по муабетов, се гледа како си завршила). се надевам и ако си , никогаш да не западнам во твои раце .

    само можам да кажам ...еднаш се зезнав со таблетиве и никогаш повеке ....НИКОГАШ
    искрено, тогаш се најдов во некоја исфрустрирана состојба, дека сум се здебелила и сите ми го коментираа тоа. ми набија комплекси.....е после сите тие нус појави кои ми се појавија, се запрашав што е поважно, здравјето или изгледот...и накратко....се средив психички...здраво се хранам, подуеност во стомакот немам сега, затоа што пратев која храна ми го предизвикува тоа, скратив од омилените грицки, овошје и зеленчук конзумирам многу...и ослабев повеке од што ослабев со 2 кутии отров. најважно ЗДРАВА СУУМ!!!
    А ти докторке драга подучена, ако не си научила до сега како сите таблети за слабеење делуваат на човекот, тогаш искористи го интернетот за нешто попаметно и едуцирај се , и не пишувај глупости

    јас се извинувам ако звучам грубо(иако се трудам со сета сила да не го пишам тоа што навистина го мислам) но не дозволувам некој да ме нарекува лажга, а исто така и многу други кои ги споделија нивните негативни искуства
     
    На MIA26, T.I.P и nena2010 им се допаѓа ова.
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.237
    Пол:
    Женски
    еве и јас сумод тие што имале лоши искуства а за кои според "докторкава" лажам. Е па драга моја докторке, ако навистина си, ќе ти кажам дека ОТРОВОТ наречен Слим лајн мене ме доведе до кардиологија. А две недели пред да ги купам имав комплетен систематски преглед, (знаеш што е тоа нели, доктор си) и бев 100% здрава. Без никакви здравтсвени проблеми. Ги земав да ги пијам и јас за малку ќе завршев во Филип Втори кај Жан Митрев. Кога отидов кај мојата докторка и кога и ги покажав апчињата, прв пат ја видов толку лута и бесна што се труев. Ќе ме убиеше. Така да ниедна докторка и доктор не препорачува апчиња кои не се испитани. И јас не сум лажга!

    п.с Колку ти платија од Слим лајн за рекламава???
     
  13. lapngoltni

    lapngoltni Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Не ми е јасно како можеш да навредуваш ,,докторке,, вероватно толку ти нивото на интелегенција па неможеше а употребиш посоодветен збор, јас и после месеци и месеци од користењето на слимлајн неможам да се стабилизирам се здебелив дупло и тоа над половината што никогаш во животот во тој предел не сум имала сало и толку ми смета што незнам како и колку време уште ке ми треба да се стабилизирам, значи според тебе овде триесетина души сме лажги, браво немам повеке коментар.....
     
  14. Racka

    Racka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    na moeto prasanje do slim line sovetnikot sto se slucuva so mene i zosto imam vakvi simptomi go dobiv slednit odgovor:

    Toj sto Vi gi preporacal Soft gel kaps trebal i da Ve informira za propratnite simptomi sto gi dava Vasiot metabolizam zabrzuva za 60-80 pati poveke otkolku vo normala. Ako toa sto go cuvstvuvate e prenaglaseno, Vi preporacuvam da gi zemete Acai berry caps, koi ne gi davaat ovie simptomi, no slabeenjeto e poumereno, pozdrav

    i na mojata reakcija deka nisto ne mi pojasnile mi rekoa da go vratam proizvodot i parite ke mi bidat vrateni.....
    I pak se prasuvam ZOSTO? parite mi gi vrakaat ....
    mozebi smetaat deka taka e polesno....ili nemaat odgovor na toa sto mi se slucuva....ili se plasat od antireklama pa si vikaat aj da i gi vratime parite da kuti.......
    nema da kutam i sekade kade sto mozam javno ke kazam sto mi se sluci od samo dve apcinja....
    sekoj koj ima barem malku sovest toa treba da go stori ....a ne da pisuva pozitivni raboti za pari...zasto vo zivotot se se vraka koga togas.....ne pravi zlo za da ne ti se vrati so zlo....
    [mod-kirilica:3i5htkwo][/mod-kirilica:3i5htkwo]
     
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.237
    Пол:
    Женски
    ни вода не купувам од нив а не acay bery
     
  16. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    А кај можам да ѓи најдам капсуливе освен од дистрибутери? Има по аптекиве и колку пари се може некој да ми пише?
     
  17. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Другарка ми ги пиеше апчињата пред некој месец и ослабе за многу кратко време и немаше никакви негативни симптоми, се и беше ок...и не си ги поврати после килограмите.Ваљда кај секого различно делуваат :?:
     
  18. 696969

    696969 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ajde da ne ve imenuvam edna po edna,na site vaka ke vi kazam : prvo ste nepismeni jer jas vo pogore napisanoto nikade nikogo ne narekov Lazga !(toj sto si ja ima muvata na kapata si pravi is) vtoro jas ne gi preporacav nikomu, tuku go prenesov moeto LICNO iskustvo. treto,neznam i ne mi e jasno kako ovie se uste go prodavaat proizvodot ako kazuvate ste zavrsile na kardio,pa uste i slucajot bil prenesen na maticen lekar ???? kako toj mat.lekar ne prijavil vo javno zdravstvo simptomi od odreden proizvod (vo slucajov slim line) opasni po ZIVOT? jas znam,zapoznaena sum deka vo drzavava posle skandalot so "zelena kafa" ne proaga nisto neispitano-zdravstveno se razbira. vas barem na forumov ve ima preku 10 sto tvrdite seriozni simptomi opasni po zivot !!! ne znam dali si citate sto pisuvate (ocigledno ne,sami sebe si davate odgovori na sopstvenite prasanja i dilemi) ama forumite zatoa i se izmisleni,spodeluvanje na iskustva i debatiranje okolu mislenjata !!! kako bre ti Melanie27 si dostojna da zboris za zdrav zivot i tvoi stavovi okolu prirodnoto i zdravoto,koga nemas ni samodoverba vo sebe pa na nekolku primedbi do tebe od tvoi prijateli deka si stavila nekoe kilo,odma si se fatila za hemija (slim line) i toa ne 1,tuku si naracala 2 kutii ??? Ivinete ama jas na pocetokot vi kazav deka slucajno ,barajki drugi temi naletav na vasava i sakav da kazam deka nikoj nikogo ne treba da slusa i sovetuva,ishodite se razlicni kaj sekogo,ama so vaka fatalni problemi kaj nikogo !!! tvrdam . Draga Nena2010 nitu licno nekogo poznavam od slim line,nitu pari sum zemala !!!! Takvi prasanja kao tvoeto , postavuvaat luge so nizok koef.na inteligencija,jer mislite deka nekogo povreduvate,omalovazuvate,a ustvari si go razgoluvate prostotilokot i ulicarskiot zargon :) Jaki se onie luge sto znaat da debatiraat bez sarkazam! ama aj da ne upotrebuvam tolku slozeni zborovi,nema da razberete, pa ke pisete "HAJDE DA SE DROGIRAMO" hahahahahaha.....melanie27 posto ti vaka najmnogu si po prirodnoto,a posto si pisala deka znaes i PSIHICKI da se soberes (ne sigurna vo sebe i sekogas bara podrska i ramo od nekoj drug) kako si dozvolila da se navleces na gricki ? posto eve ti mnogu se educiras od internet,kako ne si znaela deka solenoto ja sobira vodata vo organizmot pa istiot ima potreba od pogolema kolicina tecnosti.......za da krajniot rezultat bide deka si zakacila visok pritisok (od koj isto taka e fatalen) koj doveduva do razboluvanje na srceto.........i od tuka veke se nadevam znaes sto se bi mozelo NE DAJ BOZE da se sluci ? znaci tvoeto gorenavedeno "najvazno ZDRAVA SUM" ne ti drzi voda :))))) eve jas obrazloziv sto bi bilo-koga bi bilo , isto kao vasiot razgovor,nikoj nikogo ne slusa i sami si davate zaklucoci......smeski,bas se relaksirav so site vas,ama zalosno e sto odredeni luge se poglasni,a ne popametni ili merodavni i gi dirigiraat nasokite na razgovorite. za kraj fala bogu sto jas nemam psihicki nesigurni,priprosti i nepismeni pacienti kako vas,za da dotrcaat kaj mene so apcinjata u raka i da im go procitam upatstvoto za da slusnat deka im kazuvam deka toa e otrov i da se lutam....hahahaha lele bre pa ova se vicovi za na klupa u park :))))) fala vi uste ednas na ubavo pominatoto vreme,se iznasmeav i relaksirav so vas,i vo idnina ne nosete brzi zaklucoci za nikogo a uste pomalku da navreduvate i kazuvate kako treba nekoj da razmisluva,jer znaete ima i luge sto mislat so svoja glava,i psihicki se stabilni,dovolno za da ne gi prelazat so neproveren produkt i da stignat do kardiologija !!!!! i pri toa nikoj nisto da ne prijavi za slucajot so apcinjata! vie direktno ja navreduvate etikata na kardiologot koj ve primil i daval terapija,ili on ne ve prasa nisto ? kako se sluci,koga,od sto,istorija na bolesti vo familija...... eeeeee zenski moi,poradi takvite ko vas......Moj sovet,batalete gi forumite i fatete se za bon-ton odnesuvanje,psihata na covekot,krajna cel na dokazuvanjata.......ima mnoooogu literatura za opstoto odnesuvanje vo socijalen krug na covekot.....aj sega dobra nok :) mnogu raboti vi nabrojav,pa da ne se zbunite,vnimatelno citajte,ne zaklucuvajte posle prvite dve recenici. Eve vi predlog : odkoga ke si go izvezbate i zbogatite fondot na zborovi,znaci civilizirano,ne maliciozno mozete da otvorite tema za 696969 (mene) i da me analizirate kakov toa sum jas doktor i dali voopsto sum.........hihihihihi
    [mod-kirilica:2bvjum4u][/mod-kirilica:2bvjum4u]
    [mod-navredi:2bvjum4u][/mod-navredi:2bvjum4u]
     
  19. 696969

    696969 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    draga Racka ne da gi prekazuvas sekade i na site mislejki deka im pravis antireklama,toa si trebala direktno vo inspekcija za kontrola na hrana da gi prijavis i da si go dobie sekoj svoeto !!! zosto bre mislis deka nekoj zema pari i pravi reklama,ako imal pozitivno iskustvo? jas procitav devojki so pozitivni rezultati bez nikakvi skrieni motivi-pari,reklama........!!!! si gi navreduvas sogovornickite od forumot,takvi karakteristiki delat nekolku tvoi prijatelki od forumov. kako toa site nesto probavate pamet na sekogo,pa i si davate na znacenie deka vaseto e edinstveno tocno mislenje i znaenje,a ne vi teknuva da prevzemete da se stopira toj lanec na preprodazba neispitani i otrovni dietalni preparati,pa slucajot na golemo da go iznesete do site ustanovi koi imaat ingirencii za proverka i da stavite kraj na vasite maki i revoltiranja? toa e barem ednostavno,duri mozes i anonimna prijava da im pustis,ama ako ides na javen skandal,mozda na krajot i ti ke bides taa sto ke dobie nadoknada-pari,za antireklama. ova sekako drzi voda samo ako imas dokument,dokaz deka zdravjeto vti e naruseno tokmu od tie apcinja !!!!! ili vie ovde se revoltirate samo dodeka si piete kafence pred forumov i si prajte muabet kolku nesto da se kaze !!!!!
    [mod-kirilica:3j6xgtgq][/mod-kirilica:3j6xgtgq]
    [mod-navredi:3j6xgtgq][/mod-navredi:3j6xgtgq]
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.237
    Пол:
    Женски
    Според тебе ова не е импликација дека ние овде лажеме и измислуваме или пренесуваме рекла казала?? И што толку те навреди тебе дека овде некој има негативни реакции на апчињата??? Дали некој тебе лично те прозва пред да се уклучиш во форумот па сега толку силно се браниш и себе си и апчињата???

    И јас до 10 тото апче се осеќав супер (прочитај ги моите постови на темава) ама после јас знам што поминав. Валунзи на топло па наеднаш ладно, трпки низ цело тело како на липолиза третмани, пулс 100 , притисок 140/90, а јас никогаш не сум имала повеќе од 120 со 80, несоница, депресија, омалаксанос. А за мојата докторка, не ги пријави затоа што ги немав во мене, и процедурата за докажување е долга па јас лично не сакав да се влечам по институции. Можеби себично ама во државава не е баш се така лесно. Мада не се имам откажано од идеата, верувај ми.

    Што се однесува до мојот фонд на зборови би те замолила да не се оптоваруваш со мене и со моето образование. Овде има многу и доктори на науки (како мене) и магистри, но ако на форумот почне да се пишува на високо ниво, нема да е форум. И да во македонскиот јазик нема ЈЕР. Гледам многу го употребуваш.

    Продолжи си да ги пиеш, никој не ти впери пиштол за да не ги пиеш, сепак сама си одговорна за твоето здравје. Поздрав и ти посакувам добро здравје.
     
    На T.I.P и melanie27 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.