1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Канта' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. delfin009

    delfin009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    SlimLine

    zdravo jas apcinjata gi pijam 9 dena apetitot mi se namali i ustata mi se suse a rezultat za slabeenje nesum osetila uste nisto dali nekoj sto gi ima koristeno moze dami kaze posle kolku dena pocnuva da se slabee ,ocekuvav mnogu poveke od apcinjata posto mnogi gi faleea a namene mi davaat slab rezultat,a seto zavisi i do organizmot i neznam sto da pravam ponataki dali da gi prodolzam ili ne ve molam ako nekoj znae poveke za niv neka mi kaze .pozdrav
    [mod-kirilica:2mbe39ie][/mod-kirilica:2mbe39ie]
     
    На simonceee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    15
    SlimLine

    Епа ти ги пиеш само 9 дена и сакаш одма, кај некој делуваат побрзо, кај некој побавно. Се мереше ли пред да почнеш да ги пиеш апчињата и сега? Има ли некоја разлика? Не се откажувај толку брзо па ти. Ќе биде, што му се секираш ;)
    Кај мене делуваат навистина и сум задоволна, кажувам искрено, не сум зачленета и не заработувам од нив.
     
  3. delfin009

    delfin009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    a ti kolku denagi pies i kolku si oslabnata se nemam mereno no nekako ne se osekam oslabnata mozebi e se uste rano
    [mod-kirilica:11xgnbjf][/mod-kirilica:11xgnbjf]
     
  4. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    15
    SlimLine

    Јас ги пијам веќе 25 дена. Искрено и јас се осеќам како да немам некоја промена, ама вагата кажува друго, а и луѓето околу мене забележуваат.
     
    На Sirenaa86 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    SlimLine

    колку вика вагата??? :lol: :*
     
    На nevina19 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    SlimLine

    и јас ги порачав у понеделник ке ми ги дадат, ама само пола терапија, сакам само стомакот да го смалам, па ке видиме како ке успејам
     
  7. simonceee

    simonceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    [mod-reklama:1ghxyjyc][/mod-reklama:1ghxyjyc]
    [mod-kirilica:1ghxyjyc][/mod-kirilica:1ghxyjyc]
     
  8. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    15
    SlimLine

    Значи вака, вагата вика 8 килограми у минус. Е сега, првите 4-5 дена ги скинав 4те килограми, потоа речиси 10тина дена немав никакво подместување на вагата, и почна да ме тепа психата дека толку ќе е. И еве кога се мерев пред некој ден гледам уште 4 килограми помалку. Е сега, јас од тоа што ги фалам не заработувам, туку зборувам од лично искуство. Ми остануваат уште 8 капсули од оваа прва доза, па наредната планирам да ја порачам и комбинирам заедно со кафе. Поздрав и секое добро :*

    Иначе погоре сум напишала 25 дена, треба 28 :tmi:
     
  9. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    SlimLine

    Па добро е и кај двете Оленка и Симончеее, добри резултати има, дефинитивно ќе ги пробам и јас па ќе ви кажам мојот организам како реагира.........а вие напред, па кажете го конечниот резултата дали ќе ја достигнете тежината која ја барате.......поздрав :*
     
  10. cleo

    cleo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    SlimLine

    јас моментално ги користам таблетиве. Стварно се супер. Летово испив само една доза од нив -12 капусли и за помалку од 1 месец имав изгубено 7-8 кг. Но, за жал, ги прекинав и ми се вратија бидејќи после тоа немав контрола со јадењето.
    Сега ги земав пак и ја привршувам втората доза, имам изгубено 5-6 кг.Таблетите треба непрестано да се пијат 3 месеци за да нема јо-јо ефект. Па, се надевам ќе го постигнам саканиот резултат за овие 3 месеци.
     
    На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    SlimLine

    Значи не познавам лично некој што ги користи овие таблети, за нив читам дека сите се фалат, но мислам дека треба навистина добро да размислите на кој начин ќе слабеете, и од кога го најдов следново на интернет, ќе се чувствувам лошо ако не ве предупредам дека може не е се така едноставно, но за натаму останува на вас како ќе одлучите да продолжите, со нив или без нив.
    ова го препишав.....
    Овие таблети слим-лине (Slim Line) кои ги пиете и се толку магични и веднаш ослабнувате од нив во суштина се толку многу штетни и можат да ви наштетат на вашето звдравје. Тие содржат супстанција која не е декларирана во нивниот состав и се вика sibutramine која допринесува за појачана работа на вашето срце, зголемен крвен притисок, вртоглавици, аритмии во некои случаи дури и срцев удар.Оваа супставција е забранета за употреба од ФДА во САД Канада Австралија Англија.Во светот се продаваат како Botanical Slimming Gelcapsules. Кај сите што ги пиеле имало резултати но има трајно оштетување на работата на срцето. Одлучете сега вие сами што ви е побитно: срцето или ...
    А освен тоа цената кај нас им е 5 пати поголема, во светаот се продаваат за 7-10$ тоа во превод би му дошло околу 500 ден вие ги плакате 1850ден, и со сето тоа допринесувате некој да ќари од вас...како само сме лекоумни и дозволуваме така лесно да не излажат и сето тоа за повеќекратна наша штета и на буџетот и на здравјето.

    Olenka самата кажа дека почнала да чувствува тахикардија и тоа е во ред ?
     
    На sara1973, sirma, Marmalade и 5 други им се допаѓа ова.
  12. cleo

    cleo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    [mod-reklama:m33kmjh8][/mod-reklama:m33kmjh8]
     
  13. kikostefan

    kikostefan Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    SlimLine

    Каде можат да се најдат?
     
  14. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    SlimLine

    Ау јас ги пиев летото и сега пак ќе ги порачував ама сега по ова што го прочитав нема шанси :o :o :o :o Страшно!!! А ти кикостефан ако сакаш да ти дадам број од другарка ми (она беше зачленета порано ама сега пак нарачува преку некоја жена) пиши ми лп :?:
     
  15. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    SlimLine

    се мислам дали да почнам да ги пијам таблетите,гледам некои ги фалете дека се добри,имаат ли ефект мене не ми ни треба многу само 6-7 кг да ослабнам?се двоумам :doh:
     
  16. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    SlimLine

    Зошто да биде тешко кога може да биде прелесно. Апчето и ајт...
    Не можам да верувам дека верувате на овие апчињава и нивното чудотворно дејство. Се знае колку се добри по здравје. Нема шанси да не содржи никакви штетни последици по здравјето кога те дуе и се чувствуваш сит а не јадеш, а тоа што се чувствувате активни е поради забрзана работа на срцето т.е. тахикардии, а не поради тоа што апчето дава енергија :headbang: А кога ќе престанете со апчињата што, пак истото? Па не можете цел живот да пиете апчиња за слабеење.
    Престанете со ова и помислете на последиците.
     
  17. simonceee

    simonceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    SlimLine

    Ne pisuvajte gluposti koi ne se dokazani.Kapsulite slim line se podrzani od svetskata zdravstvena organizacija i od naturalistite bidejki se na prirodna baza.Od ovie kapsuli nikoj do sega ne e imal stetno dejstvo.Tie go podobruvaat imunitetot pred se i krvnata slika.Jas gi piev 72 dena i otkako si ispitav krv i drugo sega ne mozam da objasnuvam mi rekoa deka nikogas ne sum imala podobro zdravje.
    [mod-kirilica:ntnhh7h6][/mod-kirilica:ntnhh7h6]
     
  18. melanie27

    melanie27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    255
    SlimLine


    хмммм.....ме замисли да знаеш.....ТЕ МООООЛАМ прати го линкот каде го имаш ова прочитано, зашто ова што го напиша е мнооооогу сериозно ;(
    sibutramin-от не само што е штетен за срцето туку и за бубрезите...може да предизвика дури и истите да откажат...
    демек овие нашиве што ги пиеме се проверени и одобрени, а доколку е направено пропуст (или по нашки..прогледано низ прсти), ке мора под итно да се реагира.
    пробав да барам за ова што го збориш ама никако неможам да го најдам :(
    И ВЕТУВАМ...доколку станува збор за истиот производ, лично јас ке финансирам приватна анализа.
     
    На aleksandra984 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Herrera15

    Herrera15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    SlimLine

    apcinjava deka se stetni,stetni se,isto taka ne se ni na prirodna baza kako sto pisuva (tuku sodrzat hormoni i dr supstanci koi predizvikuvaat tahikardija)jas licno gi piev apcinjava pred da doznaam sto kako za niv ,deka se kineski i pred drugarka mi da zavrsi vo bolnica bidejke imase mn jaka tahikardija a pred da gi upotrebuva apcinjava nemase nikakvi problemi so srceto
     
  20. Herrera15

    Herrera15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    SlimLine

    i da se nadovrzam...upotrebuvanje na bilo kakvi apcinja za slabeenje bez razlika dali se slim line ili dr site deluvaat vrz organizmot kako da pies i apcinja za kontracepcija(ne mislam na abortiranje)tuku doagja do hormonalno poremetuvanje na cel organizam i nagla promena na raspolozenieto
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.