1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Канта' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    SlimLine

    Да, производов е со 95% профит. Мора да има пари за поткупување полиција, установи, судство :devil: Да не ви кажувам какви измами што треба да се забранат им продаваат па мали момчиња демек за билдинг. Тоа све треба у затвор да идат, а без срам продаваат. Не знам луѓе позади вакви ствари како спијат навечер. Зар за профит да си продадеш душата. Па уште да искористуваш луѓе што се нај-осетливи и најповредливи.
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    Иди кажи им го ова. Како аждаи ќе ти се фрлат. Јас какво искуство имав со таа Марија Кристикевска директорицата ауууууууууууууууууууу, простотилок на ниво. Имам и доказ зашто лудата се дрзна на приватна порака на ФБ да ме навредува. Ама ај ако ги пиела можи и мавнало на писха па ќе и простиме, нели на болен човек не се фаќа кусур :lol: А инаку на официјалната страна на клубот имаат скенирано документ од дирекција за храна дека се апчињава во ред. ( кој го издал и како можам да замислам!!!) Мене тоа ме увери да ги пробам. Ама од сега памет, НИКОГАШ веќе хемија.
     
    На mmmmmmm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
  5. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    SlimLine

    У македонија со доволно пари можеш да увезеш и кокаин, и тоа потпишано од пола министерства дека е леб. У таква земја живееме :lol:
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    За жал!!!! Кажи дали го доби торрентот??
     
  7. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    SlimLine

    За отрови и чуда, кај нас има некои од овие по теретаните продаваат отров за стаорци што те слабее така што го убрзува пулсот толку многу што ти убрзува метаболизам. Буквално е отров за војска или нешто такво што е забранет целосно.

    Иначе ова е друга поента што луѓе што зборат за метаболизми немаат појма што зборат. Кога викаат луѓе дека некој бил послаб зашто имал побрз метаболизам, немаат појма што е метаболизам. Ако метаболизмот дури малку ти се убрза, идеш у болница. Метаболизмот е врзан со телесна температура. Пример луѓе кога се болни со некои болести губат килажа бидејќи метаболизмот е убрзан. Луѓе кога се отруени им се убрзува метаболизмот. Пола холивудски ѕвезди земаат отрови недела дена пред оскари да изгледаат послаби, и тоа живот се ризикува тука.

    Али не може некој да има перманентно убрзан метаболизам и цел живот да живее така. Би бил биле у болница да е тоа случајот. Пореметување на метаболизам е тешка болест, дури и малку да ти е пореметен.

    Го добив, ти мене ми го прати истото што ја ти го пратив 3 пораки претходно :rofl: Мислев нешто си се збунила. Ајде, да не земаме темава, на ЛП...
     
  8. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.187
    Допаѓања:
    235.167
    SlimLine

    Може линк за симнување на книгата?
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    SlimLine

    http://www.megavideo.com/?v=42DKPVTL еве ја емисијата :)
     
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    SlimLine

    Додека вие пиете од апчиња кои во најразвиените земји се забранети, кои предизвикуваат срцеви болести, кои може ќе ве ослабнат ама цената е здравјето, кои се многу ефтини во други земји... е за тоа време ќерката на газдарицата си се всели во ооооооогромен нејзин сопствен стан на 18 години и си вози нова огромна кола. И не е слабичка!
    Е така уништувајте си го здравјето и давајте им ги парите! |(
     
    На mmmmmmm, AhThatFemaleProblems, macaaa55 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    SlimLine

    а која е газдарица на слимлајн? :?: таа Mарија ли ?? ако е таа, многу млада ми личи да има 18 годишна ќерка :lol: :lol: :lol:
     
  12. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.187
    Допаѓања:
    235.167
    SlimLine

    http://www.megavideo.com/?v=42DKPVTL еве ја емисијата :)[/quot

    Благодарам :)
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    не знам што ддеца има само знам дека попросто створење од неа не постои!!!
     
  14. melanie27

    melanie27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    255
    SlimLine

     
  15. littlegirl92

    littlegirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    SlimLine

    еве и од мене едно браво за линкот ајмо сите на репрограмација
    и да не успее којзнае колку барем нема пари да трошиме на апченца и докторчиња
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    Ете видиш, можи во Slim lajn
    Слим лајно како што го вика другар ми :devil:
    се крие тајната на вечната младост !!!! Пу јаз'k што пропуштаме!!!! :rofl: :P
     
  17. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    SlimLine

    Фала за насловите на книгите, ќе ги побарам да си ги симнам :)

    Јас отсекогаш сум била противник на се што е со хемиско слабеење, никогаш не сум пробала апчиња, чаеви, такви глупости со намена за слабеење ниту пак имам намера. Ако беше така лесно со апчиња сите ќе си бевме слаби :)

    Само здрава храна, физичка активност и самодоверба и ќе има резултати. Можеби нема да се уау од типот на 10 кила за 1 месец, ама ќе се сигурни. Што е важно дали тие кила ќе ги загубите за 1 месец или за 4 месеци, битно ќе ги загубите и ем тоа на здрав начин :)

    За тие девојки што имаат повеќе килограми за губење, ги разбирам, имам братучетка што го имаше истиот проблем. Е она за 1 година со здрава исхрана и активности изгуби скоро 20 килограми. Нели е тоа така поубаво отколку да ви се суши уста, да имате проблеми со срцето и сите други здравствени проблеми што ги предизвикуваат хемикалиите :)
     
    На aleknovy и nena2010 им се допаѓа ова.
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    SlimLine

    Другарка за месец ипол изгуби 20 килограми со Хербалајф. Еден од најздравите напитоци. Е тој е веќе здрав напиток со дозвола и од медицинскиот факултет во Македонија.
    Го пијат слабички за да си го накачат имунитетот, го пијат дебелки за да ослабнат. Ама она пиеше 2 пати дневно шејк и секој ден чај. Реално е скапо слабеење. Минимум 4000-5000 илјади месечно даваш, а се пие најмалку 6 месеци. И за правилно губење мора придржување кон програмата, ако ти речат 5 ужини на ден, 5 треба да се!

    Ама јас сепак повеќе предност давам на здрава исхрана, редовна исхрана, никако прескокнување доручек и спортски активности. Неможе за + 5 до 10 килограми да имаш ти да се оптеретуваш со диети, изгладнувања, да си го уништиш здравјето за некој си минимален вишок килограм.
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    SlimLine

    Xахахаха :lol: :lol: :lol: :lol: ццц, ама сте лошииииииииииииии :angel: :angel: :angel: :lol: Aјде, и мене ми го пратија линков, 25мин инетересен е ;) ! добри совети дава типов :lol:
     
  20. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    Толку многу теми има што ме интересираат, што не знам од кај да почнам :)
    Па ајде прво да се заблагодарам за насловите на книгите - сношти ја симнав од Paul McKenna и после слушање на цд-то за вежбање на полноќ станав да вежбам :D Сега да се вратам на темата за Слимлајн апчињата.Јас немам лично искуство од нив , но имам пиено таблети на природна база за слабеење (буквално природни од сушени плодови како ананас итн.) и морам да кажам дека резултатите не се ни приближно исти. Видов некои слики на фб од луѓе кои ги пиеле и веднаш сфатив дека не се работи за апчиња на природна база.Јас од апчињата кои ги пиев можеби го намалив апетитот малку, меѓутоа толку магични природни апчиња за симнување на килажа во краток род сметам дека не постојат. На многу други форуми имам читано дека слимлајн апчињата делуваат како дрога, даваат енергија , сушење на уста , намален апетит на минимум и слично. Мислам дека секој треба сам за себе да размисли и да сфати што е работата.Иако јас не сум воопшто изненадена што кај нас некој си прави профит и бизнис на сметка на здравјето на луѓето.Совет од мене да ја погледнете емисијата или ако сакате симнете ја целата програма , има многу добри совети кои не бараат изгладнување и држење диети -уште помалку пиење апчиња- туку јадење совесно , бавно , јадење за задоволување на глад и повремено вежбање. Мислам дека тоа е тајната на слабеење и одржување на тежината :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.