1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Канта' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Jas gi kupiv slimline slc advance kapsulite, denes mi e 19 den. Definitivno kapsulive go blokiraat gladot i stanuvas mnogu zeden (blokiranjeto na gladot go pocuvstvuvav uste od prvata kapsula, a pocnav da stanuvam epten zedna posle 10 kapsula). Po zavrsuvanje na pvata nedela se merev i bev -1kg, no potoa resiv da ne se meram i da cekam da gi ispijam site 30 kapsuli pa ke se izmeram oficijalno i togas ke donesam sud dali kapsulive imaat efekt ili ne. So ogled na toa kolku losi raboti procitav za slimline, gi pijam so strav no so ogled deka od apteka gi kupiv se nadevam deka sega se bezbedni za konzumiranje. Pred da pocnam da gi pijam napraviv krvna slika i proveriv hormoni i se bese ok, i se nadevam taka i ke ostane. Citam mnogu luge ovde se zalat na vrtoglavici, srcebienje, nesonici...mislam deka toa e rezultat sto zaboravaat da jadat bidejki so kapsulive ne si gladen.
     
  2. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    kapsulite nemat vrska so hormon no koga ke gi prekinis da gi pies se javuva golem apetit.
    Ako mozes da se kontroliras so hranata togas e ok :)
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Ke
    Ke vidime.....kako i da e, oni go blokiraat gladot no jas sepak jadam 2x na den, vo vikendi i 3x...jadam i blago....e sega ne znam kako na nekoi luge ne im deluva i se zalat deka im se jadelo uste poveke od kapsulive...
     
    На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    A zosto otkako ke gi prekines da se javuva golem apetit, na sto se dolzi toa?! Navodno kilogramite ne bi trebalo da se vrakaat..
     
  5. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    posto slim line go namaluva apetitot, go zasituva teloto taka sto ne osejlas glad i koga ke prekinis so koristenje na preparatot, apetitot se vrajka vo normala.
     
  6. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Mene mi se otvori apetitot so slimline. Mislam da gi prekinam,so ogled na to so citam deka nekoj se zdebelile od niv . Gladna sum celo vreme ,sekoj sat dva jadam. Pred da gi počnam jadev 3 pati na den ,normalna kolicina na hrana .
     
  7. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Abe zaradi vakvite losi komentari sto gi citam so strav gi piev kapsulite, te nesonici, te srcebienje, te se zdebelile...ne znam sto da kazam.. Jas denes go zavrsiv prvoto pakuvanje od 30 kapsuli, ne sum se merela no definitivno se cuvstvuvam namalena vo obem. Otkako pocnav da pijam caj slim mix uste podobro se cuvstvuvam, bidejki od kapsulive primetiv deka prestanav da izleguvam vo wc a so cajov sega e super, sekoj den. Tebe koj den ti e @newme ? Voopsto li ne cuvstvuvas blokiranje na gladot, bidejki jas toa go osetiv uste so prvata kapsula. Zabelezav uste edna rabota, kapsulata treba da se ispie so poveke voda, barem 300-400gr. Koga ke ja ispiev so pomalku voda pobrzo bev gladna. Zabelezav i uste edna rabota, mnogu luge pijat slimline no retko, da ne recam nikoj ne go kazuva toa site kutat i ne daj boze da spodelat iskustvo. A i ako kazat, obicno e negativno.
     
  8. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Jas bev so nadež deka kapsulite ke mi pomognat ,i posebno zaradi to šo mi bea preporačani .
    Možno e da e različno za sekoj organizam ,ne znam .
    Gi piev so edna solja voda ,to e okolu 300ml ,i to posle doruček.
    Mi beše strav i gi prekinav . :/
     
  9. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Se pijat pred pojadok so poveke voda, i posle 2h pojaduvaj. Ke vidis deka ke imas efekt. Jas taka pravam i pocnav sega brgu da pijam slim mix, 2x na den po edna solja po obrok. Probaj mislam deka do toa e. I mene mi bese strav zaradi bezbrojnite komentari deka bile stetni no vo apteki se prodavaat, ne bi si dozvolile takva glupost kako porano. Ona sto isto e vazno deka osven kapsulive moras malku da vnimavas na ishranata. Od ona sto imam procitano do sega od tie sto pisuvaat losi komentari e deka nekoj otkako ke pocnel so kapsulite prestanuvale da jadat, t.e se izgladnuvale ili pak "vnimavale" no so pica, cips, 7ca, koka kola i sl. Jas vo princip i porano vnimavav sto jadam no imav problem navecer pred tv da jadam blago i celo vreme na toa da mislam. Ne mozes da ocekuvas deka nisti nema da jades po cel den i deka organizmot super ke ti reagira, i bez kapsulive da go pravis toa ke imas vrtoglavici, srcebienje i sl.
     
  10. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Kolku kg si oslabena i za kolku vreme?
     
  11. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    30 kapsuli ispiv, denes ja pocnav novata kutija so uste 30. Napisav pogore deka samo posle prvata nedela se izmeriv i togas bese -1kg, i posle toa ne se merev voopsto. Denes trebase da se izmeram no zaboraviv, koga ke stanam mi stana navika da ja pijam kapsulava so poveke voda a posle veke ne e isto, ke pokazuva poveke radi vodata. Se cuvstvuvam splasnato, vo obem celosno sum namalena. Si cuvstvuvam po oblekata. Porano stomakot go cuvstvuvav poduen, i pokraj toa sto vnimavav na hranata a i navecer postojano nesto blago mi se jadese. Sega nemam takvi krizi za blago i mozam da se kontroliram. A i ne e merodaven podatokot kolku sum oslabnata za eden mesec. Bidejki mozebi sum oslabnata 1kg samo a mozebi ne sum voopsto (ke vidime utre koga ke se izmeram). Merodavno e kolku nekoj e visok i tezok pred da pocne so kapsulive. Bidejki ne e isto ako nekoj e visok 175cm i ima 63-4kg, i ako e visok 160cm i tezok 65kg. Ne e isto i ako nekoj ima vishok od 20+kg. Logicno deka toj sto ima poveke vishok poveke ke oslabne od toj sto ima nekolku kg plus. A i prosto e nevozmozno, a i nezdravo da gubis po 5kg za 1 mesec ( koga ke procitam deka nekoj izgubil 8kg za 1 mesec). Kilazata ne si ja stavil za eden mesec pa sega so volsebno stapce ka ja izgubis. Treba podolg period da vnimavas na ishranata za da imas rezulat, a ova so kapsulive e dobra pomos vo pocetokot prvite nekolku meseci kako dopolnitelna pomos dodeka da se stavi covek vo red i da ne jade nekontrolirano. Toa e moeto razmisluvanje. Jas ne sum debela, ne sum ni bila debela nikogas no so godini piev turbo slank od bozen (se dodeka ne promenija nesto vo sostavot). Posledniot pat koga kupiv ne bea isti ni na izgled ni po sostav (gi cuvam starite kutivcinja) Ne se odrekuvam od nisto od hrana, no vnimavam sto i kolku cesto. Toa e klucno za uspeh :)
     
    Последна измена: 29 септември 2018
    На newme му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.601
    Допаѓања:
    151.784

    Ти измери се прво па кажи дали делуват
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  13. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Ne bidi bezobrazna, ako nekoj e budala ovde si ti so tvojot komentar! A i plus ne citas sto imam prerhodno napisano, tuku samo napagas bez potreba. 'Pakovanjeto' kako sto ti go vikas a jas go koristev e slimline advance i ima 30 zeleni kapsuli, 'pakovanjeto' sto najverojatno ti si go koristela e plavoto pakuvanje slimline so 36 zeleni tableti. Slimline imaat dva proizvodi, za 30 i 36 dena. Prikaciv slika od advance-ot, a ovie 4-te tableti se onie od plavoto pakuvanje slimline. sto se 36. 20180928_170735.jpg
     
    Последна измена: 29 септември 2018
    На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Dzabe redaktiras sto imase napisano prethodno, go procitav i ti odgovoriv. No kako vikaat, toj sto laze od sebe trgnuva pa misli deka site istoto go pravat. Edinstveno sto treba da proveram e povtorno krvna slika, pravev pred mesec dena pa da vidam dali ima ne daj boze razlika. A site vie sto ste piele slimline vklucuvajki te i tebe @ALISA0000 i ste imale negativno iskustvo gi pievte so meseci (5,6) ili vednas vi se narusi zdravjeto? Sega citam i bolki vo grb, zeludnukot partali iako toa e pisuvano vo 2011g. Kako i da e, i jas sum skepticna seuste i sekako ne sakam zdravjeto da si go narusam no go napisav moeto iskustvo od mesec dena koristenje koe posle prvata kutija e ok.
     
  15. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Jas gi koristev tie šo se vo sino ,36 vo paket ...Moži ovie pojke deluvaat. Gi imas probano i dvete ti?
     
  16. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Mene sega so vtorata kutija slc advance mi pratija da probam 1 kesicka od slimline detox cajot, nekako skapicok mi e 950 den. A i mi kazaa deka detox cajot kako laksativ deluval, te teral vo wc da odis pocesto. Ke go probam pa ke kazam.
     
  17. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Ne, prvpat vo zivotot koristam slimline. Togas pred mesec dena so devojkata od nivnoto prestavnistvo sto zborev mi rece deka SLC advance-ot se ponovi, pojaki i podobri i ako se poskapi podobro niv da gi zemam. Taka da od eurofarm gi kupiv niv. Koga gi zavrsiv, sakav da kupam od tie vo sinoto pakuvanje, bidejki po forumite niz godinive niv lugeto gi falea no istata devojka povtorno mi insistirase i vtorata kutija da ja zemam advance. Nekako steknav vpecatok deka tie drugite ne se tolku dobri. So vtoroto pakuvanje advance dobiv 4 tableti slimline soft gel (sinoto pakuvanje) da gi probam kako i nekolku kesicki od caevite.
     
  18. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Jas ke probam pak kako šo reče 2 sati pred jadenje i ke vidam dali ke bidi isto ...Dokolku pak me fati kriza za jadenje ( kako vo pms so faka :D) , znaci ne mi odgovaraat mene lično . Verojatno e kaj site različno ,a moži e i do to šo ima različni slimline . Kako i da e ,pak ke pišam tuka .
    Probaj gi i ti tie drugite i baš me interesira kakov efekt ke dat . Inače kolku kg sakas da oslabiš?
     
  19. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.601
    Допаѓања:
    151.784
    Мислев дека пиеш слим лајн софт гел или како шо ги викаш ти зелените капсули и тие имаат 36 капсули
    Од после прочитав дека ги пиеш другите и затоа си го избришсв коментарот
    За слим лајн ке те замолам да не ме учиш дистрибутер сум од 2009 год т.е ние го направивме и донесовме
    Дека имаа порано ефект имаа бидејки содржеа состојка што е забранета за конзумирање во РМ
    Од како се извади состојката не се повеке ефикасни
    Мораше да се изваде за да продолжат со работа
    Сега да се мериш па да се фалиш ако имаш симнато
    А после некој месец да си провериш бубрези и хормони вклучувајки и тироидна
    Од моето досегашно искуство тироидната на 80 подто им се заеба
    Проблемите покасно избиваат на површина после некој месец
     
    На stetoskop и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. elle5

    elle5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Veruvaj na temata hrana i slabeenje imam doktorirano :) Jas imam 4 kg vishok ( spored moi standardi :)), koj ete i pokraj toa sto vnimavam na ishranata i vezbam ne mozam da gi izgubam. Zatoa i se odluciv da pocnam da pijam nesto vakvo da vidam dali ke ima efekt. Koregiraj ja malku i ishranata, ne znam sto jades vo tekot na denot no kako sto procitav nekolku strani nanazad deka nekoj ne jadel 14, pa za rucek imal banana i za vecera supa normalno deka koga ke prestanes so kapsulite i ke pocnes normalno hrana da vnesuvas ti ke se zdebelis bidejki prethodno si se izgladnuvala. A i logicno ti ne mozes cel zivot da pomines hranejki se sekoj den taka malku, znaci mora da se jade. Isfrli go lebot, ili ogranici go samo od sabajle i toa tonus. Protein za rucek so salata, ovosje i rezultat ke ima. Osobeno kaj luge koi prethodno voopsto ne vodele griza zdravo da se hranat.
     
    На newme му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.