СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Диети' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

 1. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.762
  Допаѓања:
  17.364
  Пол:
  Женски
  Темата е отворена, избришани се некои постови.
  Споделете го своето искуство, без да се навредувате. И користете кирилица. Благодарам
   
 2. Bubu111

  Bubu111 Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Здраво женски. Се двоумам помеѓу Slc advance или detox чајот. Немам проблеми со тежината, но затоа имам многу масни наслаги на стомакот. Што би ми препорачале?
   
 3. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  30.196
  ни тоа ни тоа
  скроз неефикасни се
  не фрлај парите
  за наслагите насабајле цеден лимон цеден портокали цеден цитрон +цимет сето ова со пола литро вода отприлика пиј го месец два ке осетиш разлика
   
  На Bubu111 и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 4. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  detox caevite nemat vrska so topenje masni naslagi.
   
  На mladenovska13995 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  5.022
  Пол:
  Женски
  Slimline е лага. Залудно потрошени пари.(а скапи им се) Не се ефикасни. Ниеден производ од нив.
   
  На mladenovska13995, Lola122 и Baby23Baby им се допаѓа ова.
 6. studnetka

  studnetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Здраво сакам да ти кажам дека јас моментално ги користам Slimline advanced, мн се добри ептен ефикасни. Апетитот ми е намален доста а и успеав да симнам 5кг. исто така тие баш се наменети за слабење за половината/стомакот. Нема да згрешиш, само не заборавај кога ќе почнеш да ги пиеш барем да поручуваш и ручаш, зш јас прескокнував ручек и вечера и после имав несоница и главоболка.

  п.с. Ако сакаш инфо плус пиши ми лп. Позз :)
   
  На Maciiimac му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maciiimac

  Maciiimac Активен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2018
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Zdravo me interesira za slim line detox cajot kakvi rezultati vi donese
   
 8. Pooky

  Pooky Нов член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Од слим кајн пред 8 години намалив 10тина килограми за многу кратко време , лани ги зедов пак ама беа гола вода.. воопшто не се ефикасни како што беа. Какви се сеа тие нови адванс ? Има некој што ги пие?
   
 9. LadyyGaga

  LadyyGaga Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Dali ima nekoj sto gi pie apcinjava?
   
 10. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  30.196
  мислам дека нема веке будали да го пијат тоа гомно тој отров
   
  На vectra20 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LadyyGaga

  LadyyGaga Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Не знам, пред некоја година можеби и биле отров, но сега ме убедуваат дека не се истите. Пријателка моја со 3 кутии ослабна 25 кг, стопена е скрос. Просто човек да не верува, со регулиран шеќер и притисок. Како нов човек, лицето и е скрос исчистено. 1 месец ги пиела само апчињата а останатите два во комбинација со детокс чајот. Јас ги пиев пред неколку години и имав доста негативности. Забрзано срцебиење, несоница, вртоглавица. Сега овие демек по аптеки се продавале и биле во ред. Ама некако скептик сум, се мислам дали да си плиснам толку пари. Ама па 3 месеци толку кг не е малку. Ти ги имаш пиено тие претходно или овие новите?
   
 12. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  30.196
  јас бев нивен дистрибутер да беа арни ја прв аке ги пиев не да се масирам со режим на изхрана
  а ти ако мислиш дека некое си таму апче ке те ослабне грешка си
  неможе да не е штетно а да изгубиш толку килограми
  изгледа пак ја имаат вратено таа состојката опасна
   
 13. LadyyGaga

  LadyyGaga Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
   
 14. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  30.196
  кој вика дека се дозволени со таа состојка?
  еднаш се продаваа со таа состојка а беше забранета
  кој ке ги забрани и сеа ?
   
 15. KristinaBL

  KristinaBL Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Да, јас. Ги пијам веќе 23 дена, последен пат се измерив на 15 ден и бев -5кг. Нус појави единствено многу ми е сува устата и лош здив доколку подолго време не пијам вода. Циклусот ми е редовен, немам несоница ни срцебиење. Користам од обичните во сина кутија, но за следниот месец сакам да пробам од Acai berry.

  Дали некој има пиено од Acai berry и како сте задоволни од резултатите. Доколку некој дистрибутер ги има ако може да ми пише :)
   
  Последна измена од модератор: 7 јуни 2019
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  30.196
  со овие симптоми шо ги кажуваш сто посто сум сигурна дека пак им е ставена состојката шо не е дозволена
  ус пат имаш и вишок енергија и многу малку спиеш
  дрога наједноставно кажано
  за другото не сакам ни да те плашам
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 17. barbiegirl123

  barbiegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Здраво

  Денеска добив од слим лине апчиња, детокс теа и кафе оделе во пакет,,,познавам едно дете кој навистина за 2 месеци се стопел и викат дека е од овие,, е сега тој им и е и дистрибутер па ке видиме што ке излезит, ке ви пишам за резултати иначе 3те заедно ги купив 70 евра,,,некој друг што ги користел ?
   
 18. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Здраво, гледам дека имаат некои нов пакет на производи лепенки за стомак, Detox tea и Far burner апчиња само за жени. Дали некој ги има пробано и дали може да ги пијат лица со хипотироиза?
   
 19. annaitose26

  annaitose26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

  Луѓе тие што се гел апсулитек се тие со негативни резултати... Повеќе видови се и да потенцираме:тие од аптека нњ се исти со другите . Оние кои се со позитивни коментари се 30 во кутија
   
 20. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Не постојат ниту едни легални таблети кои ќе ти помогнат да осабнеш без да вежбаш и правиш калориски дефицит. За тие нелегални таблети не вреди да се зборува ниту да се споменуваат.(нелегални затоа што неможат да се најдат во ниту една слобпдна прпдажба, односно тоа се лекови кои се даваат на рецепта за други болести но имаат ефект врз слабеењето). И удрете катанец на темава конечно хахах :D
   
  На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.