1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Канта' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. jovankaaa

    jovankaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    SlimLine

    стварно се пронаогам во дел од вашиве коментари немам екстремно голем проблем со тежина некои си 5 килограми и ги пијам апчињава веке пола месец и стварно осекам дека не ми се јаде ми се суши устата ама па промени на вага никакви ама баш никакви... :envy:

    за несаканите ефекти би сакала да ве прашам на тие што имаат тахикардија несоници и останато, каков притисок имате висок/низок и пиулсот колку ви е?
    јас на пример долгооооооооооо време спортував и имам пулс не повеке од 55 срцето споро ми работи (резултати на зголемеми срцеви комори) како кај сите спортисти а притисокот мие секогаш низок па се трујам со кафиња :)
    можно ли е заради тоа да не осекам вака како вас такви ставри и да не можам да го приметам штетното дејство? НЕКОЈ СО СТРУЧНИ ПОЗНАВАЊЕА ПО МОЗЖНОСТ :P :D

    и уште нешто гледам дека има луге со писуваат аааааааа загубив 5 кила за 10 дена во ред е тоа ама пишете колку има те вишок зашто имам впечаток дека таблетиве се магични а јас ни грам не сум мрдната
     
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    SlimLine

    А зарем после сите овие коментари ќе продолжиш да ги пиеш? Девојко не си играј со здравје, прочитај пак, никој добро не кажа за овие апчиња. Дури и тие што ја постигнале целта и ослабнале 5-10кг пак се жалат. Лоша работа се. Мавни ги додека е време. Плус 5кг вишок се ништо, многу лесно можеш да го симнеш тоа со внимавање на храна за не повеќе од месец - два. Нема брзање никаде. А и ако ти се брза пак имаш здрав начин, ете прочитај ја пак rossonerka погоре
     
  3. jovankaaa

    jovankaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    SlimLine

    абе да има сто викаат дека им се штетни ама јас не осекам штетно дејство од апчињава немам единствено потреба од 6 кафинња за да се освестам и не се борам сама со себе насабајле кога ке збони алармот, не сум маурна така свежа сум не знам единствена сум?
     
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    јас имам секогаш од кога знам за себе притисок 120/80 значи школски пример. Со слим лајн имав 140 со 90 и вртоглавици, трахикардија , стеганје во градите, порметен циклус. Поарно не ги пиј. Од почеток и јасимав сила ама после не можам да ти опишам.

    НЕ би ти ги препорачала.
     
  5. mici81

    mici81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    SlimLine

    И јас ги пиев апчињата ама ефект немаше ама баш никаков, апчињата не се добри и не ги препорачувам на никого, затоа што од нив ти се суши устата срцето забрзано ти чука и немаш сила ама баш за ништо. Така да апчињата се катастрофа со други зборови...
     
  6. eli-karameli

    eli-karameli Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    6
    SlimLine

    Не останав рамнодушна на вашите коментари,па затоа сакам да го споделам и моето искуство со вас,односно да го споделам искуството со оние кои СТВАРНО СЕ ГРИЖАТ ЗА СВОЕТО ЗДРАВЈЕ,зошто по коментарите гледам дека ве има и од оние кои по секоја цена сакаат да ослабат. 3 другарки ги купивме слим-лине апчињата и во исто време почнавме да ги користиме.Апчето почна да делува за само 10 мин.Прво нешто што осетивме беше сушење на устата.Вистина е,се губи максимално аетитот,и тоа што ке го изедете ке биде со сила.Ги уништува толку многу киселините,што васите црева нема ни да ви кркорат. Првите 5 дена сите 3 се осекавме буквално како да сме на дрога.Јас имав ужасни вртоглавици,главоболки,несоница,јаки тахикардии, другите две другарки осеќаа потење,гадење,се ежеа (исто како кога ви студи) запек,зголемена енергија да не кажам покачен адреналин и цело време излагаа да шетаат зошто место не ги држеше.Се јавивме во слим-лине клубот и баравме да збориме со газдарицата,зошто се загриживме сто апчиња ке беа ова,а на природна база се.Таа ни кажа дека вистина е апчињата се мн тешки,така да сме ја издржеле првата недела,после организмот ке ни се навикнел,но НЕ БЕСШЕ ТАКА! Дечки,верувајте испивме 18 апчиња (до таму издржавме) од сите ослабнав само јас и тоа 3 кила,другите другарки ни кило не симнаа.Но затоа еве со што се соочив во тие 18 дена,имав страшни главоболки,до умирање,устата ми беше цело време сува,пиев течности но џабе,почнав да осекам како ми отекува грлото и дишењето да ми станува отежнато,срцето ми се расипа СКРОС!!! Имав тахикардии,па после аритмии,па фибрилација (или треперење во градите) хипертензија (висок притисок) и почнаа да ми се спојуваат притисоците. И после 2 недели од кога ги прекинав апчињата организмот неможе да ми се опорави.Уште сум со истите маки.Така да НЕ СЕ ЛАЖЕТЕ СО АПЧИЊА НА ПРИРОДНА БАЗА,НИШТО НЕ Е НА ПРИРОДНА БАЗА,ОСВЕН ДА КОНЗУМИРАТЕ ЗДРАВА ХРАНА И ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ,Е ТОА Е ПРИРОДНА БАЗА! И УШТЕ ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА ПЛУС,ГРАЗДАРИЦАТА ШТО ГИ УВЕЗУВА АПЧИЊАВА Е МЕЧКА ОД 100 КИЛА,АКО БЕА НА ПРИРОДНА БАЗА И БЕА ДОБРИ,КЕ ОСЛАБЕШЕ И ОНА ДО СЕА,А НЕ ГО ЛАЖЕ НАРОДОТ ЗИМА ПАРИ,ЗА НА КЕРКА И МОЧЛА ОД 17 ГОДИНИ ДА И КУПИ 150 КВАДРАТЕН СТАН!Простете на револтов и гневот,ама здравје е во прашање.
     
    На AhThatFemaleProblems, LittleBadGirl666 и al-vik им се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    хахахаха ова со газдарицата ти бесе јако. Толку ја мразам таа особа зачто етолку безобразна и проста уффффф најсреќна ќе бидам да и ги забранат овие отрови!!!! И јас ги пиев, и јас истите маки ги поминав!!!! Ми иде да ставам билборди низ скопјево колку се штетни овие апчиња за никој да не ги купи!!!
     
    На melanie27 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    SlimLine

    Кај ја има таа жена да ја видам, ја има негде на нет, слики и сл? Па ме интересира, пак сум имала придонес за да си купи станче :doh: |(
     
  9. klecka

    klecka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    SlimLine

    mene pritisokot mi bese nizok a pulsot mi bese od 100 do 124 uzas
     
  10. melanie27

    melanie27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    255
    SlimLine


    ја имаш на facebook и мислам дека и е отворен профилот, барем и беше ;) знам дека мене ми пратила она самата покана за пријателство па така да можам да ја гледам кога сакам :devil:
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    Ја имам видено, па после се прскав со крстена вода против уплав хахахаахахахахаха!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  12. 567

    567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    SlimLine

    jas gi pijam 13 den mnogu sum uplasena sega sto procitav slucajno ve najdov inace pocnav mnogu da oslabnuvam a zdravjeto za nikade ve molam pratete mi go toj link za knigata a na se zgora sum anxsiozna sostojba imam mnogu stresni raboti vo moment ve molam za pomos od kniga
    [mod-kirilica:3c6xvnqa][/mod-kirilica:3c6xvnqa]
     
  13. aleknovy

    aleknovy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    194
    SlimLine

    Цд-то со хипноза е лудница, буквално ти ја репрограмира свеста. За тоа збориш? Ја првпат кога го открив пред неколку години, го слушав цедето... и гледам... немам апетит... Се чудам шо е работава... ај ништо, поминува ручек, грицнувам 2-3 залчиња, прејаден...

    Доаѓа вечера... исто... И така првата недела хахаа... Типично престанав да го слушам це-дето... и престана да ми функционира (имам малце отпор развиено ментален)... Али добар е методов, и тоа од видеото и хипнозите, да си докажеш една ствар... колку од исхраната и килажата е психа и ментално програмирање.
     
  14. brinetta87

    brinetta87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    SlimLine

    Jas gi imam koristeno SlimLine i nemav nikakvi promeni vo kilazata.... ama zatoa izgubiv 6cm na polovinata, 2 cm na nozete i 3 cm pod gradite :). U sekoj slucaj dobri se :)
    [mod-kirilica:miuzk4ve][/mod-kirilica:miuzk4ve]
     
  15. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    Да да за тоа цд :) Мене ми е многу добро кога го слушам - сфаќам дека за да не сум гладна не мора да се прејадам и да не можам да дишам подоцна :D
     
  16. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    SlimLine

    Ако прочиташ неколку страни поназад, не знам дали ќе останеш со истово мислење. Може се слабее, ама добри за твоето здравје не се ни најмалце.
     
  17. B.juste

    B.juste Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    SlimLine

    Ќе може и мене да ми го пратиш линкот? Не наоѓам книга, сите се DVD :^)
     
  18. littlegirl92

    littlegirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    SlimLine

    ќе може да ставите линк за цдето??? не сум сигурна што да барам на чичко гугл :) :D
     
  19. dzvrle

    dzvrle Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    SlimLine

    fala bogu za internetov,mozeme da razmenime iskustva za "volsebnite ni kapsuli" i za prostackata koja se narekuva direktorka na toj klub. :devil: kako sto gledam ne e ama ic mal brojot na tie so ne opeljusila za da nie gi dobieme"magicnite pridobivki"od kapsulite.otkako i pisav da se zasrami i da se plasi od bozljata kazna koja bogami ke i sleduva,taa prostacka,me obvini deka sum i ,of mori majko,ljubomorna na uspehot,negativna,pripagam na konkurencija i deka ke mi pratela krivicna prijava za na sud,zamislete zatoa so ne i dadov potvrda na lazgite so gi promovira.smeski zivi.prostak neviden.nasla crkva vo koja ke se krsti.i pisav deka dodeka sum ziva ke i bidam najgolemata antireklama,a ocigledno ne znae deka podviznata reklama e najdobrata reklama.taka da pridruzete mi se,pa da vidime dali ke lapaat cekcinja i ponatamu na smetka na zdravjeto na lugeto.bezboznici.
    [mod-kirilica:3dpgnntt][/mod-kirilica:3dpgnntt]
     
    На nadine му/ѝ се допаѓа ова.
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    SlimLine

    [/quote]

    Е за ова ептен ти благодарам, одма денеска ги симињам. Фала мноооооогуу!!![/quote]

    Ти пратив еден интересен линк на ЛП за симнување, ѕирни го.[/quote]

    Ќе може и мене да ми го пратиш линкот? Не наоѓам книга, сите се DVD :^)[/quote]

    ДВД е не е книга.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.