1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слободни девојки

Дискусија во 'Канта' започната од tmpboy, 26 декември 2018.

?

Има ли слободни девојки на форумот?

 1. да

  4 глас(а)
  44,4%
 2. не

  6 глас(а)
  66,7%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tmpboy

  tmpboy Нов член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Смешно е малку, но бидејќи тиндер не функционира најдобро да се обидеме вака, а и монотонија ќе разбиеме :D
  Дали има слободни девојки на форумов? Јас сум момче, 26 години.
   
 2. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Што да кажам јас, 40 години сум, а сингле. . .
   
  На ADOKI и PogbaPol им се допаѓа ова.
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Форумите не се сајтови за запознавање,туку места за дискусија.Ако бараш девојка на интернет,тогаш си го погрешил сајтот.Има други сајтови за запознавање,не е само тиндер,исто и социјални мрежи.Така што мислам дека темата нема смисла.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.914
  Допаѓања:
  51.076
  Пол:
  Женски
  Како бе не функционира тиндер? Супер си е :)
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Неможеш така да збориш. Од каде знаеш каде ќе го сретнеш човекот на твојот живот? Нема правила по однос на тоа.
   
  На tmpboy и Vikktorr им се допаѓа ова.
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Во ред,знам што сакаш да кажеш,но мислам дека не си ме разбрала бидејќи сакав да му кажам на дечкото дека за запознавање на девојки преку интернет си има посебни сајтови за запознавање и социјални мрежи.А,форумите не ја нудат таа опција за партнерско запознавање на интернет,само може евентуално другари нови да се запознаат,но,сепак,таквите случаи не се многу чести поради анонимноста на форумите и поради тоа и форумџиите не сакаат реално да се запознаваат со другите форумџии дури ни во другарска смисла бидејќи анонимноста на форумите им нуди можности за слободно искажување на сопственото мислење,башка и што на форумите има многу расправии и недоразбирања поради анонимноста и меѓусебното непознавање помеѓу форумџиите.
   
  На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Искрено кажано, познатствата преку мрежи, се чист ризик. Тастатурата трпи се. Ќе ти се претстави ваков, таков, а всушност нема ништо врска од сето тоа, така да најдобро е да си останеш само на чат.
   
 8. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Да,но,сепак,во денешно време не е мал бројот на оние што се запознале преку сајтови за запознавање и социјални мрежи затоа што тоа е еден од начините за запознавање на нови луѓе и нема врска дека тие таквите биле очајни или дека им фалело нешто.И постои и опција ,,Блокирај го корисникот,, и ,,Жали се на корисникот,,.Е сега,не знам на Скајп дали можат да се блокираат и да се бришат корисниците или,пак,да се жалиме на корисниците,немам Скајп.Јас немам ништо против овој вид на запознавање,како што и ти кажа погоре не се знае што носи животот,а на тие сајтови има многу луѓе,па ако еднаш не се погодило,може другпат ќе се погоди,а за екстремните случаи постои полиција и суд.Само сум против членовите коишто на ваков начин ги злоупотребуваат форумите,но таквите можат да се пријават на администраторите и подоцна да бидат банирани.
   
  На Vesna24 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tmpboy

  tmpboy Нов член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Дечки све супер, но ова не е злоупотреба. Можеби јас не сум единствен овде, тоа сакам да кажам :D
  @Vesna24 благодарам за поддршката :clap:
   
  На Vesna24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  @tmpboy во ред,сме се разбрале.Ако сакаш можеш да останеш да продолжиш да дискутираш и на другите теми на форумот!Новите членови се секогаш добредојдени!:):hai:
   
  На tmpboy му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.