1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сложувалки

Дискусија во 'Слободно време' започната од Kimberly11, 17 јули 2020.

  1. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Барав ваква тема ама не успеав да најдам, ако случајно е дупла слободно избришете ја :)
    Неодамна почнав сложувалки да редам. Наредив две по 500 ,првата ја наредив за два дена ,а втората за еден ден иначе на Ravensburger се ама немаат некој голем избор. Сега планирам да купам со 1000. Од кои сте најзадоволни и има најмногу избор? Ама да не се многу скапи.
     
    На winnie02 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. winnie02

    winnie02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2021
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.718
    Пол:
    Женски
    Сакам да земам сложувалки со уметнички мотиви кои после ќе се урамат и закачат во домот. И мене ме интересира кај може да се најде и како им одат цените ? Изгледа во мк нема многу избор, па затоа се скапи. Може и онлајн доколку имате нарачувано од некаде?

    Инаку овде имам спојувано онлајн http://www.jigzone.com/
     
  3. Daniela93

    Daniela93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    763
    Онлајн не сум порачувала, иако има избор.

    Од кај нас најдобар избор ми се Џамбо. Не се ептен скапи и се наоѓаат интересни сложувалки.
     
  4. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.007
    Пол:
    Женски
    Ко дете имав вакви.
     
  5. Девојка999

    Девојка999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    393
    Пол:
    Женски
    Кој е најдобар начин да се зачува веќе направена сложувалка? У смисла, ја завршуваш, ама сакаш некако да ти стои направена таква во фиока да речеме. Што е најдобро решение, да ја залепиш на картон, хамер, а да не е рамка? Некое најефтино решение.
     
  6. ThePharmacist

    ThePharmacist Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Машки
    20240204_144155.jpg
    Најубав начин за зачувување. Околу 2000ден се рамката и стаклото. Ако ти е скапо залепи ги на картон од пакет па кога ке можеш урами си ја.