Сложувалки

Дискусија во 'Слободно време' започната од Kimberly11, 17 јули 2020.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  19.846
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема ама не успеав да најдам, ако случајно е дупла слободно избришете ја :)
  Неодамна почнав сложувалки да редам. Наредив две по 500 ,првата ја наредив за два дена ,а втората за еден ден иначе на Ravensburger се ама немаат некој голем избор. Сега планирам да купам со 1000. Од кои сте најзадоволни и има најмногу избор? Ама да не се многу скапи.
   
  На winnie02 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. winnie02

  winnie02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2021
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  811
  Пол:
  Женски
  Сакам да земам сложувалки со уметнички мотиви кои после ќе се урамат и закачат во домот. И мене ме интересира кај може да се најде и како им одат цените ? Изгледа во мк нема многу избор, па затоа се скапи. Може и онлајн доколку имате нарачувано од некаде?

  Инаку овде имам спојувано онлајн http://www.jigzone.com/
   
 3. Daniela93

  Daniela93 Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  307
  Онлајн не сум порачувала, иако има избор.

  Од кај нас најдобар избор ми се Џамбо. Не се ептен скапи и се наоѓаат интересни сложувалки.