1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Случајно откривање (Serendipity) [2001]

Дискусија во 'Филмови' започната од bibip, 5 април 2011.

 1. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  101
  Прекрасен филм, иако е постар мислам дека заслужува место овде....
  [​IMG]
   
 2. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Да, се сложувам, една од најубавите романтични комедии, прекрасна содржина. Го препорачувам на сите да го гледаат, онака за опуштање.

  http://www.youtube.com/watch?v=CsjR5P3TuWY
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Прееееееубаво филмче кое би го гледала повторно и повторно.

  Кога судбината ќе замеша прсти...
   
 4. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  Еден од моите омилени филмови..Колку пати да го гледам јас пак ќе извикам ( у стил на Миле Паника )
  - Добро ма ти,зашо нечеш да се фатиш со него? :rofl:
  еееееее заради неа цел филм се влечка за на крај само да се бубнат.Интересна приказна во секој случај,али на моменти немав нерви :)
   
  На Fallin-ForHisSmile и capslock им се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше интересен филмов и добро што ме потсетивте, го симнувам и го гледам, обавезително :wasntme:
  Во последно време некако само старите вакви излитени романитики од филмови ги гледам.. има нешто во воздухов по дома.

  Интересна ми е приказната, мада претеризам, али фино е да си мечтае човек бре. И јас би така некој за мене ццц. Ај ејнт гона крај :shake: , промис :nod: :shake: :?: .
  Еј, со тоа книгата, парата :$ . Сепак интересен, дури сум ги подзаборавиле сцените, сега има да се освежам, токму ајм ин муд фор литл лов филинг од телевизорот, пошто уз настинка нај иде некако тоа.
   
 6. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  aaawww... :inlove: :inlove:
  Долго време се мислев како беше насловот, како беше, убаво што ме потсети... ^^ thnx
   
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Овој филм мислам дека можам да го гледам стопати и пак да ми биде интересен. Се сеќавам дека некаде прочитав критика дека немало доволно хемија меѓу актери......и ми падна баш смешно кога ќе размислиш тие поминуваат многу малку време заедно
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ова романтичниве комедии како штанцани една по друга ми се сите. :D

  Има и добри и лоши, ќе го вбројам филмов во подобрите.
  Ми остави добар впечаток и како мала мнооогу го сакав. Како само се возбудував. :D
   
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмот, постар е има добра содржина и интересна приказна, малку е нереален, ама добар е :) Некако овие постарите романтични филмови се далеку подобри од новиве што излегуваат, кој се повеќе се бледа копија на нешто веќе видено :) Го препорачувам филмот на сите љубители на роматични филмчиња ;)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Веќе ми е традиција да го гледам секоја зима и ми е еден од поомилените филмови кои си ги пуштам кога сакам да се опуштам. Не знам како досега не ми досади, им ги знам сите фрази на памет.
  И после секое гледање, ме држи барем неколку часа едно чувство на мечтаење :wasntme:
   
  На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Меѓу подобрите лесни романични филмчиња.
  Добра е замислата, но и глумците, добра глума, го обожавам Кјузак, what a man :inlove:
  Филм кој ме потсеќа на зима, на прегратки и ме враќа во детството кога дефинитвно сите сме мечтале за ваква љубов ;)
   
 12. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  4.737
  Пол:
  Женски
  Меѓу омилени филмови за релаксирање кои никогаш нема да ми стане досаден. Во секое време, а поготово за време на Божиќниот период.
  2001 serendipity 1.jpg
  260546102-serendipity_quote.jpg