Слушалки за мобилен телефон

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anuskaNESTLE, 11 октомври 2011.

 1. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.098
  Сакам да прашам...?

  Kолку пари би биле нови слушалки за моб, отприлика ?
   
 2. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  180
  Сакам да прашам...?

  Јас редовно си ги кинам своите така да редовно си ги купувам...бидејќи редовно менувам телефони слушалките се различна цена...зависи од марката..но обично се околу 200 до 300 денари... ;)
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Го најдов ова на нет, би требало да е точно. :)
  http://www.megamobil.com.mk/kategorija. ... 9&strana=1
   
 4. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.738
  Сакам да прашам...?

  Многу е ефтино ова.. Каде се наоѓа ова Мега Мобил ?!
   
 5. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  :)
  http://www.megamobil.com.mk/kontakt.php
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.656
  Допаѓања:
  4.071
  [​IMG]

  Одговараат вакви слушалки на Алкател? И колку пари чинеа/каде можам да ги најдам?
   
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Епа, побарај ако не слика од тој мобилен што сакаш да одговараат, и види од страна некако, какво му е дупчето.
  Види дали се тука, и колку пари се. http://www.megamobil.com.mk/kategorija. ... 9&strana=1
  А, еве ја локацијата.. http://www.megamobil.com.mk/kontakt.php
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Сакам да прашам...?

  Блу ако ти е таков приклучокот има насекаде, од пазарче(ма да нечинат тие, одма се расипуваат) до сите продавници за компјутери и бела техника, јас последно купив од Аmc од philips 130 денари ми се чини беа :?: добри се сега за сега :)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.656
  Допаѓања:
  4.071
  Сакам да прашам...?

  Мене ми е таков приклучокот ама не сите такви слушалки ми одговараат. Еднаш пробав со слушалки од Сони Ериксон и ми одговараа ама зависи.. Мислам дека ќе ми одговараат и оние обичните за мп3ка што се, и мислам дека беа 100 денари во Еми Стор ама не сум сигурна..
   
 10. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Па има некои вакви приклучоци се со подолго желевце, а некои со помало, а исто изгледаат, затоа не фаќаат сите, јас моите за мп3ката ги купив, ама ми фаќаат и на телефонот, сега проверив, инаку Alcatel OT-806 имам..пробај обичните слушалки од компјутерот да ги приклучиш за телефонот(ист е приклучокот на мп3то со на компјутерот), ако фаќаат барај за мп3 (полесно ќе најдеш така отколку да му ја кажуваш марката на телефонот) :)
   
 11. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.034
  Анушка бидејќи знам дека си од Неготино, еве да ти кажам баш денес ги видов во ББ-Нет од 130 до 250 им е цената... :*
   
 12. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Јас слушалки за мобилен последен пат си купив од зелено пазарче ги најдов за 150денари за сони ериксон зборам. Инаку таман ми е ценава, како што редовно ги расипувам, редовно треба и да ги купувам :D
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.028
  си купив едни за 39 или 49 денари и до ден денес ме држат :D
   
 14. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  169
  Kas si imam kupeno kaj mene se 350 i kvalitetni se.
   
 15. Catherayn

  Catherayn Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Во џамбо има за 80 денари шо траат зависно од негата и третманот колку ги чуваш толку ке ги имаш ! :D
   
 16. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  Таман се потсетив, треба да си купам. Си имам едни убави бели, ама едната слушалка не работи. :(
   
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
  Леле јас имам ама наеднаш кога слушам песна песната ми се паузира, аман аман не се во ред да си купам треба.
   
 18. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.909
  Допаѓања:
  37.128
  Пол:
  Машки
  Сегa зa сегa нaјдoбри ми се слушaлките нa Sony :D
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.596
  Допаѓања:
  73.454
  Пол:
  Женски
  Јас користам слушалки Филипс во Нептун истите се околу 450 ден:)
   
 20. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Сум користел секакви слушалки до сега. Али како слушалките на Самсунг, нема. Најдобри се. Користев скоро година дена Beats и си викам ај добро е, добра музика вади. Се дур не ставив Самсунг слушалки на уво. А и Сони се добри. Сони од дамна се познати по добри хендсфри.