1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слушате ли радио и кое?

Дискусија во 'Музика' започната од maja8, 26 септември 2010.

  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Гледам нема некоја тема за радиава, а јас по цело време и додека сум дома, и во кола, и додека пешачам слушам радио. Нема некое кое го слушам цело време, но еве насабајле слушам СИТИ, ми се допаѓа водителката Елена како ја води емисијата :) инаку кога има некоја песна што не ми се допаѓа знам да сменам :D
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Не слушам радио, има премногу реклами и ми одат на живци. :devil:

    Изминатата недела на работа бев приморана да слушам Антенна 5 и слободно можам да кажам да одат сите од таму на една групна терапија. Ем попуст, ем може ќе се излечат. Од 9 сабајле до 17h секој ден, истите песни дрнкаат. Тоа хитчето идиотско на Џејмс Блант на секој саат време, ми е врежано во меморија засекогаш. Грди песни, рекламите бетер, а кога зборуваат со некој амерички нагласок, како се само залетани во филм, да земеш вратче да им скинеш на сите до еден.

    Единствено Петар за појадок и пауза има пристојна програма, ама таа со него, душа му вади со својата некомпетентност, а богами и на слушателите.
    Сè на сè, радијата во Македонија, исто како и телевизиите се катастрофа. :Down:
     
  3. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Не го менувам Antenna5, ми се допаѓа програмата, особено Love Songs, Antenna Hit Parade и MTV Adria Top 20. Знаат да ја погодат музиката - од најновите и највртени хитови, до класици од 80те и 90те. Единствени се со тоа што даваат директни преноси од светските музички настани :) .

    Дефинитивно најдоброто радио во Македонија :up:

    P.S. Тоа хитчето идиотско на Џејмс Блант е Power-play, иако некогаш знаат да претераат со него :lol:
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И мене ми се допаѓа Антенна5, ми се допаѓа програмата, и ми се допаѓа тоа што вестите се само 1 мин.за разлика од некои други радија. Исто така Антенна5 се тие кои пренесуваат музички настани кај нас како на пример MTV music awards и сл.да не ги набројувам сите. Е сега, слушам музика на секаква радио станица, зависи која песна оди, иако во последно време правам download mp3 free, play in windows media player па така слушам песни, малку го подзаборавам радиото :$ :)
     
  5. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Слушам радио многу често...Ми се допаѓа музиката на Метрополис..но не ми се допаѓаат водители..Немаат никаква професионалност..Тоа нивното не личи на емисија туку на кафе муабет..Безвезе... |(
    Антена 5 ми се најдобри од сите ...И добра музика,а и емисиите и водителите ми се допаѓаат...
    Од локалните си ја слушам 106ка..За локално радио е доста добро...
     
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Јас па Антенна 5 никогаш.. најмногу замараат со реклами и затоа
     
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Метрополис ... до зори со романтиките ахххх :inlove: :inlove: :inlove:
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Често слушам радио,најчесто Антена5,Сити и Метрополис,секогаш различна музика даваат,единствено што не ми се допаѓа е тоа што знаат и за време на некоја песна да почнат да зборуваат,тоа ми е забелешка,само не обрнувам толку внимание на тоа :)
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Антена ми е толку искомерцијализирно радио, што ми се лоши да го слушам. Кога ќе почнат да форсираат некои песни,стварно претеруваат, по 300 пати дневно ги пуштаат. Многу ретко да слушнам на Антена стара музика, онаква квалитетна рок, поп, панк па и било што друго од претходните децении. Баш е хитовско радио.

    Слушам метрополис, сити најчесто, а понекогаш и другите ако ми се погоди музиката. Во рпинцип поретко слушам радио, порано повеќе ...
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    24/7 365 дена хехехехе да баш така радио слушам нон стоп и единствено нешто што не се гаси кај мене во соба е радиото дали сум дома или не не е важно и пред се мана ми е што заспивам и се будам со музика. а слушам антена, метрополис али најмногу фортуна ненад имаше емисија понеделнички љубовна и си ја обожавав. значи било што да е пуштено само радио да е :D :D
     
    На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    И кај мене Карак радиото е вклучено 24/7 само коа си влегувам во соба си попуштам кога излегувам го намалувам :lol: и исто така највише ја сакам таа емисијата со Ненад :) можно е пак да е почната :^)
    Иначе од радијава си ги слушам Фортуна и Антенна5 ;)
     
  12. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    ^^^ајде ќе видиме утре после 00 :lol: :lol:
     
  13. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Слушам радио само во кола и тоа Лајф радио или Метрополис. Не слушам Антена и Сити од причина што ептен дрдорат и една те иста песна по сто пати ја пуштаат. Дома не слушам радио, ама па затоа телевизорот кај мене во соба ми е секогаш на VH1.
     
  14. Marence.D

    Marence.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    Antenna 5 го слушам најчесто :)
    и сега моментално, убави песничиња има :inlove:
     
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Метрополис и Антенна5
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во моментов, а и најчесто слушам Антена 5 (си имам спуштено на комп директно онлајн приклучување). Исто многу го сакам и Метрополос, а ми недостасува и тоа старото на истата фреквенција, Радио Рос.
     
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Најчесто Сити радио и евентуално Антенна5 ама ретко...а кога ќе ми здосади си пуштам некое рендом радио на Винамп од билокоја земја на планетава, колку за промена :)
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Уште не е почната
     
  19. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    не слушам многу радио :^) а кога слушам антена 5 ми оди во етер :)
     
  20. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Секојдневно пред спиење го пуштам радиото. :)
    Обично ми е на радио Равел, многу релаксирачки песни даваат, освен во понеделник кога стандард слушам Антена фајв лав сонгс. :)
    Кога седиме со другарки обавезно системот е пуштен на Антена фајв. :)