1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слушате ли радио и кое?

Дискусија во 'Музика' започната од maja8, 26 септември 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154
  Гледам нема некоја тема за радиава, а јас по цело време и додека сум дома, и во кола, и додека пешачам слушам радио. Нема некое кое го слушам цело време, но еве насабајле слушам СИТИ, ми се допаѓа водителката Елена како ја води емисијата :) инаку кога има некоја песна што не ми се допаѓа знам да сменам :D
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.581
  Не слушам радио, има премногу реклами и ми одат на живци. :devil:

  Изминатата недела на работа бев приморана да слушам Антенна 5 и слободно можам да кажам да одат сите од таму на една групна терапија. Ем попуст, ем може ќе се излечат. Од 9 сабајле до 17h секој ден, истите песни дрнкаат. Тоа хитчето идиотско на Џејмс Блант на секој саат време, ми е врежано во меморија засекогаш. Грди песни, рекламите бетер, а кога зборуваат со некој амерички нагласок, како се само залетани во филм, да земеш вратче да им скинеш на сите до еден.

  Единствено Петар за појадок и пауза има пристојна програма, ама таа со него, душа му вади со својата некомпетентност, а богами и на слушателите.
  Сè на сè, радијата во Македонија, исто како и телевизиите се катастрофа. :Down:
   
 3. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Не го менувам Antenna5, ми се допаѓа програмата, особено Love Songs, Antenna Hit Parade и MTV Adria Top 20. Знаат да ја погодат музиката - од најновите и највртени хитови, до класици од 80те и 90те. Единствени се со тоа што даваат директни преноси од светските музички настани :) .

  Дефинитивно најдоброто радио во Македонија :up:

  P.S. Тоа хитчето идиотско на Џејмс Блант е Power-play, иако некогаш знаат да претераат со него :lol:
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
  И мене ми се допаѓа Антенна5, ми се допаѓа програмата, и ми се допаѓа тоа што вестите се само 1 мин.за разлика од некои други радија. Исто така Антенна5 се тие кои пренесуваат музички настани кај нас како на пример MTV music awards и сл.да не ги набројувам сите. Е сега, слушам музика на секаква радио станица, зависи која песна оди, иако во последно време правам download mp3 free, play in windows media player па така слушам песни, малку го подзаборавам радиото :$ :)
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Слушам радио многу често...Ми се допаѓа музиката на Метрополис..но не ми се допаѓаат водители..Немаат никаква професионалност..Тоа нивното не личи на емисија туку на кафе муабет..Безвезе... |(
  Антена 5 ми се најдобри од сите ...И добра музика,а и емисиите и водителите ми се допаѓаат...
  Од локалните си ја слушам 106ка..За локално радио е доста добро...
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154
  Јас па Антенна 5 никогаш.. најмногу замараат со реклами и затоа
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Метрополис ... до зори со романтиките ахххх :inlove: :inlove: :inlove:
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Често слушам радио,најчесто Антена5,Сити и Метрополис,секогаш различна музика даваат,единствено што не ми се допаѓа е тоа што знаат и за време на некоја песна да почнат да зборуваат,тоа ми е забелешка,само не обрнувам толку внимание на тоа :)
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Антена ми е толку искомерцијализирно радио, што ми се лоши да го слушам. Кога ќе почнат да форсираат некои песни,стварно претеруваат, по 300 пати дневно ги пуштаат. Многу ретко да слушнам на Антена стара музика, онаква квалитетна рок, поп, панк па и било што друго од претходните децении. Баш е хитовско радио.

  Слушам метрополис, сити најчесто, а понекогаш и другите ако ми се погоди музиката. Во рпинцип поретко слушам радио, порано повеќе ...
   
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.305
  Допаѓања:
  5.214
  24/7 365 дена хехехехе да баш така радио слушам нон стоп и единствено нешто што не се гаси кај мене во соба е радиото дали сум дома или не не е важно и пред се мана ми е што заспивам и се будам со музика. а слушам антена, метрополис али најмногу фортуна ненад имаше емисија понеделнички љубовна и си ја обожавав. значи било што да е пуштено само радио да е :D :D
   
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  И кај мене Карак радиото е вклучено 24/7 само коа си влегувам во соба си попуштам кога излегувам го намалувам :lol: и исто така највише ја сакам таа емисијата со Ненад :) можно е пак да е почната :^)
  Иначе од радијава си ги слушам Фортуна и Антенна5 ;)
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.305
  Допаѓања:
  5.214
  ^^^ајде ќе видиме утре после 00 :lol: :lol:
   
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Слушам радио само во кола и тоа Лајф радио или Метрополис. Не слушам Антена и Сити од причина што ептен дрдорат и една те иста песна по сто пати ја пуштаат. Дома не слушам радио, ама па затоа телевизорот кај мене во соба ми е секогаш на VH1.
   
 14. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Antenna 5 го слушам најчесто :)
  и сега моментално, убави песничиња има :inlove:
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.042
  Метрополис и Антенна5
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Во моментов, а и најчесто слушам Антена 5 (си имам спуштено на комп директно онлајн приклучување). Исто многу го сакам и Метрополос, а ми недостасува и тоа старото на истата фреквенција, Радио Рос.
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.801
  Најчесто Сити радио и евентуално Антенна5 ама ретко...а кога ќе ми здосади си пуштам некое рендом радио на Винамп од билокоја земја на планетава, колку за промена :)
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154

  Уште не е почната
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  не слушам многу радио :^) а кога слушам антена 5 ми оди во етер :)
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Секојдневно пред спиење го пуштам радиото. :)
  Обично ми е на радио Равел, многу релаксирачки песни даваат, освен во понеделник кога стандард слушам Антена фајв лав сонгс. :)
  Кога седиме со другарки обавезно системот е пуштен на Антена фајв. :)