Слушање гласови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од DirtyQueen, 4 јуни 2011.

 1. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
  Јас на твое место попрво би умрела :sweat:
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  често ми се случува
   
 3. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.082
  Допаѓања:
  7.892
  Пол:
  Женски
  даа и јас исто така слушам :tmi:
   
 4. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено да слушам гласови, но чудно е тоа што дење кога ќе слушнам глас тоа е женски, продорен и довикува некого! Или пак е ѕвончето на вратата, кое само јас го слушам. А, навечер е машки глас како нешто си зборува. Или пак чукање по прозорецот, што ме потресува. За среќа одамна немам слушнато ништо, но кога и да ги слушав се беа истите два гласа! :|
   
 5. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  1.240
  Да се разбереме. Си постои термин во психологијата за ова - шизофренија. :D

  А си постојат и други термини кои не се поврзани со психијатријата туку објаснуваат за паранормалните појави. За се си постои објаснување. И за тоа што можеби не го гледате, а претпоставувате или сте сигурни дека постои си постојат дури поголеми објаснувања отколку оние за психологијата.
   
  На Istata od vcera, miss.ella и MejkApGirl им се допаѓа ова.
 6. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
  Не се потресувај толку, можеби гласовите доаѓаат од надвор од обичните луѓе. А прозорот можно е да тропа и од ветар. Не се тревожи веднаш. :)
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. itek

  itek Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Pred nekoj den mi se sluci koga izlegov nadvor,slusnav tolku jesiv glas a bese temno nemase nikoj nadvor ,veruvajte tolku mnogu se isplasiv ama ne kazav nikomu ,i da vi kazam veke mi e strav da izlezam sama nadvor ;(
   
 8. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
  Ејј мора да кажеш некому нека те однесат в црква...
  И распрашај се можеби некој има умрено тука.
  П.С
  сега мене ќе ми е страв да излезам навечер бе :x :worried:
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 9. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
  Не ми дава да редактирам ама ќе постирам тука за оние што слушаат гласови одвреме-навреме.
  слушањето гласови без оглед на животната средина би било халуцинација, меѓутоа слушање гласови претворени во звук на вода која тече (или некој слушен извор) би претставувало илузија.
  Затоа не се тревожете веднаш од обични шумолења во текот на ноќта. Ако забележите нешто друго чудно или во случај да се повторува неколку пати- превземете мерки. :D
   
 10. xipi

  xipi Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  епа да ви кажам од искуство, ко кје ви е страв од нешто... уште појке ке ви се прислушкуваат ѕвукови, а ко кје сте опуштени и не се плашите ништо нема да ви се служа. се е до психата :D
   
  На Istata od vcera, SimonaTino и untouchableGirl им се допаѓа ова.
 11. tamara.jordanovska13

  tamara.jordanovska13 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  jas ne veruvam vo takvi raboti ama moze bilo do stanot.
   
 12. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.853
  Пол:
  Женски
  како помала се секавам дека кога излегував на тераса слушав гласови како викаат
  а од поскоро ми беше чудно што во 2-3часот по полнок слушнав детски глас како се смее и доагаше од надвор а немаме мали деца во маало
   
 13. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
  Леле :x
  Распрашај се малку за тоа сигурно нешто се имало случено тука. :^)
   
 14. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  И мене ми се случува ова |(
   
 15. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Мене многу пати и ми се слушаат гласови, или некој как ода звонал на врата.
  Или пак некои работи, пр како некој да преместува нешто, тропање..
  Ама не обрнувам внимание на тоа :)
   
 16. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
  Пред некој ден, слушнав јасна и гласна издишка во мојата соба додека се излежував а никој немаше... Иначе расонета бев неколку часа пред тоа. :^)
   
 17. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  8
  Кога си се преселила потсвесно си го имала тоа во глава, дека со станот нешто не е во ред и после преселбата во нова куќа ти олеснило што веќе не живееш таму и затоа не ги слушаш гласовите веќе.
   
 18. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Како мала и мене ми се случуваше, мислам дека се е дел од детската имагинација и детските стравови од спиење сами и темница. Инаку, кај ја отворив баш навечер темава..... :sweat: :lol:
   
 19. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Сега слушам гласови што кажуваат:
  „Мила!! Тргај се од компјутер и седни да јадеш!!!!!!!!!!!“
  Тоа се родителите...
   
  На Butterfly-Girl и untouchableGirl им се допаѓа ова.
 20. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Кога беме на одмор и сеа ја пливам во водата(не во длабокото) и луге околу мене а мајка ми си седе на плажа.....и цело време слушам дека вика помене.Ќе се завртам она си праве муабет со другите таму...И и кажувам и се чуди...Иначе се има десено кога бев нашколо и сеа паднав цело лице го слупив и носот јако го треснав(после ми ја снимаа главата,си имам дома костурска глава од мене :D :D ) и си идам дома и мајка ми паника дига и после ми вика абе јас цело време слушав како ти да викаш помене......