1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слушање гласови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од DirtyQueen, 4 јуни 2011.

  1. mistrivce

    mistrivce Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Uf... Jas malku se podzamisliv... Pred nekolku dena nema vrska denje noke kako veter pokraj uvo sekundarno mi pominuva glas zborce nekoe... A ovaa nok samo slusnav :AHAA. i so da recam.. 300 filmoj si naprajv... Sizofrenija prvo mi paga na pamet.. Hahaha..... Pokraj toa sto se boram so mojata DRAGA ANKCIOZNOST...sega mi se uvrte toj film vo glavata...a mi se imalo i porano ednas vaka sluceno... Ama sega .... I priznavam ovie dena pod stres bev malku napnata iii??? Pozz
     
  2. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Кога бев дете и кога играв надвор со другите деца. Често ми се случуваше да ми се слуша како некој од моите ме вика дома. И се вртев накај мојот двор да видам дали стварно ме вика:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

    Детиште бе:rofl:
     
    На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
  3. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Јас пред да заспијам една минута имам гласови или почнам да сонувам.
     
    На RainbowButterfly и Istata od vcera им се допаѓа ова.
  4. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    i mene mi se slucuva vaka ili so nekoj praven muabet preku den da mi se uvrti vo glavata i go slusam vo poluson ama i so muzika so ili bez tekst samo melodija ja slusam sekundarno pred da zaspijam i taman ke se osvestam i palam google da go najdam tekstot go zaboravam i tekstot i muzikata..taka najcisto i glasno slusnav, koga tatkomi umre taa vecer;(, toa utro od zamor zadremav nemozev da izdrzam, i togas mnogu jasno sonuvav peenje sose tekstot i muzikata i me zafrapira mnogu celokupno go pomnev celosno se koa se razbudiv ama koa zemav skrisum da go guglam zaboraviv skoro se muzika samo pomnam deka bese so trubi muzikata i vaka nemozev da najdam nieden del od tekstot kako postoecki; pogolemiot del go zaboraviv no ova bese del od tekstot so go zapomniv '' deka si meka,ke se ojacis,deka si princeza ne se jacis,uste minuta do laga sati, toj ne znae se ke skrati..'' bizarno e i besmisleno ama mi ostana vo sekjavanje :music:
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    И мене ми се случува пред да заспијам хахаха.
     
  6. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Мене еднаш ми се деси дома влагам за во вц и во ходник позади мене како што влагам за во вц слушам детски глас што се смее а затворив вратата од вцто се почудев тој миг и само се вртам назад и ја отварам вратата нема никој ни па во комшии има деца. Башка тоа јас го слушнав многу гласно како да е дома и тоа позади мене во ходник. Ужассс :worried:

    Друга случка која лани ми се деси...станувам наутро кај 5часот за на раб црна темница само уличните што светеа бар улицата се гледаше јасно,само што излегувам од дома и одам по улица слушам женски глас што го изговара моето име,поточно вика по мене од подалеку, и луѓе јас се вртам и одговарам со "аааа?!!" Од тишот "што е?" Бидејќи помислив да не е некоја жена случајно но кога се завртев немаше никој! :x Што значи добро слушнав дека некој вика по мене а немам колешки кои врват од мојата улица за на раб.
    И ден денес се чудам што ли беше тоа.
     
    На Wideperpetual, Dandra и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
  7. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    635
    Пол:
    Машки
    Ми се има случено повеќе пати кога ќе легнам да спијам во фаза на полусон пред да заспијам длабоко да слушнам некаков глас како ми го довикува името :)
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  8. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    и јас исто! ама гласовите се од блиски луѓе, слушам како зборуваат нешто ама на кратко
     
  9. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    еднаш во полусон некој како со рака да ми ја тргна косата, ми се приближи блиску до увото и ми го шепна името :worried:
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    635
    Пол:
    Машки
    Не кај мене е мистериозен онака малце creepy глас ама само што ќе го чујам се будам целосно па презсапивам и не слушам после ништо ова се случува стриктно кога сум во фаза на полусон и не сум цврсто заспан. А во будно стање ми се има дешавано да ми се причини некоја врата дека тропнува или кај што звони звончето на врата но ова се случува денски кога има бучава надвор и не верувам дека има нешто паранормално во позадина а ова со гласовите во сон е веќе друга ствар.
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.