Слушање гласови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од DirtyQueen, 4 јуни 2011.

 1. mistrivce

  mistrivce Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Uf... Jas malku se podzamisliv... Pred nekolku dena nema vrska denje noke kako veter pokraj uvo sekundarno mi pominuva glas zborce nekoe... A ovaa nok samo slusnav :AHAA. i so da recam.. 300 filmoj si naprajv... Sizofrenija prvo mi paga na pamet.. Hahaha..... Pokraj toa sto se boram so mojata DRAGA ANKCIOZNOST...sega mi se uvrte toj film vo glavata...a mi se imalo i porano ednas vaka sluceno... Ama sega .... I priznavam ovie dena pod stres bev malku napnata iii??? Pozz
   
 2. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.828
  Допаѓања:
  6.064
  Пол:
  Женски
  Кога бев дете и кога играв надвор со другите деца. Често ми се случуваше да ми се слуша како некој од моите ме вика дома. И се вртев накај мојот двор да видам дали стварно ме вика:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

  Детиште бе:rofl:
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.506
  Допаѓања:
  5.260
  Пол:
  Женски
  Јас пред да заспијам една минута имам гласови или почнам да сонувам.
   
  На RainbowButterfly и Istata od vcera им се допаѓа ова.
 4. Istata od vcera

  Istata od vcera Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2020
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  35
  i mene mi se slucuva vaka ili so nekoj praven muabet preku den da mi se uvrti vo glavata i go slusam vo poluson ama i so muzika so ili bez tekst samo melodija ja slusam sekundarno pred da zaspijam i taman ke se osvestam i palam google da go najdam tekstot go zaboravam i tekstot i muzikata..taka najcisto i glasno slusnav, koga tatkomi umre taa vecer;(, toa utro od zamor zadremav nemozev da izdrzam, i togas mnogu jasno sonuvav peenje sose tekstot i muzikata i me zafrapira mnogu celokupno go pomnev celosno se koa se razbudiv ama koa zemav skrisum da go guglam zaboraviv skoro se muzika samo pomnam deka bese so trubi muzikata i vaka nemozev da najdam nieden del od tekstot kako postoecki; pogolemiot del go zaboraviv no ova bese del od tekstot so go zapomniv '' deka si meka,ke se ojacis,deka si princeza ne se jacis,uste minuta do laga sati, toj ne znae se ke skrati..'' bizarno e i besmisleno ama mi ostana vo sekjavanje :music:
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  И мене ми се случува пред да заспијам хахаха.
   
 6. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.005
  Допаѓања:
  2.715
  Пол:
  Женски
  Мене еднаш ми се деси дома влагам за во вц и во ходник позади мене како што влагам за во вц слушам детски глас што се смее а затворив вратата од вцто се почудев тој миг и само се вртам назад и ја отварам вратата нема никој ни па во комшии има деца. Башка тоа јас го слушнав многу гласно како да е дома и тоа позади мене во ходник. Ужассс :worried:

  Друга случка која лани ми се деси...станувам наутро кај 5часот за на раб црна темница само уличните што светеа бар улицата се гледаше јасно,само што излегувам од дома и одам по улица слушам женски глас што го изговара моето име,поточно вика по мене од подалеку, и луѓе јас се вртам и одговарам со "аааа?!!" Од тишот "што е?" Бидејќи помислив да не е некоја жена случајно но кога се завртев немаше никој! :x Што значи добро слушнав дека некој вика по мене а немам колешки кои врват од мојата улица за на раб.
  И ден денес се чудам што ли беше тоа.
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.