Смена на смената..

Дискусија во 'На работното место' започната од DevojkataO, 5 јули 2017.

 1. DevojkataO

  DevojkataO Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  31
  Се беше во ред со моето работно место додека не дознав дека после 5 месеци со луѓето кои се во мојата смена, газдите сакаат да ме сменат во друга смена каде што луѓето не ми одговараат а и ќе морам да се навикнувам одново со други.Но проблемот е што јас не сакам да бидам сменета бидејќи обврските не ми го дозволувааттоа и многу ги засакав луѓево и супер ми е со нив. Не знам како да се извлечам и што да му кажам дека не сакам да ме менуваат ;( Ако имал некој сличен проблем како мојот и се спасил нека пише некој начин, изговор..
   
 2. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  25.298
  Пол:
  Женски
  Не знам колку ќе ти биде од корист одговоров и дали нешто се променило или средило во меѓувреме но ако толку ти пречи да работиш во другата смена поразговарај со твоите газди и објасни им дека многу повеќе ти одговара досегашната смена и дека многу поуспешно би ја вршела работата со колегите со кои си досега навикната. Освен тоа, можеби има некој друг кој баш би сакал да прејде во другата смена наместо тебе.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.