Смеса за декорација на торти - Fondant

Дискусија во 'Рецепти' започната од Miss.Waldorf, 28 ноември 2011.

 1. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  70.710
  Пол:
  Женски
  Барав, немаше во прашок. Само во шишенца и тие во туби. Барем нема во овие маркети каде што јас бев.
   
 2. Ѕвездички

  Ѕвездички Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Женски
  IMG_20181030_221402.jpg
   
  На LejlaD, WildMk и NarCis@ им се допаѓа ова.
 3. Ѕвездички

  Ѕвездички Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Женски
  @NarCis@ боите ги има и во веро џамбо
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  70.710
  Пол:
  Женски
 5. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  70.710
  Пол:
  Женски
  Можно е, јас баш барав во кесички. Ама некако несредено беше, расфрлано на полицата. Дури земав позади да барам (facepalm)
   
 6. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.442
  Допаѓања:
  137.645
  Пол:
  Женски
  Јас имам од тие што ги кажа ти на др еткер и од овие во кесичка. Ако не најдеш ќе ти земам од кај мене и завршена раб :*
  (ич не знаеш да ја искористиш мојата љубов)
   
  На Ѕвездички и NarCis@ им се допаѓа ова.
 7. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.391
  Допаѓања:
  70.710
  Пол:
  Женски
  Знаеш дека ми е срам веќе да ти пишувам :tmi:
   
 8. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.442
  Допаѓања:
  137.645
  Пол:
  Женски
  гледам. И се смеам :rofl:
  прво си велев види ја будала знае дека ќе и кажам а сеа глумам увреѓена јер ме прескакаш:devil:
   
 9. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  51.826
  Пол:
  Женски
 10. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  51.826
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20181110-163302_Instagram.jpg Screenshot_20181110-163408_Instagram.jpg
  На различна светлина е сликано па различни изгледаат боите, розева е инаку како на втората слика. :)
   
  На TutiFuti, Цвет88, Summer16 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Marti96th

  Marti96th Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Што е тоа како тесто во боја што се расукува и се става одозгора на тортата и се прават форми ? Како да го направам тоа ? Хитно ми треба ако може помош
   
 12. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  4.207
  Пол:
  Женски
  https://moirecepti.mk/post/fondan-ukrasuvanje-torti
  Или пак од локум фондан
  Screenshot_20190713-195848.png
   
 13. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.411
  Допаѓања:
  15.091
  Пол:
  Женски
  Знаете ло каде има листови желатин? Или агар агар??
   
 14. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
 15. Ѕвездички

  Ѕвездички Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Женски
  Не се сеќавам колку беа, веројатно нешто помеѓу 10 и 30 ден...
   
 16. motheron2boys

  motheron2boys Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2020
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Zdravo... Pred da se stave fondanot na tortstat ima li nekoja procedura?
   
 17. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  1.945
  Пол:
  Женски
  IMG_20200627_181727_3.jpg
  тортата е спремна за фондан, е сега, фростингов ми е со крем сирење, путер и какао, треба да биде здрвен или омекнат пред да се стави фонданот или сеедно? ке се залепи
   
 18. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  51.826
  Пол:
  Женски
  Фростингот се мачка и одма се става фонданот. Ако ја ставиш во фрижидер вака нема да ти се залепи фонданот.
   
  На Marija_Magdalena му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  1.945
  Пол:
  Женски
  феминки правам прв пат со фондан, изгледа многу го истанчив и почна да се топи, имам уште фондан да истегнам уште една па одозгора да ставам над овој, или да го извадам овој да премесам пак, или да импровизирам некој цвет кај шо е стопен, совет?
   

  Прикачени фајлови:

 20. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Остави го во фрижидер да се излади малку па после можеш да го моделираш како сакаш.