1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сместување во Скопје

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од KidA, 15 септември 2017.

 1. KidA

  KidA Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2014
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  899
  Здраво на сите,
  пробав да најдам тука во темите но неуспешно: има ли некој да ми препорача сместување во Скопје, да е пристојно а не многу скапо (до 25еур), да е во Центар/близу Центар? За повозрасен човек за едно ноќевање.
  На booking има варијанти ама не ми се сигурни како е навистина..
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.390
  Пол:
  Женски
  Се што ќе најдеш на букинг е сигурно. И повеќе од сигурно.
  Ги имам користено многу пати..

  Има таму апартманчиња и по 20е, ако е само за соба и купатило без кујна, би ти ги препорачала Ања на кеј. 15 евра е за 1 лице а 20 за 2.
  Собите се чисти, пристојни.
  Поцентрално од тоа, за тие пари - нема.
   
  На Animali, Aleksandar1212 и crimson им се допаѓа ова.
 3. k86

  k86 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Здраво,

  Мој член од семејството треба да има операција во Клинички центар Скопје. Бидејќи ние сме од внатрешноста на Македонија и нема каде да престојуваме во Скопје кај роднини или пријатели, па треба да патуваме секој ден кое ќе биде многу напорно.

  Затоа размислував, дали има некој вид сместување во Скопје, не скапо и хотелско, туку поевтино, хостелско или какво и да е, приватно, за 2 лица каде би можеле да останеме 5-10 дена?

  Може ли некој да помогне со некаква информација за таков вид сместување?

  Ви благодарам однапред.
   
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.244
  Допаѓања:
  121.978
  Пол:
  Женски
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.124
  Допаѓања:
  46.899
  Пол:
  Женски
  Најдобро вие преку AIRBNB да си најдете стан за тоа време. Со оглед дека треба да ви е блиску до Клиника да одите пеш да немате дополнителни трошоци еве ви линк https://www.airbnb.com/rooms/19815297?s=vUlpzlkD Тука во овој реон барајте.
   
 6. Nuny

  Nuny Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Zdravo
  Ve molam kontakti od sobi ili apartmani za kratok vremenski period (3dena) vo Skopje vo periodot od 15-18.11 ) vo blizina da bidat na aerodromot bidejki ocekuvam blizok od stranstvo!!!!! Ve molam I ceni
   
 7. marijaml

  marijaml Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2015
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ve molam za pomo: dvajca mladi (vljubeni) stranci sakaat da prestojuvaat vo Skopje eden mesec, kade bi bilo najdobro da se smestat? Tie gledale nesto okolu gradskiot park, a jas mislam blizu GTC e podobro za niv, no sepak ne ziveam vo Skopje i ne znam sto da im predlagam....
   
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.510
  Допаѓања:
  301.840
  Отвори на airbnb еден куп апартмани и станови има.
   
 9. marijaml

  marijaml Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2015
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Varam predlog za vo koj region od gradot da baraat, inace za airbnb, booking i duri za reklama5 znaat deckive. :)
   
 10. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Зависи каде сакаат да бидат... и што бараат. Од апартмани за краток престој како станови букинг има доста иЗбор или може како хотел апартман астера карши џамбо е исто супер
   
  На marijaml му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  20200922_163008.jpg 20200922_162952.jpg