Смешни и слатки зборчиња на децата

Дискусија во 'Дете' започната од koritsaki, 3 декември 2012.

 1. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  15.083
  Пол:
  Женски
  Сара оди земи ги патиките
  Не можам мама оди ти земеш
  Зошто не можеш ти?
  Неможам бои гбчето. Ова дека јас така и викам кога бара да ја носам во раце.
   
  На Alishan30, Ostaveniot, Ava.84 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.803
  Допаѓања:
  23.390
  Пол:
  Женски
  :rofl: ме изнасмеа со мамата
   
  На RedRevolution и kukla21 им се допаѓа ова.
 3. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.803
  Допаѓања:
  23.390
  Пол:
  Женски
  Лаво-јогурт не знам кај му текна
  Каке-кафе
  Пио-пиво ама само за татко му бара :rofl:
  Апал-јаболко
   
  На Ava.84, RedRevolution, Leo_29 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.698
  Допаѓања:
  48.023
  Пол:
  Женски
  Мама: Матео сместа да си ги собереш играчките, знаеш дека ќе ти ги фрлам во канта (еднаш божемски ги фрлив ама стварно завршија во канта)
  Матео: (собира играчки со наведната глава и ја врти лево десно) Леле колку уоша мамааа (замислете дека ги завлекува зборовите дури збори)
  Мама: Зошто е лоша мама?
  Матео: Ме ка(р)а!
  Мама: Зошто те кара?
  Матео: Зошо не сум умен!
   
  На Alishan30, Girl-Rabbit, Melinda85 и 8 други им се допаѓа ова.
 5. karibian

  karibian Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.185
  Допаѓања:
  3.242
  Пол:
  Женски
  Ние викаме дека имаме дунда и газ и ставаме крема на нив :D
   
  На Leo_29 и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 6. Marmarin

  Marmarin Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  6.400
  Пол:
  Женски
  Дижонко - дајлинско
  Мало дижонче - мало дајлинско :rofl:
   
  На Leo_29, kiki_riki, Lolipop23 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. RedRevolution

  RedRevolution Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  3.186
  Пол:
  Женски
  Ме изнасмеавте. :D:D:D

  Мене целото негово дрдорење ми е ем слатко, ем смешно, не знам што да издвојам. Најинтересно ми е дека не можевме да дешифрираме што му значи ''атопуто коаке'' :P.
  После сконтавме, оно да ти било втората реченица од неговата омилена песна ''Мотори'' од Дивље Јагоде :rofl: ''аутопутом пролазе'' :rock::rock::rock:
   
  На pianogirl, eli25, Gaga.sk и 11 други им се допаѓа ова.
 8. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  15.083
  Пол:
  Женски
  Сара, ајде мама намести го ова(и многу други работи кои и кажувам да направи).
  Мама, омоми ми(помогни ми). Ас не можам, мала сум.
   
  На Alishan30, mal.ecka, RedRevolution и 3 други им се допаѓа ова.
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.698
  Допаѓања:
  48.023
  Пол:
  Женски
  Матео: Мама ти се п(л)ашиш од нешто?
  Мама: Не
  Матео: А од ајкула се п(л)ашиш?

  Мама ние на пизичко (физичко) вака веџбаме (пружа во страна рацете и наизменично ги врти со дланките нагоре надоле) Носи супа, исту(р)и супа! Ајде сега да се чешкаме (со рацете се истегнува лево десно навалувајќи се) Многу ни е убаво на пизичко, чичкото ни покажува како да веџбаме.
   
  На Alishan30, tincemajmunce, RedRevolution и 2 други им се допаѓа ова.
 10. kiki_riki

  kiki_riki Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  13.781
  Пол:
  Женски
  Мечето Вини пу-лили пу :)
   
  На V.odolija, eli25, tincemajmunce и 4 други им се допаѓа ова.
 11. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.055
  Допаѓања:
  64.220
  Пол:
  Женски
  Љако - чоколадо :?:

  Апл - јаболко
  Колд - ладно
  Мама лууук - мама види
  Вааај? - зашто?
  Вааат? Што?
  Каман - ајде
  Оукеј - добро
  Уан ту гоууу - еден два тргаај
  Толку ми текнуваат сега...

  Има и зборчиња македонски ама тие чисто ги кажува :D Ама англискиов ја влече ептен :D Матичната ме искара... Ама брат и повеќе гледаше цртани па не збореше вака англиски толку.. она не гледа мн мн ама ете и од тоа малку памти :?:
   
  Последна измена: 24 октомври 2019
  На V.odolija, kukla21, tincemajmunce и 7 други им се допаѓа ова.
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.698
  Допаѓања:
  48.023
  Пол:
  Женски
  Матео: Мама ај прашај ме дали сакам б(р)атче?! (на нас ни е интересно бидејќи децидно кажува дека нејќе братче и сестричка)
  Мама: Матео сакаш братче?
  Матео: ДА! (шок) Оди донеси б(р)атче, СА КАМ Б(Р)АТ ЧЕ!!!!
  Мама: Иди да му кажеш на тато! (шлап шлап со голите ноџиња по паркет)
  Матео: Тато сакам б(р)атче, одма!
   
  На Alishan30, buba4e89, elenaxbbg и 9 други им се допаѓа ова.
 13. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.802
  Допаѓања:
  97.481
  И мојава многу памти.
  Пепа вуц е пепа прасе :)
  Брудер Јако' и е омилена песна. Иде во сите верзии. И кажаа татко и еднаш Опа дедо и еве ја денес така ја пее :rofl:
  Хепи б деј ту јуу :) Спремна е за роденден :)
   
  На buba4e89, Ava.84, duffi и 7 други им се допаѓа ова.
 14. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.055
  Допаѓања:
  64.220
  Пол:
  Женски
  И хепи брдеј ја пее и мојава: хапи бдее ту јуу, хапи бдее ту јуу :lol: Спремна за утре :lol:
   
  На buba4e89, kukla21, Leo_29 и 5 други им се допаѓа ова.
 15. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.180
  Допаѓања:
  43.504
  Пред некој ден направив торта и однесивме кај дедо.
  Ме трга,стави столче сред соба,на него тортата и пее хепи б деј ту ју и дува на замислени свеќи.
  Значи и ние сме спремни:inlove:
   
  На buba4e89, Lolipop23, kukla21 и 6 други им се допаѓа ова.
 16. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.802
  Допаѓања:
  97.481
  Еден, даааа, ти, тетии, пет, тест, :)
   
  На Alishan30, Girl-Rabbit, buba4e89 и 13 други им се допаѓа ова.
 17. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  15.083
  Пол:
  Женски
  Иако збори се некои зборови не ги кажува правилно па така:
  Капаче е пакаче
  Покри ме е копиј ме
  Банана е бабана
   
  На Girl-Rabbit, buba4e89, V.odolija и 7 други им се допаѓа ова.
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.698
  Допаѓања:
  48.023
  Пол:
  Женски
  Го знаете оној феномен мал сум ама се сакам да кажам? Епа син мајкин, Резервирано запна да го каже и толку Варзавирано излезе на крај :whew:

  Мамааа многу сакам кај тете да одиме на гости, и рачињата сакаат и ноџињата сакаат и очињата сакаат, сите сакаме :rofl:

  Мама ќе одиме кај баба на 89 на гости, ама ти ќе си дојдеш на 90, демек он сакал да остане сам кај баба му, ме брка дома. Хит му е кај и да одиме да запамти кој на кој број живее, само да ја види бројката е доволно па кога одиме некаде покрај тој кај што одиме ја кажува и бројката.

  Лифтот е иначе Ракета.

  Во саботата се спремаме да одиме на гости кај тете и он собира играчки за да си игра таму и си збори, Ете сега ќе одам кај тете, ќе си играме, чао цвеќиња се гледаме после и мафта со рачето :lol:

  Баш ни е забавно деновиве дома :rofl:
   
  На Girl-Rabbit, buba4e89, x.Daisy.x и 12 други им се допаѓа ова.
 19. kiki_riki

  kiki_riki Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  13.781
  Пол:
  Женски
  И мојата секогаш вика чао :) " Чао дома", "чао веро", "чао коли" "чао џамбо"
   
  На Girl-Rabbit, buba4e89, Skorpija25 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Бонбона-бонба
  Патичиња-шус
  Флаша-меме
  Ајде -А)јдеее
   
  На Girl-Rabbit, RedRevolution и Coco31 им се допаѓа ова.