1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Смртно вљубена (Федерика Боско)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Авторот нѝ го опишува животот на Моника и секојдневните случки кои ѝ се случуваат, како на работното место така и во нејзиниот дом.
  Еден ден кога најмалку очекува таа го запознава Едгар, кој е издавач, а Моника пишува книга, но сè уште ја нема издадено и му ја раскажува содржината. Едгар открива талент во неа и ја тера да ја доврши за да ја издаде. Помеѓу нив се раѓа нешто повеќе од обично пријателство и тие се заљубуваат еден во друг,
  а што ќе се случи понатаму помеѓу нив ќе ве оставам сами да откриете доколку се решите да го прочитате ова дело.
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.