Снеговите на љубовта

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Love...music, 4 јануари 2015.

 1. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема разгледував ако има се извинувам и канта.

  Од вечер на сител тв почнува нова турска серија ,,Снеговите на љубовта'' , па тука можеме да пишуваме се поврзано за серијата.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  33.366
  Пол:
  Женски
  Серијата се вика во оригинал Kurt Seyit ve Şura.Снимана е врз основа на книгите Kurt Seyit ve Şura , Kurt Seyit ve Murka напишани од страна на Nermin Bezmen , внука на Курт Сеит и Мурка. Серијата беше бомбастично најавувана како спектакл, снимана е во Русија во Санкт Петерсбург првите 6 епизоди а после се преименува во Курт Сеит и Шура - Истанбул, кога тие доаѓаат да живеат во Истанбул. За жал серијата не ги даде резултатите кои ги очекуваа, слаба гледаност, слаб рејтинг, можеби затоа што претходно се знае крајот
  Сеит се жени со Мурка, Шура оди да живее во Европа каде што се мажи , го губи бебето се разведува ( ова е секако во книгата вака нема да биде прикажано во серијата)
  . Серијата одвај ја дотуркаа до 21 епизода. Мене иако сум голем фан на Киванч Татлитуг не ме задржа да ја гледам со интерес..

  Еве ја вистинската Шура [​IMG]
  Ова е вистинскиот Курт Сеит
  [​IMG]

  А ова се книгите

  [​IMG]
   
  Последна измена: 5 јануари 2015
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Јас видов нешто од првата епизода и не ми се допадна
   
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  33.366
  Пол:
  Женски
  па и мене нешо не ме задржа серијава..
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  Значи не изгубив многу што ја пропуштив првата епизода... шпицата очигледно е помоќна од самата серија...
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Јас очекував да биде подобра, ама искрено ме разочара првата епизода..
   
 7. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  838
  Мене баш ми се виде интересна и планирам да ја гледам.
   
  На marija.980 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Ova So Kivanc Tatlitug - Behlul Od Pritaeni Strasti Sto Bese Serijata
   
 9. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.544
  Допаѓања:
  76.556
  Пол:
  Женски
  Што знам,мене ми се допадна.Баш поради тоа што е поинаква од другите,без многу фаворизирање на вера овдека љубовта е во прашање.И ми се чини дека меѓу главните актери постои некоја хемија која ретко се приметува.А сцените од Русија,незаборавни.Она што ми пречи е синхронизацијата,гласот на Шура е промашен...ама генерално ок е.Ретко која не ми станува досадна по извесно време,како Сила на пример,ќе видиме како ќе се покаже.
   
  На Miss.M5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Турска серија има гледано само една тоа беше првата Кога лисјата паѓаат,овие другите сите ми се гола вода живи глупости,но вниманието ми го одвлече на рекламите глумецот и ја гледав првата епизода ок е барем поинакво нешто како што можам да заприметам а глумецот ми е нешто неодоливо ако би гледала уште некоја епизода ќе биди за него типот е сташно и безобразно згоден:whew:
   
 11. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  50
  На крајот на серијава овие нема да завршат заедно? Што ке се случи на крајот може да ми каже некој?
   
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  33.366
  Пол:
  Женски
  Нема да останат заедно, Курт нема да ја ожени Шура. Ќе се ожено си турчинка Мурвет или Мурка! Проќитај го мојот пост погоре.
   
 13. LoveIsAllAround

  LoveIsAllAround Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  70
  Во кои денови ќе се емитува серијава поточно..бидејќи започна во недела,а синоќа не ја дадоа...:/
   
 14. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Јас на сајтот на Сител видов дека серијата ќе се емитува само во недела и во понеделник од 21.00 часот,сега можеби ќе има некои измени во програмската шема.Еве,повели можеш да си видиш на сајтот:www.sitel.com.mk
   
 15. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  Ретко гледам турски серии, а кога гледам гледам заради глумците :lol:
  баш дека го знам крајот ме интересира што ќе се случува во меѓувреме, ама колку редовно би ја гледала незнам, овие од сител зафркаваат со програмава нешто. Неможам да ја начекам само првата епизода ја изгледав..
   
 16. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Vo koja serija glumese tatkoto na Seit? Poznat mi e a nemozam da se setam vo koja serija ima glumeno.
   
 17. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Во Судбината на Фатмаѓул му беше татко на Керим
   
 18. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  mene mnogu mi se dopaga serijava edvaj gi cekam denovite koga ja davaat serijava :3
   
 19. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во недела и понеделник само е ако не се лажам,2 дена во неделата само да заборавиш на серијата дури дека се емитува,како и да е ја гледав епизодата синоќа со некои прескокулици,малку сите настани како брзо да се случуваат или мене така ми се причинува...
  На Сеид цело семејство му го убија скоро а по 2 дена како ништо да не било,со госпоѓицата дотерани во хотелот танго играт,не сватливи ми се некои сцени...
   
 20. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Добро сега кој термин ја има серијава ги натрупаа сите серии не се знае која кога е :@:punch: