1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Снег

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од magic, 12 декември 2009.

 1. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Ете и снегот си дојде :) Го сакате ли снегот? Се радувате ли на него? Сигурно повеќето со нетрпение го чекаа и сега ќе одат на скијање некаде или... :?: :?: :?:
  Јас го сакам снегот, но не и мразот - него го мразам (сега кога ќе помислам на него ми е ладно) :lol:
   
 2. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  MNOGU SAKAM SNEG, ROMANTICNO MI E + I NOVA GODINA IDE, A DA NEMAM SNEG NE E OK. NELI??? :D
   
 3. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  MISLEV NEMA SNEG NE -NEMAM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  МОДЕРАТОР: Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
   
 4. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Go mrazam snegot ja mrazam zimata zosto mi pravi komplikacii :twisted: ama sepak nova godina ne e nova godina bez sneg a i vreme bese da zavrne taka da toa e sosema normalno i ne moze da se smeni
   
  На I.Love.You му/ѝ се допаѓа ова.
 5. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  jas go sakam snegot i se raduvam sto zavrna barem malku i sakam usteee :)
   
 6. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Snegot me pravi da se custvuvam kako dete...go obozavam toa custvo! ;)
   
 7. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Многу го сакам снегот, но да не е премногу завеано. Инаку прекрасно се чувствувам кога паѓа снег.
   
 8. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Ima nekoja magija koga vrne sneg, no da go ima mnogu koga gazis po nego da ti krcka pod nozete.Ehhhhhhhhh sto nema mnogu,mnoguuuuuuuu. :roll:
   
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Sneg NESAKAM!
  Sneg i zima nemozam da zamislam... ;(
  Za mene samo leto ili uste poubavo prolet,ako moze non-stop !
  Zimata ja pominuvam voglavno doma,kako meckite.
  Ne sakam da izleguvam nikade koga studi....
  Za zal dojdov da ziveam vo najladniot grad vo Makedonija-Bitola,a trebase da odam nekade kade sto e vecno leto...ehhh kolku ubavo ke bese........
   
 10. Tin4ess

  Tin4ess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Едвај чекам се да стане бело, а навистина еве и Нова година ќе додјде а да нема снег, некако не иде.
   
 11. coca

  coca Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  4
  i jas isto taka nemozam da zamislam da mi e ladno nemozm da si setam slobodno,natuntani do gusa salovi kapi sve i svasta..sakam sneg .ama vo leto :D .mrazam koga mi e ladno.samo sto zavrna jas se razbolev :D
   
 12. alba

  alba Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  sakam sneg ama ne sakam stud mrazam da izleguvam koga mi e studeno
   
 13. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  i jas mrazam da izleguvam koga e studeno a kako sto sum zimorliva samo mi studi :( ama sneg sakam mnoguu :D
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  Што е тоа што се што е грдо и неубаво го прави бело и убаво? - СНЕГ :lol:

  го сакам снегот ама сакам да го гледам како врне од дома на топло да си седам и да си гледам од прозор :lol: :lol: :lol:
  може и да излезам да се прошетам и малце да лудувам, ама мразам кога имам обврски и треба да одам некаде а надвор се е блокирано и има страшен хаос низ градов а притоа паднало само 10 цм. снег :evil:
  но ова е само наше Скопје.... :mrgreen: ......со снег или без секогаш е хаос ;)
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  абе супер е снегот се додека не се расцавка :lol:
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  Stavam like na ova :D Ne mozam da smislam zima ni nesto sto e povrzano so zima. Nisto ne moze da me stopli sekogas mi e ladno.Uzivam vo leto koga e 50 stepeni :D
   
 17. annaja

  annaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  I jas ne sakam zima posebno sneg.A koga bi mozelo vladava da zabrani sneg,pa koj saka neka odi na planina hahahaaaaa
   
 18. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Најубавото и најромантичното време во годината за мене е ЗИМАТА. Едноставно ја обожавам. Обожавам да шетам на снег, држејќи се за рака со саканата особа... Ммммм... Додека паѓа снег, да сум некаде на топличко со дечко ми, да гледаме некој романтичен филм на ТВ, пиејќи некое чајче... Да водиме љубов покрај камин, некаде сами, додека е надвор се така тивко, бело и магично. Мислам дека нема поубаво нешто од ова. Со душа чекам да дојде зима секоја година. Еве баш сега сум во подготовки да заминам некаде на некој мал одмор по планинскиве места, па се надевам добро ќе си поминам. А и да останам дома нема ништо страшно, само да падне снег и добро ќе биде секаде. Позз девојки и се најубаво во овие зимски денови. Гушнете ги своите најблиски и не гледајте така лошо на зимата. :P
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  Sneg,sneg...eve sega vrne sneg ama eden nikakov sneg so dozd :( sabajle kasaica ke se naprai i dodeka da stignam doma ke bidam ziva voda :x
   
 20. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  ААААААХХХХХ колку само се израдував кога видов надвор снег. Се е прекрасно, ОМГ. Едвај чекам да излезам вечер на снег да се прошетам. Позз девојки и секое добро.