Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Снег

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од magic, 12 декември 2009.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.073
  Допаѓања:
  16.555
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ми текне дека наскоро треба да заврне снег, ми се крева косата на глава. Па кога ќе почне да се лизга од снегот и човек да мора да внимава да не се лизне, ужас.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Oscar Lady

  Oscar Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  го сакаааамммм:l:
  едвај чекам да паднеее:l:
   
  На SnowWhite8, vitamina, PaLaVa и 6 други им се допаѓа ова.
 3. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.735
  Пол:
  Женски
  многу сакам снег ама по можност да сум си дома, или на планина во викендичка:inlove:
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  27.636
  Пол:
  Женски
  Ако нешто не сакам од атмосферските појави, тоа се врнежи од снег. Се чувствувам згрчено, непријатно и напати напнато кога се движам низ снежната лизгалка. Единствено што е убаво за очи во зимската идила е погледот од прозорецот.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  5.848
  Допаѓања:
  171.161
  Пол:
  Женски
  Најверојатно на многу од нас снегот претставува милина и мекост, не сме превилегирани да го имаме често па и баш затоа сите на некој начин или во самиот момент му се радуваме.
  Целата таа еуфорија околу снегулките, околу белината и чистината негова, кога крцка под нозете, кога вее несебично, околу мразот и сулендарците прија навистина за секое кративно човечко око.

  За мене снегот прерставува топлина и милина за душата, роматика и многу желби, претставува голема креативност и убавина.. претставува промена на расположение и бесценетост.
   
  На SnowWhite8, kikkki, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 6. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.466
  Пол:
  Женски
  ајдее нека заврне снег да не биде за џабе сум купила чизми :D:D
   
 7. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  Дечки врне снег многу е убаво надвор,се е белооо
   
  На SnowWhite8 и kikkki им се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  31.142
  Пол:
  Женски
  Надвор се е бело и сеуште врне снег, ама ми е жал за дрвцата само што се расцветаа и заврна снег. :(
  Кога требаше не врнеше сега му тeкна. :envy:
   
  На marija1907 и mynameislove им се допаѓа ова.
 9. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.874
  Пол:
  Женски
  Таман ми беше у план патики да си купам, ко шо тргнало парите на нови зимски кондури ќе отидат :D
   
  На SummerGirl и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  35.914
  Пол:
  Машки
  Јас наочари за сонце. Точно дека ти требаат наочарите и за снег, ама мене во план ми беа за сонцето кое го имавме пред недела дена. #Springiscanceled
   
  На Antolinaa, marija1907, Hellobeautiful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.073
  Допаѓања:
  16.555
  Пол:
  Женски
  Купувај на време. :rofl: Пред две недели ги собрав чизмите и денес пак ги извадив. Снег имаше од сабајле, ама од дождов почна да се растопува.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Женски
  Баш ме израдува снегот денес. ⛄⛄⛄
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.