1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Снег

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од magic, 12 декември 2009.

  1. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мразам снег!
    Ух да можев да ја преспијам цела зима, и да се разбудев некаде во Април месец. |(
    Да се грижеа кај нас како што треба, можеби и ќе го сакав. Ни чистење ни бутур. Улиците замрзнати, песок фрлаат откако ке замрзне наместо додека врне. |( Абе недај боже, сешто може да се деси во сообраќајот. А и со луѓето богами. Да падниш да скршиш нешто. Тротоарите замрзнати, абе ебате државата! И после снегот да сум го сакала! Само ми отежнува вршење на обврските.
    Одиш наработа/факултет/школо се правиш жива вода, се лизгаш, паѓаш се кршиш, треба едно пола сат порано да излезеш пошто инаку ќе закасниш.... |( абе ајде, снег.
    Е друго е веќе на планина, знаеш одиш да се забавуваш, додека во град не сакам снег порани причините што ги спомнав горе.
     
  2. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Сакаам снег....сега и одма...
    Колку е само убаво кога е бело се....уфф најубави прошетки ми се околу 12 часот полноќ...дува ветер онака нежно ти ја мрси косатаа...а претходната ноќ напаѓало снег до колена...па ти крцка под нозее...ахх сакам зимски ноќи најубави ми се....дури и возухот ми е почист и свеж.....мммм
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Мразам снег, сакам секогаш да биде лето и температурите да бидат високи, сите да носиме по две три парчиња облека на нас 8) :sun:
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Го сакам од само една причина . Интересно ми е со дечко ми да се радувам .
    Инаку ич не го сакам , иди во школо лом прави се ... како да си се бањала , па суши се , па ако не разболи се .. Не го сакам бе . :D
     
  5. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Обожавам снег. Ме потсетува на времето кога бев дете, многу лудории имаше. А општо вака луѓето со кои се дружам мразт снег и ладно време. Јас обожавам. Ми се чини да ми речат на Сибир да се преселам ќе одам. :)
     
  6. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    И јас си обожавам снег,одвај чекам да падне, му се радувам како мало дете :rofl:
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Е не го сакам, поготово не во град. До сабајле сегде кал, шлапканици, валканици и триста чудесии под нозете. Во град калабалак, сите се нервираат, се се лизга. Гнасотии.
    Снегот е убав на планина, каде што е тивко, каде не е валкано, каде што можеш да го чуеш како ти крцка под нозете а месечината со неговата бела боја ти го осветлуваат патот.
    Кога бев дете го обожавав. Се стрчував надвор облечена како робокоп, да не можам да мрднам ама сакав да се фрлам во снегот, да правам бункери пред зграда, да се мавам со топки, да се санкам...ама се се смени од времето на титовите пионери, и јас повеќе не го сакам :)

    Ама општо да ме праша мене некој, не ни мора да има снег. Не мора да има ниту зима. Аргентина му е мајката, каде доле во градовите температурата не се спушта под 20иот степен. Зима ама есенска. Доволно би ми било.
    Или мечкин сон, како што рече Лакримоса :)
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На zenska и Queen.S им се допаѓа ова.
  9. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Сакам снег да.Ама се додека не падне првиот снег со другарките ке излеземе како мали деца понекогаш си играме со снег ама после како во тиња да газиш целиот снег изгазен,малце истопен КАТАСТРОФА!
     
  10. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Сега ја прочитав темава и иако нема моментално снег,јас едвај го чекам.Не ја сакам зимата,зиморлива сум,ама снегче сакам ,без мраз ќе ве молам само:))

    Тогаш целиот град има некоја посебна светлина,поготово навечер кога бојата на снегот се меша со одсјајот на уличните светилки и маглата...прекрасно!!Кога има снег не е ни многу ладно така да совршено е за прошетки било денски било вечерни.Снегот ме потсетува и на Божиќ,Бадник на една убава и топла атмосфера,на среќа...затоа сакам СНЕГ!!!
     
  11. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Каква атмосвера има во зимоооо, а посебно кога ќе падне снег :clap: Јас сум зимен тип, обожавам кога ќе станам наутро и ќе видам низ прозорецот во дворот ми е се бело, па кога ќе излезам снегот ти крцка под нозете... ууууф дури се наежувам, како детенце сум тогаш. Секое зимо ми се случуваат најубави работи, а посебно па новогодишната атмосвера толку е топла, весела... одвај чекам
    [attachment=0]zimo.jpg[/attachment
    еве слика од мојата улица во зимо :)
     

    Прикачени фајлови:

    • zimo.jpg
      zimo.jpg
      Големина на фајлот:
      37,6 KB
      Прегледи:
      146
  12. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    сакам снег :rofl: ! со душа чекам да заврне за ноќта кога целиот бел и светкав ќе легнам на него и ќе правам ангелчиња :rofl: а и каква е таа зима без снег?? епа тоа нема да биде зима :)
     
  13. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Јас обожавам снег, на вести кажаа дека среда или четврток ќе врнело, епа ај да видиме
     
  14. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    [​IMG]
    Сакам снеег!! :)
     
  15. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Најмногу ја сакам зимата заради снегот. Толку е романтично, убаво кога врне.... :inlove: :$
    САКАААМ СНЕГ !
     
  16. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    :o Нееееееее :(

    _________________________________________________________________________________________

    Сакам снег, ама ако сум на планина некоја па да си уживам и во гледката и надвор :!: , а иначе вака неможам да трпам кога ќе се раскашави све, па после ќе се замрзне и оди после излези :@ |( ( ако треба да излегуваш )

    А иначе многу сакам да гледам како паѓа снег и све е бело надвор :wasntme:
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Од една страна го сакам снегот,бидејки е забавно зимата со санки,зимски распуст,новогодишна атмосфера ама некогаш е многу ладно,а велат дека оваа година ќе било многу ладно - ......како и да е сите го сакаме снегот....сите сакаме да правиме снешко и да се лизгаме по снегот и понекогаш несакајки да се лизнеме и убаво да се насмееме... :D :D :D :D
     
  18. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.409
    Околу 2 саат, на голем одмор кога излегов, вееше снег, и тоа снег снег! НЕ дожд СНЕГ! Ехххх...колку ли се радувам само...Ама малце беше, и плус вренеше. :(

    Со душа чекам да одам на планина..Ахх...ми фали она од лани, санкање на вреќи полни со пилевина(така се викаше тоа од дрва сечени?)... :inlove:
     
  19. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Мразам снег, тоа ми е најлошиот дел од зимата! :devil: И јас сакам да гледам од прозор како врне и сакам да биде бело надвор, но кога ќе дојде време да излезам надвор ми се темни пред очите! :!: Сакам да има многу снег само на Нова Година, Бадник и Божиќ, тогаш најмногу го сакам снегот. :)
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски

    Се согласувам во потполност со тебе,е тогаш е баш празнична атмосферата... :angel: