1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Снег

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од magic, 12 декември 2009.

  1. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Па, во зимно време го сакам снегот, бидејќи некако ми ја разубавува зимата. Без него е само ладно и некако не ми се излегува од дома, а кога ќе заврне снегче си шеткаш, крцка под чизмичките :D мене баш ми е поубаво со него. Ајде нели од утре рекоа ќе заврне, баш да видеме :D :D :D
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ми текнува колку се радував како мала, кога ќе станев од спиење и ќе видев дека надвор заврнало снег...сакам и утре кога ќе се разбудам да се израдувам.
     
  3. Miah

    Miah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    Сакам многу снег !
    ама додека сме на распуст :)
     
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hемам видено снег скоро 2 год.го обожавам тоа чуство на сабајле да погледнам низ прозорец и да видам белина :smirk: да излезам надвор и да ми пагаат снегулки во коса,многу ми носи топлина и радост во душата ;( да останам надвор до доцните часови,кога има снег,моето живеалиште е надвор :nod: би останала да живеам засекогаш со снег :)
     
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Сакам снегчееееееее :inlove: Обожавам кога се е бело и уште паѓааа паѓааа..мммм...а ти си облечен топличко и си шеткаш по него..убавиниии. Ама после тоа кога ќе се раскашка и ќе стане трчај вирче, трчај снегче ми е малко шубе, дека како што одам ко коњ, до колена се прскам, ко некое исшлакано дете сум :lol:
     
  6. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Ајде чекам снег за Нова година да биде попразнично :wasntme: Лани за 8ми март беше најпразнично :D снег колку сакаш,се изнасликавме :P Сакам така навечер да се шетаме со дечкото по снегот и да вее ама не многу силно :angel:
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Сакам и јас снег, ама кога ќе се сетам дека не се излегува од дома и дека лани 10 минути симнував една удолница ми одмилува |( Да живеев во некој рамен град ќе го сакав повеќе :)
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Што лажете дека сакате ? Кога ќе се направи како каша , а треба да искачате тогаш или во град или во школо тогаш сакате сонце . Кога улициве каша грда ќе се направат ќе праиме муабет :D :D
     
  9. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Па не го сакам многу снегот, повеќе сум за сонце и летооо, сакам само кога вее снег навечер и само таа вечер после го мразам..
     
  10. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Снегче мое најмило ако наскоро не заврнеш ќе се преселам во друг град :?: па не ми даваш избор...
    ајде доста е ветренце и дожденце малку и од снегчето сакам
    да крцка под ножињата кога одиме :D
    да се помаваме со топки ,да се полизгаме и измеџувремену да изместиме некое ковче :rofl:
    да направиме снешко
    снегот го сакам најповеќе затоа што е симбол за новогодишните празници
    кои со нетрпение ги чекам :inlove:
     
  11. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Етеееее, конечно. Првиот снег во Прилеп за оваа година. Епа редно беше по толку чекање :)
    Ах колку убава е атмосферата :inlove: Романтики, уживанција. Кој е за дружење нека повели во нашиот гостопримлив град :hug:
    Ќе се тепаме со снежни топки ]:) :$
     
  12. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    ете заврна снег и сега шо!? ништо, лизгаво е мн, нигде не можиш да одиш оти студи, не можиш да се нашминкаш, не можиш да се дотераш ко шо треба, абе у пм да оди :@ :@
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Снегот од Крушево право кај нас :inlove: Се е бело и чисто, лизгаво, ама смешно е, јас веќе го сефтосав паѓањето :$ ама така ми е убаво дома на топло пред прозор :) Сакам снег
    иако после ќе врескам кога ќе се расшлака :P
     
  14. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Супер си е снегчето, ама само додека паѓа и не се раскашува. Каква нова година и Божиќ би било ако нема снег :^) :^)
     
  15. Squirrels

    Squirrels Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    23
    Да знаете какво беше Прилеп сношти во 2-3 часот. Снег вее мирни улици. Сакав да излезам и сама да си шетам. На никој снег му се немам радувано како на овај,толку радост ми донесе..толку насмевки ми украде сношти! Го сакам снегот........ КАпче,шалче,нараквици топла бунда и да ме нема надвор вечерва ;)
     
  16. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Мразам зима!!!
    Мразам снег!!!!!
    Мразам студено време!!!!
    :D :D :D
     
    На marama и nedzma им се допаѓа ова.
  17. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.757
    Пол:
    Женски
    Утрово кога се разбудив и погледнав низ прозор, ептен се израдував на снегот! Па зимско дете сум јас :D Обожавам снег..Само би сакала да се задржи подолго време, сакам Нова Година и Божик со мнооооогу снег :)
     
  18. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Сабајлево кога станав и кога го видов снегот прво му се израдував малку, ама кога ми текна дека треба да идам на факс по такво време почна и да ме нервира :lol:
     
  19. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Е арно ама снегчево што падна сабајле скоро се стопи ;(
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.565
    Пол:
    Женски
    Сакам снег кога сум во село и кога има навеано повеќе од 20,30 см. па да се радува човек. Тука не го сакам. Еве утрово само што излегов утоп се направив, се раскашавено, ни С од снегот, бел, убав.