1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Снег

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од magic, 12 декември 2009.

  1. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Уфф..колку ме израдува оваа белина :inlove: :) Обожавам да седам дома до парното,со топло чајче в раце и да гледам како паѓа и се повеќе ги трупа улиците :geek: Снегот ми носи насмевка и топлина во срцето иако не е баш топол :^) :D
     
  2. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    бела,бела белина како сон постелина,бел е ридот и гранките спустете ги санките :D :D :D :D да добро е снег романтиЧно надвор посветло ама да видите сто знаЧи снег ваму по 2 метра е бога ми нема да сакате повеќе снег :D насиот снег во мак е помек хахха со тој снег правиме топки и кога ќе мавнеме се руси а овој у норвеска хахах играј со таа топка и фудбал нема да се растури (ако снегот стои повеќе од три дена)
     
  3. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Кога ќе се разбудам и ќе погледнам низ прозорецот , ке видам се белина , ме обвива некое убаво чувство. Првиот пат кога заврна снег ,толку многу му се израдував што излегов и со другарките правевме снешко . И го сликавме , се маваме со топки и слично :) I JUST LOVE SNOW ! :)
     
  4. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Снеег...Сите бараме снег,ајде нека падне снег,снег,снег!И кога ќе падна прво се радуваме,а потоа нерви.Гужва низ град,ми пропуштиле чизмите,замрзнал,па си паднал пред зграда...

    Го обожавам снегот без разлика на се.Трпам студ само за да ги осетам тие мали парталчиња на образите.Ми помодруваат усните од студ и сфаќам дека треба да се приберам дома.Но тоа не ми е доволно.Се враќам дома со жар црвени образи и се местам на прозорец по уште рајска белина.
    Едноставно го сакам!
    [​IMG][​IMG]
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Кога падна првиот снег зимава, мислам дека највеќе му се израдував, дури со цимерката излеговме и се гаѓавме со топки на терасата по пижами и собни папучи :D
    Но...наредниот ден, со маки стигнав до факултет, ги потрошив сите пари на такси бидејќи не можев еден корак да направам да на не се лизнам, а во четвртокот цел ден не бев на факултет бидејќи таксистите не сакаа да се качат до куќата каде што седам а за да се спуштам до доле ми требаше или санка или скии...така да...МРАЗАМ СНЕГ!
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Сите снееег, снееег падна вистина избели се и мене ме израдува, ама ги зафркна неговите љубители.
    Сите фејс статуси беа поврзани со тоа ко падна .
    Дур имаше една недела имаше паѓање на задници , мавање со топки и по некој снешко , од ко се стопи ама потекоа со тоа дека немало снег за Нова година не им била доловена празничната атмосфера, абе луѓе ако нема снег, тоа нема да ја спречи новата да дојде и кај нас.
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Деновиве го гледав Snow Day и си викам како не заврне кај нас барем малку снег, да ја почувствувам празничната атмосфера... Се надевам за Божиќ ќе падне, штом веќе за нова година немавме :)
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Го сакам Скопје под снег.
    Ама го сакам кога сум дома, си пијам чајче и читам книга со нозете испружени.
    Не го сакам кога треба да станам од кревет, да учам или да искочам од дома. :wasntme:
     
  9. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Порано не го сакав многу снегот. Секако, се радував кога ќе го видам - тазе паднат, но често седев дома поради тоа што брзо се растопуваше. Но оваа година, го засакав многу снегот ... односно сега го обожавам. :l:
    Првиот пат кога падна снег, кога ја видов таа волшебна белина, некои прекрасни чувства ми ја преплавија душата. Останував колку што можев подолго надвор. Но, и самата глетка на снегот ме релаксираше, така да често знаев да се наоблечам, да седнам на терасата и да уживам. И покрај се', од оваа зима си имам прекрасни спомени, па можеби затоа толку и ги засакав зимата и снегот. :$
     
  10. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Зимата ми е најомилено годишно време, обожавам снег и како што кажа Сефора и јас го сакам Скопје под снег. Секогаш кога паѓа снег се радувам како мало дете од срце, некако се во зима е волшебно.
     
  11. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Не да сакам, обожавам снег!
    Особено кога врне за време на празниците. Се чувствува таа еуфорија.
    Еве и сега ја почувствував :wasntme:
    Сакам кога одам врз него, кога го газам, и ми рупка под нозете. ^_^
    Па одејќи некогаш ми се има случено да заглавам во некој подлабок снег. Оди оди не бидува. Како во место да одам. :lol:

    Вака сакам да биде. Облачно, без сонце. И да вее. Е тогаш уживам да читам, учам или па седам покрај прозорецот со топло чајче в раце. Ајде побргу нека дојде зима
    [​IMG]
     
  12. Bloom

    Bloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    40
    Снегг. :l:
    Го обожавам. Го сакам неисчекувањето кога едвај чекам да падне снег. Сакам кога ќе се разбудам и низ прозор ќе видам дека се е бело. Сакам кога одам по свежо наврнат снег, кога ти крцка под нозете. Го сакам и дури кога сум без капа, па ми ја прави косата прееемногу виткана. Сакам кога се маваме надвор со топки. Празничната атмосфера, ма се е поубаво. :inlove:

    Едино не го сакам кога ќе се раскашави, па по улицине све е поплава. |(
     
    На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не го сакам снегот, не ја сакам зимата... Најмалку ја сакам од сите годишни времиња. Сакам вечно лето. :D
    Мразам да излегувам некаде кога врне снег. Не сакам да носам чизми, капут, да внимавам да не се лизнам некаде. И целиот тој хаос по улиците ми оди на нерви.
     
    На Juicy и anastasijaki им се допаѓа ова.
  14. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Го сакам снегот, ГО ОБОЖАВАМ.. но само ако го има во поголема количина, некам таков раскашавен, па згазнеш пропаднеш во вода! :)
     
  15. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    го сакам снегот ја сакам зимата :D:D
     
    На LuisRoyo му/ѝ се допаѓа ова.
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Сакам снег сега на сред лето ми се оди на скијање :$ :$ :$
     
  17. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Ја сакам зимата, премногу, сакам снег, сакам кога е ладно, ги сакам светилките, украсите, празниците се што носи зимата.... еве некои мои фотографии
     

    Прикачени фајлови:

    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    малце чудно во ова време на ваква тема да се дискутира..сепак ќе кажам го обожавам снегот, ама ептен и зимата(омилено годишно време) иако сум летно дете..кога вее за празниците најмерачки ми е..не сакам само кога ке навее ептен малце колку да се раскашави а посебно у школо додека сме..сепак уживам ..па и до пред некоја година идев и у маврово па скијање, валкање у снег ехехехеее..ептен под кожа ми е :inlove:
     
  19. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    Обожавам снег..Во мојот град ретко врне, но кога врне како мало дете се радувам :lol: Одвај чекам зима,снег, зимски празници, мир,тишина...убавина :)
     
  20. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Го сакам снегот, ја сакам зимата, ама зимските спортови-не. Се радував кога ќе се разбудев, и ќе гледав дека надвор е се бело. И многу сакам да се шетам сабајле, кога никој не е надвор, само јас, снегот и тишината. :)