1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Снимки како доказ

Дискусија во 'Правни совети' започната од genkisi, 9 јануари 2020.

 1. genkisi

  genkisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Дали фотографии,видео снимки и др. направени во сопствена режија можат односно смеат да се користат како доказ против трето лице во суд,полиција и слично и дали истите можат да представуваат нарушување на приватна сопственост
   
 2. Edna2020

  Edna2020 Нов член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  I mene me interesira ova mislenje. Dali go dozna odgovorot?
   
 3. Trnoruskaaa

  Trnoruskaaa Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2020
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Некој да не има информација на оваа тема за сега