Снимки како доказ

Дискусија во 'Правни совети' започната од genkisi, 9 јануари 2020.

 1. genkisi

  genkisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Дали фотографии,видео снимки и др. направени во сопствена режија можат односно смеат да се користат како доказ против трето лице во суд,полиција и слично и дали истите можат да представуваат нарушување на приватна сопственост
   
 2. Edna2020

  Edna2020 Нов член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  I mene me interesira ova mislenje. Dali go dozna odgovorot?
   
 3. Trnoruskaaa

  Trnoruskaaa Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Некој да не има информација на оваа тема за сега